ریحانا علیرغم عذرخواهی برای آیه قرآن در نمایشگاه لباس زیر زنانه ، با طرفداران مسلمان عصبی شد

ریحانا علیرغم عذرخواهی برای آیه قرآن در نمایشگاه لباس زیر زنانه ، با طرفداران مسلمان عصبی شد

در یک بخش نمایشی بسیار تبلیغاتی ، مدلهای لباس زیر لباسهای رنگارنگ طراح جوان ، با بکارگیری در پیست در حال رقصیدن به “Doom” ، آهنگ 2017 ساخته کوکو کلوئی تهیه کننده که آیه ای از حدیث را تلاوت می کند – سابقه ای از سخنان و اعمال محمد.

ریحانا روز سه شنبه پس از آنکه بخاطر استفاده از آهنگی که خطوطی از قرآن را در نمایش مد خود در Savage X Fenty در هفته گذشته تلاوت می کرد ، از جامعه مسلمانان عذرخواهی کرد. با این حال ، همه طرفداران مذهبی او به اتفاق آرا آن را نپذیرفتند.

ریحانا در اینستاگرام خود نوشت: “من می خواهم از جامعه مسلمانان برای اشاره به یک نظارت بزرگ که به طور ناخواسته در نمایش وحشیانه x fenty ما توهین آمیز بود تشکر کنم.” “مهمتر از همه می خواهم از شما بخاطر این اشتباه صادقانه و در عین حال بی احتیاطی عذرخواهی کنم”.

ریحانا با درک اینکه “ما به بسیاری از خواهران و برادران مسلمان خود صدمه زده ایم” اعتراف کرد که وی از حرکت خود و تیمش “فوق العاده دلسرد شده” است.

“من با هیچ نوع بی احترامی نسبت به خدا یا هیچ مذهبی بازی نمی کنم و بنابراین استفاده از آهنگ در نمایش ما کاملا غیرمسئولانه بود! با حرکت به جلو اطمینان حاصل خواهیم کرد که چنین اتفاقی هرگز تکرار نخواهد شد”.

این عذرخواهی در حساب رسمی اینستاگرام Savage X Fenty صادر شده است – یکی از فعالیت های تجاری این هنرمند که به طراح تبدیل شده است و به دلیل فراگیر بودنش مورد ستایش جهانی قرار گرفته و همیشه زنان باحجاب را در بازاریابی خود گنجانده است.

©
AFP 2020 / تیموتی A. کلاری

Певица Рианана во время Бала Института костюма в Нью-Йорке

مدل هایی که لباس زیر زنانه ریحانا را پوشیدند ، در یک قطعه از Savage X Fenty Vol ، در پیمایشگاه پیاده روی کردند و با “Doom” ، آهنگ EDM 2017 تهیه کننده ، ساکن لندن ، Coucou Chloe ، رقصیدند. 2 نمایش. این ریمیکس در گذشته فراخوانده می شد و به دلیل جنسی شدن در نمایش مد با واکنش شدید مواجه شد.

در اسلام ذکر نام الله ، کلمات قرآن یا پیامبر محمد (ص) به طور غیرمنتظره و برای اهداف تجاری ممنوع است. حدیث ، از آنجا که این سطور وام گرفته شده است ، سوابقی از سخنان و عملکرد محمد است – که پیروان ریحانا با عجله توجه او را جلب کردند و وی را ترغیب به آموزش خود و عذرخواهی برای این عمل ناشایست کردند.

“دین زیباشناختی نیست” ، یکی با وجود دیگری که به “بی احترامی” تیم تولید صریحاً نسبت به مrsمنان نشان داد:

“برای مارکی که ادعا می کند متنوع و پذیرنده است ، واقعاً بی احترامی است که شما در مورد آنچه در طول نمایش مد خود استفاده می کنید ، خود را آموزش ندیده اید. شما به جامعه ای آسیب رسانده اید و امیدوارم در قبال عملکرد خود پاسخگو باشید” ، کاربر طولانی نوشت.

“دوستت دارم [sic] و تو هستی [sic] ملکه ، اما با استفاده از حدیث اسلامی به عنوان آهنگ در ur [sic] نمایش بی ادبانه و بی احترامی به همه مردم است [sic] طرفداران مسلمان در سراسر کره زمین. دوستت دارم [sic] اما این فقط نبود. بخصوص [because] تو [sic] طرفدار تنوع “، یکی دیگر از طرفداران تأکید کرد.

سازنده Chloe نیز به همین ترتیب در توییتر واکنش نشان داد و قول داد که به سرعت این آهنگ را از خدمات پخش جریانی حذف کند.

وی نوشت: “من می خواهم از جرم ناشی از نمونه های صوتی مورد استفاده در ترانه من” Doom “عمیقا عذرخواهی کنم.” وی گفت: “این آهنگ با استفاده از نمونه هایی از آهنگهای Baile Funk كه به صورت آنلاین پیدا كردم ایجاد شده است. در آن زمان ، من نمی دانستم كه این نمونه ها از متن حدیث اسلامی استفاده می كنند” ، وی گفت “مسئولیت كامل” را در قبال عدم تحقیق صحیح در مورد كلمات بر عهده گرفت.

با این حال ، به نظر نمی رسید که همه مسلمانانی که داستان را به صورت آنلاین دنبال می کردند ، از عذرخواهی راضی بودند.

“من هنوز حق دیوانه شدن را دارم. **** به ما نگویید دهان خود را ببندیم و ساکت بمانیم و حرکت کنیم” ، یک کاربر پاسخ داد ، و دیگری اظهار داشت که همه چیز به میزان مسلمان بستگی دارد یکی این است:

با این حال ، بسیاری دیگر اظهار داشتند که آهنگ خارج شده از نمایش کاملاً کافی است ، اعتراف می کنند که ملکه موسیقی در نظرات خود صادقانه است: