سوسیالیسم در بولیوی پیروز شد ، فساد در فرانسه آشکار می شود

سوسیالیسم در بولیوی پیروز شد ، فساد در فرانسه آشکار می شود

حزب رئیس جمهور پیشین بولیوی ، اوو مورالس ، پس از اجبار از قدرت ، با بیش از 50 درصد آرا people’s مردم برمی گردد.

ویات رید، تحلیلگر خبرهای اسپوتنیک ، برای بحث درمورد انتخاباتی که در بولیوی برگزار شد ، به ما پیوست. به نظر می رسد جنبش برای سوسیالیسم (MAS) و نامزد آن لوئیس آرس در انتخابات ریاست جمهوری کاملا پیروز شده اند. نتایج نظرسنجی ها Arce با برتری 52.4٪ تا 31.5٪ است که باعث پیروزی MAS و جلوگیری از دور دوم دور خواهد شد. به نظر می رسد این اجماع در بولیوی اوایل روز دوشنبه باشد؟ MAS هنوز هم باید از بسیاری جهات ، مانند اقتصاد ، ویروس کرونا ویروس COVID-19 و زخم های کودتای مورد حمایت ایالات متحده ، به قدرت برگردد و کشور را کنار هم قرار دهد. چند ماه آینده یا حتی سال آینده برای مردم بولیوی چگونه خواهد بود؟

دکتر کنت سورین، استاد برجسته ادبیات و استاد دین و نظریه انتقادی در دانشگاه دوک ؛ و گیلبرت مرسیهمدیرمسئول News Junkie Post و نویسنده “امپراتوری Orwellian” با ما همراه می شوید تا در مورد رئیس جمهور سابق فرانسه نیکولا سارکوزی ، که باز هم توسط پلیس فرانسه مورد بازجویی قرار گرفته است ، پیرامون ادعاهای فساد که بیشتر مربوط به تأمین بودجه مبارزات انتخاباتی است ، صحبت کنید. این تحقیقات اکنون چند ساله است و این دور از اولین بار است که سارکوزی دستگیر و مورد بازجویی قرار نگرفته است. در این تحقیق خاص ، وی به اتهام فساد ، تأمین مالی تبلیغات غیرقانونی ، بهره مندی از بودجه عمومی اختلاس شده و عضویت در یک توطئه جنایی روبرو شده است. به نظر می رسد اصل این سو the ظن باشد که سارکوزی و چند نفر از همکارانش میلیون ها یورو از معمر قذافی رهبر فقید لیبی برای کمک به کارزار انتخاباتی خود در سال 2007 دریافت کرده اند ، نقض قوانین فرانسه در مورد محدودیت های مشارکت در انتخابات و بودجه خارجی. سارکوزی در دو پرونده دیگر نیز متهم شده است: یکی مربوط به فاکتورهای جعلی که گفته می شود برای پوشاندن بیش از حد هزینه مبارزات انتخاباتی ناموفق خود در انتخابات سال 2012 ساخته شده و دیگری به اتهام تلاش برای رشوه دادن به قاضی.

برایان داونینگ، تحلیلگر سیاسی – نظامی و نویسنده “انقلاب نظامی و تغییر سیاسی” ، برای بحث در مورد گفتگوهای صلح بین دولت افغانستان و طالبان به ما پیوست. علیرغم اینکه ایالات متحده به دنبال ساخت نوعی توافق صلح بین طالبان و دولت افغانستان ، درگیری های چند روز گذشته در جنوب هلمند ادامه داشت ، زیرا هیچ چیز مانند بمب گذاری و کشتار غیرنظامیان صلح نمی گوید. “طالبان ، با محکومیت بین المللی برای حمله 10 روزه در جنوب هلمند ، ارتش آمریكا را به واشنگتن پست روز یکشنبه گزارش داد که با انجام حملات هوایی “بیش از حد” هوایی و بمب گذاری در روز فوریه ، توافق آنها را نقض کرده است. برای جلوگیری از خونریزی ، و سدیر جپاروف نه تنها به نخست وزیری بلکه به عنوان رئیس جمهور موقت قدم نهاد. جپاروف گفت صعود وی ناشی از ” انتقال صلح آمیز و قانونی قدرت “، اما البته او فقط اوایل ماه اکتبر از زندان بیرون آمد. او به آدم ربایی محکوم شده بود.

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم