سومیک داتا ، موسیقیدان هندی ، انگلیس می گوید ، هند به آرامی هویت پس از استعمار خود را از دست می دهد

سومیک داتا ، موسیقیدان هندی ، انگلیس می گوید ، هند به آرامی هویت پس از استعمار خود را از دست می دهد

هند

URL کوتاه دریافت کنید

نو دهلی (اسپوتنیک): سومیک داتا ، نوازنده هندی مستقر در لندن ، که با ستاره های بین المللی پاپ مانند بیانسه ، جی-ز و نامزد گرمی آنوشکا شانکار همکاری کرده است ، در حال حاضر با تک آهنگ جدید خود ، TIGER TIGER که به جنگل زدایی و آب و هوا می پردازد ، موج می زند. تغییر دادن.

در هند متولد شد اما در خارج از لندن ، سومیك داتا واقع در لندن ، هنرهای هند را قهرمان می كند و سارود باستانی خود را ، یك ساز زهی كه بطور عمده در موسیقی هندوستان در قاره هند مورد استفاده قرار می گیرد ، وارد عرصه مدرن و جهانی می كند.

سومیک معتقد است که آگاهی از محیط را از طریق موسیقی بیشتر می کند و تک آهنگ فعلی او “TIGER TIGER” گواهی بر این امر است. این ترانه یك جشن طبیعت ، تنوع زیستی و یادآوری این است كه زندگی در این سیاره شگفت انگیز ما باید در تعادل نگه داشته شود.

TIGER TIGER در پاسخ به آتش سوزی جنگلی که در استرالیا و آمازون دیده ایم ساخته شده است. من از تصاویر درختان سوخته و تأثیر این آتش سوزی ها بر حیوانات و حیوانات وحشی بسیار جابجا شدم. Soumik می گوید ، این ترانه ادامه ی EP قبلی من (پخش گسترده) Jangal است ، که همچنین در پاسخ به موضوعات مشابه ساخته شده است – جنگل زدایی و بحران تغییرات آب و هوایی ، که من از نزدیک دنبال کرده ام.

وی می افزاید: “من به عنوان یک خلاق (موجود) ، من همیشه در تلاش هستم که پاسخ های موسیقی را برای موضوعات مهم پیدا کنم که احساس می کنم باید از طریق هنر به آن بپردازیم.”

این هنرمند ، که از گرتا تونبرگ ، از فعالان نوجوان پشتیبانی می کند ، احساس می کند برای همه شهروندان مهم است که به جلو ، رهبری و آگاهی آفرین شوند.

او گفت: “همه ما در این سیاره میهمان هستیم و همه مسئولیت آن را بر عهده داریم. صدا من وقتی موسیقی است قوی ترین است. بنابراین من سعی می کنم از طریق ترانه ها و نمرات خود کارهای کوچکی را انجام دهم.”

©
                    عکس: Circle of Alchemy Sound

سومیک داتا

سومیک که با ستاره های بین المللی پاپ مانند بیانسه ، جی Z و استالوارهای انگلیسی-آسیایی همچون نیتین ساوهنی ، تالوین سینگ ، اکرم خان و آنوشکا شانکار همکاری کرده است از طریق کار با ارکستر فیلارمونیک لندن و شهر از هنرهای اصلی هند در جریان اصلی است. لندن سینفونیا و حضور در جشنواره هایی مانند گلستونبری و WOMAD در سال 2019.

وی در مورد موفقیت روزافزون موسیقی دانان هندی در سطح جهان ، گفت كه “هند همیشه یك نیروی فرهنگی بوده است”.

وی گفت: “شیوه های موسیقی کلاسیک هند ، یوگا و آیورودا آموزه های باستانی و پرکاری هستند که امروزه هنوز مربوط به بشریت هستند. غرب همواره این موضوع را به رسمیت شناخته است و در بعضی موارد ، از آن استفاده کرده است. اما هند به آرامی هویت پس از استعمار خود را از دست می دهد و خون های جدید هنرمندان راهی در پیش رو دارد. سومیک می گوید: “من هیجان زده ام که ببینم چه اتفاقی می افتد.”

سومیک ، که همچنین در نمرات موسیقی فیلمهای “Brick Lane” ، “Life On On On” و “Band of Tooting Broadway” مشارکت داشته است ، نیز با افتخار می گوید که موسیقی هندی جنبه های بسیاری دارد.

“من این کار را هنگام ساخت” ریتم هند “یک سریال سفرنامه ای بی بی سی که سال گذشته منتشر شد ، آموختم. برخی از افراد به سمت طبیعت فضیلت شکوفایی کلاسیک کشیده می شوند. وی ادامه می دهد که دیگران به مینیمالیسم تنپورا ، که اغلب در مراقبه و تمرین یوگا استفاده می شود ، جذب می شوند.

©
                    عکس: Circle of Alchemy Sound

سومیک داتا

“بسیاری از ریتم های عامیانه از ولسوالی های روستایی خوشحال می شوند. اما توده ها به طور گسترده ای هند و موسیقی آن را از طریق بالیوود می شناسند. در طول چند سال گذشته ، تغییر قابل توجهی در داستانهایی که از طریق بالیوود گفته می شود ، رخ داده است. با این کار مجموعه بی نظیری از صداهای جدید موسیقی ، آهنگسازان و تهیه کنندگان به وجود آمده و تأثیراتی در سراسر جهان دارد. سومیک در ادامه توضیح می دهد:

این خواننده ، که مشغول کار در کمیسیون جدید در مقیاس بزرگ خواهد بود که به “زمان ما در قفل شدن” می پردازد ، معتقد است که خوش شانس است که در زمان مناسب در مکان مناسب بوده است “با افراد صحیح از من حمایت کرده و همیشه سپاسگزار خواهد بود برای این فرصتها به جهان “.

“آی تی [the lockdown-inspired song] تا اوایل ماه مه اعلام خواهد شد. بنابراین ، اکنون نمی توانم خیلی بیشتر بگویم به جز اینکه تابستان امسال پخش پخش خواهد کرد. من از کار کردن روی یک پروژه که سعی در جذب تجربه انسانی جمعی ما در قرنطینه دارد و آن را از طریق موسیقی منعکس می کنم ، بسیار هیجان زده هستم.


پاسخی بگذارید