‘شما وكیل بدی هستید’: رئیس سابق سیا ، تد كروز با كشتار دانشمند هسته ای ایران درگیر توییتر می شود

‘شما وكیل بدی هستید’: رئیس سابق سیا ، تد كروز با كشتار دانشمند هسته ای ایران درگیر توییتر می شود

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

روز جمعه ، یک دانشمند ارشد هسته ای ایران در یک حمله مسلحانه و بمبی در حدود 175 کیلومتری شرق تهران ترور شد. حسن روحانی رئیس جمهور ایران و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه اسرائیل را مسئول این حمله دانستند. آیت الله علی خامنه ای ، رهبر معظم انقلاب قول داده است که عاملان این جنایت را مسئول دانست.

تد کروز ، سناتور جمهوری خواه و رئیس سابق آژانس اطلاعات مرکزی دوران اوباما ، جان برنان ، به دلیل ترور محسن فخری زاده-مهابادی ، دانشمند هسته ای ایران ، درگیر جنگ شعله های توئیتر شده اند ، با شروع بحث پس از آنکه برنان این قتل را “بسیار بی پروا” خواند. و “عمل مجرمانه”

“عجیب است که ببینیم رئیس سابق CIA به طور مداوم در کنار غیور ایرانی است که شعار” مرگ بر آمریکا “می دهند. و بازتاب دهنده اسرائیل را محکوم کنید. ”، کروز ، متحد سرسخت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در توئیتی از وی پرسید که آیا جو بایدن با ارزیابی برنان موافق است؟

چند ساعت بعد برنان واکنش نشان داد و كروز را به “اشتباه توصیف كردن” نظر خود متهم كرد.

جاسوس سابق نوشت: “نگرش غیرقانونی و رویکرد ساده اندیشانه شما در مورد مسائل جدی امنیت ملی نشان می دهد که شما لیاقت نماینده مردم خوب تگزاس نیستید.”

پس از آن ، کروز یک توئیت توسط مشاور خود عمری سرن را دوباره منتشر کرد ، وی پیشنهاد کرد که رسانه ها باید این سال را بپرسند که آیا توئیت مدیر سابق CIA “به معنای نقض قانون لوگان است … طبق استانداردهایی که در چهار سال گذشته توسط جان برنان بیان شده است.”

قانون لوگان یک قانون مبهم فدرال ایالات متحده است که آمریکایی ها را از انجام دیپلماسی با دولت های خارجی بدون اجازه دولت ایالات متحده منع می کند. این قانون توسط مقامات دموکرات مورد استفاده قرار گرفت و برنان برای متهم کردن مایکل فلین ، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ به مذاکره غیرقانونی با سفیر روسیه در ایالات متحده در جریان انتقال ترامپ در اواخر سال 2016.

بعداً برنان به اتهامات کروز و سرن پاسخ داد و اظهار داشت که کروز “یک سناتور ضعیف و یک وکیل بد” است و توضیح داد که اظهارات او به معنای آزادی بیان است.

سخنگوی قبلی افزود که “تعهد او به امنیت اسرائیل” و “تلاش برای مقابله با فعالیتهای بدخیم ایران” “به خوبی مستند شده است” ، و پرسید که “کروز” علاوه بر “سخنان خسته کننده خود” چه کاری در این زمینه انجام داده است.

رفت و برگشت کروز-برنان اولین باری نیست که مردان درگیر می شوند ، کروز در تلاش است تا مانع نامزدی برنان در پست رئیس سیا در سال 2013 شود و از زمان انتخاب ترامپ در سال 2016 ، به جاسوسی ارشد به دلیل ادعاهای “غیرقابل قبول” خود حمله می کند که تماس های ترامپ با روسیه “خیانت” محسوب می شود.

ماه گذشته پس از انتشار یادداشت های دست نویس رئیس سابق سازمان سیا در رابطه با ادعای “طرح” هیلاری کلینتون در مورد جاسوسی داستانی که دروغ را ترامپ را به کرملین گره زده و ادعا می کرد “هکرهای روسی” به سر می برد ، برنان ماه گذشته درگیر رسوایی شد. حواس خود را از بحث و جدال پیرامون سرور ایمیل خصوصی وی پرت کند. در اوایل این ماه ، برنان از مایک پنس معاون رئیس جمهور و سایر اعضای کابینه ترامپ خواست تا علیه رئیس جمهور کودتایی در قصر انجام دهند تا از محرمانه سازی بیشتر که ممکن است “منافع امنیت ملی ما را تهدید کند” جلوگیری کند.