‘روغن دیکتاتور تا آخر راه’: بحث های آنلاین جردن پیترسون درباره صادرات نفت خام کانادا به ایالات متحده

‘روغن دیکتاتور تا آخر راه’: بحث های آنلاین جردن پیترسون درباره صادرات نفت خام کانادا به ایالات متحده

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

در حالی که به نظر نمی رسید برخی از کاربران شبکه های اجتماعی از پیش بینی های تیره و تار در مورد آینده حمل نفت از کانادا به آمریکا راضی باشند ، برخی دیگر در عوض در مورد اهمیت جنبه زیست محیطی این موضوع بحث کردند.

جوردن پیترسون ، روانشناس مشهور کانادایی ، با توجه به موضع آشکار دولت بایدن در مورد مسائل زیست محیطی ، تصور محدودی درباره احتمال محدود شدن واردات نفت خام از کانادا به ایالات متحده ارائه داده است.

پیترسون در حالی که به اشتراک گذاشتن توئیتی با پیوند به مقاله ای در روزنامه ادمونتون در رابطه با موضوع مورد بحث نظر خود را ابراز کرد ، نویسنده آن س followingال زیر را در این عنوان مطرح کرد: “آیا ایالات متحده آلبرتا را خام انتخاب خواهد کرد یا با از دست دادن شغل گسترده نفت دیکتاتور؟ “

پیترسون به سادگی اظهار داشت: “از نظر ظاهری مانند روغن دیکتاتور است.”

به نظر نمی رسید که تعدادی از کاربران شبکه های اجتماعی از این روند اتفاقات چندان راضی نباشند و این مسئله را به گردن بایدن ، “چپ” یا حتی به طور کلی سرمایه داری انداختند.

با این حال ، کسانی نیز بودند که توجه خود را به جنبه زیست محیطی معطوف کردند.

پیش از این ، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، فرمان اجرایی لغو پروانه ساخت Keystone XL را كه در سال 2019 توسط سلف خود ، دونالد ترامپ اعطا شده بود ، امضا كرد.

کیستون یک سیستم خط لوله انتقال نفت است که نفت خام آلبرتا را از کانادا به مراکز پردازش و ذخیره سازی در ایالت های ایلینوی ، اوکلاهما و تگزاس ایالات متحده منتقل می کند.

در حالی که سه فاز اول این سیستم در حال حاضر عملیاتی است ، Keystone XL ، فاز چهارم این پروژه ، که نفت را به نبراسکا منتقل می کند ، در دو طرف مرز شورش بزرگی ایجاد کرده است.

بخش پیشنهادی خط لوله قبلاً توسط دولت اوباما دو بار رد شده بود ، قبل از اینکه توسط ترامپ پشتیبانی شود.