روز سوم کنوانسیون ملی جمهوریخواه: مانند دموکرات ها ، هیچ بحثی در مورد سیاست اساسی وجود ندارد

روز سوم کنوانسیون ملی جمهوریخواه: مانند دموکرات ها ، هیچ بحثی در مورد سیاست اساسی وجود ندارد

در این نسخه از ساعت بحرانی ، همكاران دكتر ویلمر لئون و گارلند نیكسون با طالب كریم درباره آنچه در كنوانسیون ملی جمهوریخواهان رخ داده صحبت می كنند.

از جمهوری خواهان در کنوانسیون حزب ، ما “نمایش ترامپ” را می شنویم ، نه “نمایش جمهوری”. آنها در بعضی از خطرناکترین زمانهای حافظه اخیر به ما نمی گویند که چگونه زندگی ما را بهتر می کنند. هفته گذشته دموکرات ها در کنوانسیون خود گفتند که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده شیطان است و ما باید بر نجابت ، اخلاق و کرامت تمرکز کنیم. کشیش آل شارپتون هفته گذشته گفت که سخنرانی جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ، بسیار جالب بود. او درباره تاریکی هایی که ایالات متحده را درگیر کرده و چطور می خواهد نور را برای ملت روشن کند ، صحبت کرد. این سخنان فوق العاده ، بلند و استعاره عالی است ، اما در مورد خانواده ای که واقعاً در تاریکی نشسته اند چون مادر و پدر شغل خود را از دست داده اند و نمی توانند قبض ابزار را پرداخت کنند ، چگونه دموکرات ها می خواهند پول را به حساب چک خود وارد کنند تا در واقع بتوانند چراغ ها را روشن کنید؟

کایل ریتنهاوس 17 ساله به اتهام قتل عمد درجه اول به علت مرگ تیراندازی دو نفر در کنوشا ، ویسکانسین ، این هفته در جریان اعتراضات متهم شده است. واشنگتن پست روز چهارشنبه گزارش داد: “این تیراندازی ها در حالی رخ داد كه اعضای خود شبه نظامی و افراد معترض معترض مسلح در این شهر ظاهر شدند ، كه از روزهای ناآرامی برمی گردد.” آیا این حادثه که در خیابان های آمریکا انجام می شود چیزی در مورد مکان ما به عنوان یک کشور و هدایت آن به ما می گوید؟

به گفته ویلیام ایوانینا ، مدیر مرکز ملی ضد جاسوسی و امنیت (NCSC) ، “چین نمی خواهد که ترامپ در ماه نوامبر برنده شود.” “از سوی دیگر ، روسیه” از طیف وسیعی از اقدامات برای تضعیف نامزدی جو بایدن استفاده می کند. این مقام اطلاعاتی همچنین چین را به “گسترش نفوذ خود” قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا متهم می کند ، اما فقط برای “انحراف و مقابله با انتقادات” “درمقابل حمله مستقیم به شخص فعلی. با نزدیک شدن به انتخابات ، تقاضا برای تقویت امنیت سایبری از محل استقرار ارتش آمریكا و سایر مناطق تقویت می شود.” آیا تهدیدهای واقعی انتخابات 3 نوامبر خارجی است یا داخلی؟

“چین امروز موشک هایی را به سمت مناطق مورد مناقشه در دریای جنوبی چین شلیک کرده است ، که مقامات می گویند که پس از حمله هواپیمای جاسوسی U-2 به داخل ناو دریایی چین در منطقه ، وارد یک پرواز ممنوع” هشدار “برای ایالات متحده است. منطقه ، “Antiwar.com چهارشنبه گزارش.

وزیر خارجه آلمان “هایکو مائس” روز پنجشنبه با همتای اسرائیلی خود موافقت كرد كه باید تلاش شود تا تحریم تسلیحاتی علیه ایران تمدید شود ، در حالی كه تأكید بر اینكه آلمان هنوز توافق برجسته سال 2015 بین تهران و قدرتهای جهانی را بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی این كشور می داند. آسوشیتد پرس روز پنجشنبه گزارش داد. چگونه می توان هر دو جمله را در همان قلمرو واقعیت موجود دانست؟

روزنامه چهارشنبه در اخبار دفاعی می نویسد: “بودجه تسلیحات هسته ای ایالات متحده می تواند در صورت خاتمه یافتن معاهده روسیه بماند.” این مقاله خاطر نشان کرد ، “دفتر جدید بودجه کنگره در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد ، گفت:” نابودی پیمان هسته ای جدید START می تواند برای مدرن سازی 439 میلیارد دلار برای وزارت دفاع هزینه کند ، به علاوه 28 میلیارد دلار هزینه تعمیر و نگهداری سالانه. چه چیزی باید از این کار درست کنیم؟

وال استریت ژورنال روز پنجشنبه گزارش داد: “ادعاهای بیکاری هفته گذشته اندکی کاهش یافت اما از نظر تاریخی همچنان بالا بود و همچنان ادامه دارد که با ویروس کرونا ویروس کرونا برای جلوگیری از بهبود اقتصاد ، اخراج ها ادامه دارد.” این برای پیشروی آمریکا چه معنایی دارد؟

مقاله جالبی در مادر جونز با عنوان “یک موج اخراج می تواند باعث ویرانی در رای گیری از طریق پست شود” وجود دارد. عنوان فرعی می گوید: “پیش بینی می شود میلیون ها آمریکایی خانه های خود را از دست بدهند – و برای بسیاری از آنها راهی آسان برای رای گیری از طریق پست.” این امر چگونه بر انتخابات تأثیر خواهد گذاشت؟

میهمانان:

طالب کریم – معاون سابق اعضای کنگره و مدیر عامل شرکت Abe Legal ، سکویی برای کمک به خانواده ها و مشاغل برای زنده ماندن از بیماری همه گیر COVID-19

گری گل – تحلیلگر سیاست های عمومی

جیمز کری – ویراستار و صاحب مالکیت ژئوپلیتیک هشدار

دانیل لازار – روزنامه نگار تحقیق و نویسنده “کودتای مخملی”

ای جی مگنیر – خبرنگار جنگ باسابقه خاورمیانه

اسکات ریتر – بازرس پیشین سلاح سازمان ملل در عراق

دکتر دانیا فرانسیس – استاد اقتصاد در دانشگاه ماساچوست بوستون

ریچارد لاچمان – استاد دانشگاه ایالتی نیویورک در آلبانی و نویسنده کتاب “مسافران کلاس اول در کشتی در حال غرق شدن: سیاست های نخبه و سقوط قدرت های بزرگ”

ما دوست داریم نظرات شما را بدست آوریم [email protected]