“سکویی نیست که انتظار داشته باشم ببینم”: حمایت طالبان از ترامپ باعث خاموش شدن توئیتر می شود

“سکویی نیست که انتظار داشته باشم ببینم”: حمایت طالبان از ترامپ باعث خاموش شدن توئیتر می شود

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در مصاحبه روز شنبه خود با سی بی اس نیوز گفت که این گروه “امیدوار است که ترامپ در انتخابات مجدد پیروز شود و حضور نظامی آمریکا را در افغانستان منفجر کند”.

اندکی پس از ابراز حمایت طالبان از انتخاب مجدد رئیس جمهور ایالات متحده ، سخنگوی ترامپ ، تیم مورتو ، اظهار داشت که این کارزار حمایت طالبان را رد می کند.

مورتو گفت: “ما پشتیبانی آنها را رد می كنیم و طالبان باید بدانند كه رئیس جمهور همیشه از منافع آمریكا محافظت خواهد كرد ، برخلاف جو بایدن كه با اخراج اسامه بن لادن و قاسم سلیمانی مخالفت كرد.”

بسیاری از کاربران اینترنتی با حمایت طالبان از ترامپ باعث انفجار موضوعات توییتر با الگوی رفتاری ، واکنش ، جوک و اظهار نظرهای خشمگین شدند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در مصاحبه ای با سی بی اس نیوز گفت: “ما امیدواریم که وی در انتخابات پیروز شود و حضور نظامی آمریکا را در افغانستان به پایان برساند.”

در اوایل روز ، گرتا تونبرگ ، فعال محیط زیست نوجوان ، جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات را تأیید کرد و کاربران در مورد تقابل شدید این دو تایید جزئیات دادند.

برای بسیاری از کاربران ، به نظر می رسید که این خبر به یک نکته تعیین کننده در انتخاب رأی آنها تبدیل شده است.

به نظر می رسد شهروندان اینترنتی هر گونه تأیید بحث برانگیز درباره ترامپ را به یاد می آورند – حتی مواردی که واقعی نیستند.

برخی آن را سرزنش کردند 2020 – به نظر می رسد کسی بینگو بازی کرده است.

یکی از کاربران تصور می کرد واکنش ترامپ در برابر تأیید چگونه است.

با این حال عده ای بودند که با حفظ آرامش ، اعلام کردند که طالبان به دلیل پیشنهاد رئیس جمهور مبنی بر عقب نشینی سربازان آمریکایی از افغانستان ، از ترامپ حمایت می کنند – اقدامی که از سوی برخی پیشنهاد شده است که نکته خوبی است.

طالبان ترامپ را در میان اعلامیه POTUS تأیید کرده اند که اگر این گروه شرایط مبارزه با تروریسم را داشته باشد ، وی تمام نیروهای آمریکایی خود را تا کریسمس از افغانستان خارج خواهد کرد.

سخنگوی طالبان با ابراز تعهد این گروه تروریستی به توافق های خود با ایالات متحده ، ابراز امیدواری کرد و گفت که “روابط خوب و مثبت” با همه کشورها از جمله آمریکا در آینده وجود دارد.

در ماه فوریه ، ایالات متحده و طالبان در مورد یک توافق صلح آزمایشی در قطر توافق کردند ، واشنگتن قول داد نیروهای خود را از افغانستان بیرون بکشد و گروه تروریستی متعهد شد که مانع تبدیل شدن این کشور به پناهگاه تروریسم شود.

ابراز علاقه ترامپ به عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان ، اگر محقق شود ، تقریباً دو دهه حضور فعال نظامی آمریکا در این کشور به پایان می رسد ، پس از حملات 11 سپتامبر. جنگ افغانستان توسط دولت رئیس جمهور آمریكا جورج دبلیو بوش آغاز شد ، زیرا در آن زمان اعتقاد بر این بود كه اسامه بن لادن رهبر القاعده در منطقه مخفی شده است.


* طالبان – یک گروه تروریستی غیرقانونی در روسیه و بسیاری از کشورها