شهروندان خشمگین پس از پیرز مورگان گفتند که کریسمس باید در موارد COVID-19 بیش از حد افزایش یابد

شهروندان خشمگین پس از پیرز مورگان گفتند که کریسمس باید در موارد COVID-19 بیش از حد افزایش یابد

بریتانیا

URL کوتاه دریافت کنید

این پیشرفت در حالی صورت می گیرد که اخیراً انگلیس شاهد افزایش چشمگیر موارد ویروس کرونا بوده است. در 8 سپتامبر 3899 عفونت جدید گزارش شد و 18 نفر بر اثر این بیماری درگذشتند. پیش از این استاد کریس ویتی ، افسر ارشد پزشکی انگلیس ، هشدار داد که انگلیس “در یک نقطه حساس” در همه گیر است.

پیرس مورگان ، مجری برنامه صبح بخیر انگلیس ، خشم مردم را جلب کرد پس از اینکه وی گفت جشن های کریسمس باید با توجه به افزایش در موارد ویروس کرونا لغو شود. بیانیه مورگان در پاسخ به گزارش ها در رسانه های انگلستان منتشر شد ، مبنی بر اینکه بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس در حال بررسی لغو قانون شش (اقدام ایمنی است ، که تجمع بیش از شش نفر در داخل و خارج از خانه را ممنوع می کند) در روز کریسمس.

مورگان ، که بسیار منتقد برخورد دولت با شیوع ویروس کرونا بود ، با انتقاد از این پیشنهاد ، به بینندگان گفت که برای جلوگیری از شیوع بیماری ، باید جشن های کریسمس لغو شود.

“این ویروس کمتر از حد ویروس برخوردار نیست ، از نظر قانون شش یا ایده بوریس مبنی بر تعطیل بودن روز کریسمس درک نمی کند ، گویا به نوعی همه ما می توانیم در روز کریسمس جمع کنیم و سپس به قوانین برگردیم. گویی ویروس است رفتن ، “اوه خوب ، من تو را در روز کریسمس تنها می گذارم”. اگر روز کریسمس را به عنوان یک کشور از دست بدهیم ، اگر این چیزی است که باید انجام دهیم ، باید آن را انجام دهیم. این جنگ ما است. مردم باید واقع بین باشند در مورد آن “، مجری تلویزیون گفت.

پیشنهاد مورگان مردم را عصبانی کرده است. کاربران شبکه های اجتماعی روشن کردند که آماده نقض قوانین ایمنی و جشن گرفتن تعطیلات در کنار عزیزانشان هستند.

دیگران خاطرنشان كردند كه در شرایط فعلی مردم به امید نیاز دارند و تأكید كردند كه آنها ماهها را بدون دیدن نزدیكان و دوستان خود گذرانده اند.

برخی از کاربران گفتند که این اقدام پیشنهادی در واقع بی خطر است و منجر به عفونت های جدید نخواهد شد و تنها راه برای خروج از بیماری همه گیر ، ایمنی گله است.

با این حال دیگران از مقامات انگلیس به دلیل سیاست ناسازگار در مورد شیوع ویروس کرونا انتقاد کردند.

برخی دیگر نیز با پیشنهاد مورگان برای لغو جشن های کریسمس موافقت کردند و گفتند افرادی که همه گیری را جدی نمی گیرند باید منزوی شوند.

این تحولات در حالی اتفاق می افتد که اخیراً انگلیس و سایر کشورهای اروپایی افزایش یافته در موارد ویروس کرونا دیده اند. میزان R ویروس کرونا در بریتانیا (میانگین تعداد افرادی که فرد آلوده بیماری را به آنها منتقل می کند) به 1.4 رسیده است. پیتر اوپنشاو ، مشاور علمی دولت ، به مردم هشدار داد كه اگر بریتانیایی ها چنگ نزنند ، پادشاهی پادشاهی در یک محاصره سخت قرار خواهد گرفت.

مت هنکوک ، وزیر امور خارجه بهداشت و مراقبت های اجتماعی از مردم خواست تا از قوانین ایمنی پیروی کنند ، دولت اخیراً برای جلوگیری از شیوع بیماری وضع کرده است ، در غیر این صورت آنها سخت تر می شوند. مقامات انگلیس برای کسانی که در هنگام آزمایش مثبت موفق به انزوای خود نمی شوند یا در تماس نزدیک با فردی که آزمایش مثبت داشته باشد ، 10 هزار پوند جریمه (12854 دلار) در نظر گرفتند.