‘سگها احساس شوخ طبعی ندارند’: شهروندان اینترنتی در شوخی ’12 سال دیگر ‘ترامپ قرمز را مشاهده می کنند

‘سگها احساس شوخ طبعی ندارند’: شهروندان اینترنتی در شوخی ’12 سال دیگر ‘ترامپ قرمز را مشاهده می کنند

آمریکا

URL کوتاه دریافت کنید

در یک تجمع در میندن ، نوادا ، در 12 سپتامبر ، رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ این ایده را مطرح کرد که ممکن است پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 برای سومین بار نامزد شود ، با وجود این که در همه موارد غیر استثنایی توسط قانون اساسی ممنوع است.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، در 25 سپتامبر در تظاهراتی در آتلانتا ، جورجیا ، در مورد حفظ قدرت برای “12 سال” شوخی كرد ، جایی كه وی در طی مراسمی در مركز كاب گالریا سخنان خود را درباره توانمندی اقتصادی سیاه ارائه كرد.

همانطور که این ایده را تمسخر می کرد که دوره مسئولیت خود را فراتر از دو دوره قانون اساسی آمریکا (هشت سال) طولانی می کند ، اعتراض منتقدان خود را تصور کرد:

“من به شما گفتم او یک دیکتاتور است! … تحت هیچ شرایطی قدرت را رها نمی کند. وی قصد دارد حداقل دو دوره دیگر خدمت کند. “ترامپ گفت ، برخی اظهارات وی حاوی” درجه کنایه “است که مردم را به فریاد” دوازده سال دیگر! “

اشاره ترامپ به پوشش خبری قبلی او پس از آن بود که روز چهارشنبه بار دیگر از موافقت با انتقال صلح آمیز قدرت در صورت شکست در انتخابات در 3 نوامبر خودداری کرد.

ترامپ در کنفرانس خبری گفت: “ما باید ببینیم چه اتفاقی می افتد … شما می دانید که من به شدت از آرا شکایت کرده ام و آراots یک فاجعه است.”

“می دانید ، نمی توانید شوخی کنید ، [The media] همیشه آنرا قبل از خندیدن قطع كنید تا آنها تصور كنند كه او جدی است “، POTUS خطاب به طرفداران خود گفت.

در آن زمان جمعیت شروع به شعار دادن “12 سال دیگر!” ، در حالی که رئیس جمهور در پاسخ به او می خندید.

شهروندان با واکنش هایشان از هم جدا شدند و برخی به دلیل نداشتن حس “شوخ طبعی” از دموکرات ها انتقاد کردند.

منتقدان معتقد بودند که کل حادثه در این تظاهرات “صحنه ای” بود در حالی که طرفداران “شوخی” را تحسین می کردند.

برخی در شبکه های اجتماعی با توجه به سن کسانی که آرزو دارند به کاخ سفید ، آیا در دوره طولانی تر ریاست جمهوری نکته ای وجود دارد ، شک کردند.

برخی اظهار نظرها در شبکه های اجتماعی اهمیت رعایت قوانین مربوط به دوره های ریاست جمهوری را که در قانون اساسی تعیین شده است ، تأکید کردند.

ترامپ ایده “مذاکره” کردن مسیر خود برای رسیدن به دوره سوم را مطرح کرد زیرا در 12 سپتامبر در یک راهپیمایی در میندن ، نوادا برای طرفداران خود سخنرانی کرد.

ترامپ پس از آتش زدن جمعیت با اطمینان از پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر و ادعای چهار سال دیگر در کاخ سفید ، ترامپ پیشنهاد کرد که ممکن است به دنبال اقامت طولانی تر باشد و ادعا کند که ممکن است چنین حقی داشته باشد ، توسط انواع مختلف کاوشگرها در طول دوره اول ریاست جمهوری خود ، با هدایت دموکرات ها ، که او بارها آن را به عنوان “شکار جادوگران” و “آزار و اذیت رئیس جمهور” تقبیح کرد.

علیرغم ادعاهای بی اساس در مورد فعالیتهای غیرقانونی رئیس جمهور ، ارتباطات بین مبارزات انتخاباتی وی و روسیه و همچنین ادعای ممانعت از عدالت ، هیچ یک از ادعاها صحت نداشت.

حدس کسی این است که جاه طلبی های ترامپ برای دوره سوم ممکن است چقدر جدی باشد.

قانون اساسی ایالات متحده دو دوره ریاست جمهوری را مجاز دانسته است. برای تغییر آن ، ترامپ نیاز به اصلاح قانون اساسی دارد. اگر رئیس جمهور آمریکا مجبور به کناره گیری زودهنگام شود ، تنها راهی که رئیس جمهور آمریکا می تواند بیش از هشت سال خدمت کند ، پر کردن جایگزین رئیس جمهور دیگر است.

سنت غیررسمی اصلی برای محدودیت دو دوره ای توسط اولین رئیس جمهور ایالات متحده جورج واشنگتن که از 1789 تا 1797 خدمت می کرد و از خدمت برای دوره سوم خودداری کرد ، ایجاد شد. فرانکلین روزولت تنها رئیس جمهوری است که دوره های سوم و چهارم را بدست آورده است (در اوایل آن درگذشت و معاونش هری ترومن جایگزین وی شد) در دهه 1940 هنگامی که آمریکا در جنگ بود. به همین دلیل بیست و دومین متمم تصویب شد تا تکرار آن رد شود.