سردبیر بی بی سی بعد از قرار دادن جی کی رولینگ در لیست “جایزه خوب نوشتن” برای مقاله های جنسیتی ، بش کرد

سردبیر بی بی سی بعد از قرار دادن جی کی رولینگ در لیست “جایزه خوب نوشتن” برای مقاله های جنسیتی ، بش کرد

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

https://cdn1.img.sputniknews.com/img/107954/78/1079547847_0:98:3072:1826_1200x675_80_0_0_1d90e68f94a71cc5058da49a6f1f6980.jpg

اسپوتنیک بین المللی

https://cdn2.img.sputniknews.com/i/logo.png

https://sputniknews.com/viral/202012301081612832-bbc-editor-bashed- پس از قرار دادن- jk- کج خلقی-در-نوشتن-خوب-جایزه-لیست-برای-موضوع-جنسیت-مقاله /

شخصی که لیست جایزه را تهیه کرده است ، تصدیق کرده است که رولینگ در “وبلاگی درباره بحث تراجنسیتی” موفق شده است “بسیاری از افراد” را آزرده کند ، با این حال استدلال می کند که “جرم قیمت آزادی بیان است”.

آمل راژان ، سردبیر رسانه بی بی سی ، پس از قرار دادن جی کی رولینگ در لیست جایزه راسل امسال که سالانه تدوین می کند ، با موجی از موعظه و انتقاد روبرو شد.

به نقل از دیلی میل ، آنچه باعث شد رولینگ در لیست “جایزه های خوب نوشتن” قرار گیرد ، مقاله “دلایل صحبت در مورد مسائل جنسیتی و جنسیتی” بود که “هنگامی که در ژوئن منتشر شد خشمگین شد”.

راجان نوشت: “من به هیچ وجه در مورد موضوعاتی که وی مطرح می کند هیچ نظری ندارم”. “من در مورد سو abuse استفاده و ترولینگ مسئله ای را مطرح کردم ، و رولینگ به افتخار افتخارآمیز این دست یافته است که بالای یک میز لیگ برای آن دسته است. طغیان نفرت که قبل از نوشتن این وبلاگ با آن روبرو شد باعث شجاعت آن شد و هیچ چیز در مقایسه با آنچه بود بعد از”.

با این وجود راجان همچنین تأیید کرد که رولینگ در “وبلاگی درباره بحث تراجنسیتی” “بسیاری از افراد را آزرده” کرد و افزود که “جرم قیمت آزادی بیان است” ، اما به نظر نمی رسد که تعدادی از کاربران شبکه های اجتماعی از انتخاب وی راضی نباشند و ادامه دادند تا یک قطعه از ذهن خود را به صورت آنلاین به او بدهند.

سخنگوی بی بی سی همچنین گفت که راجان “بارها و بارها به صراحت اعلام کرد که در مورد مقاله جی کی رولینگ نظری ندارد و به شدت جرمی که برخی از مردم به آنچه او نوشته بود ، اعتراف کرد”.

سخنگو افزود: “او وقتی از شیوه نوشتن ، صداقت او در گفتگو درباره تجارب خود در مورد سو abuse استفاده خانگی و جنسی ، و رشادت های لازم برای ابراز نظر ، دانستن اینكه منجر به سو abuseاستفاده آنلاین بیشتر خواهد شد ، چیزی را كاهش نداد.” .

جایزه راسل به نام برتراند راسل از فیلسوف مشهور نامگذاری شده است و “تلاش می کند” روزنامه نگاری و نوشتاری را تجلیل کند که از فضایل فکری و اخلاقی مثال زدنی از نثر راسل تجلیل می کند “، همانطور که روزنامه می گوید.

نویسنده حماسه هری پاتر در ژوئن پس از ارسال توییت های جنجالی در مورد جامعه تراجنسی ها مورد انتقاد قرار گرفت و این موضع گیری باعث شد طرفداران و ستاره هایی مانند دانیل ردکلیف ، اما واتسون ، روپرت گرینت و ادی ردماین علیه او صحبت کنند.