“روز استقلال” برای چه کسی؟ – اسپوتنیک بین المللی

“روز استقلال” برای چه کسی؟ – اسپوتنیک بین المللی

در قسمت امروز Loud & Clear ، برایان بکر با دکتر جرالد هورن ، استاد تاریخ در دانشگاه هیوستون و نویسنده کتابهای بسیاری از جمله “Counterrevolution of 1776: مقاومت در برابر برده ها و منشاء ایالات متحده” همراه است. از امریکا.”

شورش موفقیت آمیز سال 1776 علیه حکومت بریتانیا در آمریکای شمالی تقریباً جهانی به عنوان قدمی بزرگ برای بشریت مورد استقبال قرار گرفت. اما آفریقایی ها که در آن زمان در مستعمرات زندگی می کردند ، کاملاً با انگلیسی ها طرف بودند. جرالد هورن استدلال می کند که در مقدمه ای برای سال 1776 ، لغو برده داری در لندن امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسید ، خوشحال کردن آفریقایی ها به همان اندازه که برده داران را عصبانی می کرد و باعث شورش استعمار می شد. جنگ به اصطلاح انقلابی تا حدودی ضد انقلاب بود ، حرکتی محافظه کارانه که پدران بنیانگذار برای حفظ حق خود در بردگی دیگران می جنگیدند.

ابی مارتین و مایک پردنر فیلم مستند جدیدی با عنوان “جنگ افغانستان در معرض جنگ: یک توطئه امپریالیستی” فیلمبرداری کرده اند ، که کلیت درگیری ایالات متحده در افغانستان را نشان می دهد ، از اقدام پنهانی سیا در دهه 1980 تا امروز. آنها استدلال می کنند که اشغال افغانستان بسیار عادی شده است و بیشتر به عنوان صدای پس زمینه برای آمریکایی ها خدمت می کند. حتی از آن به عنوان “جنگ برای همیشه” یاد می شود ، فقط به عنوان یک واقعیت ثابت پذیرفته شده است. می توانید از روزنامه نگاری مایک و ابی مارتین در patreon.com/EmpireFiles پشتیبانی کنید و کار آنها را در YouTube.com/EmpireFiles بررسی کنید. و یک فیلم مستند قبلی درباره افغانستان توسط ابی و مایک با عنوان “جنگ برای همیشه: از میدان های کشتار” بررسی کنید. مایک پریسنر، تهیه کننده مستند و همرزم پادکست چشم چشم ، یک پادکست نظامی به میزبانی دو جانباز ارتش ضد جنگ جنگ افغانستان و عراق ، به نمایش می رود.

سریال هفتگی پنج شنبه “ناحق جنایی” در مورد بی ادب ترین رفتار دادگاه ها و دادستان های ما و چگونگی انکار عدالت برای بسیاری از مردم این کشور است. پل رایتبنیانگذار و مدیر اجرایی مرکز دفاع از حقوق بشر و سردبیر اخبار قانونی حقوقی زندان (PLN) ، و کوین گوزتولا، یک نویسنده برای Shadowproof.com و مجری میزبان پادکست افشاگری غیر مجاز ، به نمایش بپیوندید.

یک بخش معمولی پنجشنبه با نظامی سازی مداوم فضا سروکار دارد. با ادامه خروج آمریکا از معاهدات بین المللی تسلیحات ، آیا تسلیحات و نظامی سازی فضا جهان را به فاجعه نزدیک می کند؟ جان با او صحبت می کند پروفسور کارل گروسمن، استاد كامل روزنامه نگاری در دانشگاه ایالتی نیویورك ، کالج در اولد وستبوری و مجری یك برنامه تلویزیونی ملی پخش شده با موضوع محیط زیست ، انرژی و فضا بود.

امروز جمعه است! بنابراین وقت آن است که بدترین و گمراه کننده ترین عناوین هفته باشد. برایان و جان با هم صحبت می کنند استیو پت، یک روزنامه نگار مستقل که انتقادات وی به رسانه های اصلی از ویژگی های سایت وی Left I on the News و توییترleftiblog و تهیه کننده Sputnik است نیکول روسل.

ما دوست داریم نظرات خود را در [email protected] دریافت کنیم