روزنامه نگار برنده پولیتزر که به دلیل انتقاد از پیشنهاد تخریب املاک مورد انتقاد قرار گرفته است “خشونت نیست”

روزنامه نگار برنده پولیتزر که به دلیل انتقاد از پیشنهاد تخریب املاک مورد انتقاد قرار گرفته است “خشونت نیست”

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

مرگ جورج فلوید ، آمریکایی آفریقایی تبار که توسط پلیس سفید کشته شد ، عصبانیت را برانگیخت و مجدداً بحث تبعیض نژادی در ایالات متحده را برانگیخت. اعتراضات مسالمت آمیز ، که روز بعد از مرگ فلوید آغاز شد ، به سرعت خشونت بار شد ، زیرا پلیس با فشار بیش از حد پاسخ داد. در برخی مناطق ، تظاهرکنندگان ساختمانها را آتش زدند ، اموال را خراب کردند و مغازه های غارت کردند.

نیکول هانا جونز ، روزنامه نگار برنده پولیتزر ، به دلیل اینکه تخریب اموال را نمی توان خشونت توصیف کرد ، واکنش جدی نشان داد. خبرنگار طی مصاحبه ای با اخبار سی بی سی اظهاراتی را بیان کرد ، که در آن از وی خواسته شد تا نظر خود را در مورد رفتار خشونت آمیز برخی از تظاهرکنندگان معترض به مرگ جورج فلوید ابراز کند.

وی گفت: “فکر می کنم ما باید با زبان خود بسیار مراقب باشیم. بله ، دیدن این که املاک در حال نابودی است مزاحم است. دیدن این که مردم در حال گرفتن املاک از فروشگاه ها باشند ، مزاحم است. این نگران کننده است. هانا جونز گفت ، از بین بردن گردن یک مرد تا تمام زندگی از بدن او خارج نمی شود. از بین بردن اموال که می توان جایگزین کرد ، خشونت نیست.

این روزنامه نگار افزود: استفاده از همان زبان برای توصیف این دو چیز اخلاقی نیست.

“هر شخص معقول می گوید” ما نباید مال دیگران را ویران کنیم. “اما اینها زمان معقولی نیست ، اینها افرادی هستند که بارها و بارها به خشونت پلیس اعتراض کرده اند ، و دوباره ، سال به سال و دوباره. می توانند فیلم هایی از اجرای قانون با شهود داشته باشند که به طور غیرقانونی جان یک مرد را به جرم جرم ادعای تصویب صورتحساب جعلی بیست دلاری تقلبی می گیرند. [protesters] به قانون احترام نمی گذارند ، زیرا قانون به آنها احترام نمی گذارد. هانا جونز گفت ، شما نمی توانید بگویید كه شهروندان عادی باید طبق همه قوانین بازی كنند.

این اظهارنظرها باعث ایجاد واکنش جدی در رسانه های اجتماعی شده است ، به طوری که برخی از کاربران گفتند که بسیاری از آنها قادر به جایگزین کردن مشاغل خود نخواهند بود.

کاربر دیگری نوشت: “همه ملک ها قابل تعویض نیستند. بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک نمی توانند از عهده بیمه خود برآیند و در صورت داشتن بیمه نامه ، بندهایی در سیاست ها وجود دارد که می گویند: این RIOT ، جنگ یا عمل خدا را پوشش نمی دهد. مردم با مشکلات اقتصادی روبرو هستند. “

سایر کاربران خاطرنشان كردند كه در اعتراضات شدید مردم نیز مجروح و حتی كشته شده اند.

سایر کاربران روزنامه نگار را به تبلیغ ایده های چپ و تلاش برای تغییر روایت متهم کردند.

خشونت در هنگام اعتراض به مرگ جورج فلوید ، توسط پلیس و معترضین ، هم توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و هم رئیس جمهور پیشین آمریکا باراک اوباما محکوم شده است. خانواده فلوید از تظاهرکنندگان خواستند که در همه وقایع با آرامش رفتار کنند.

“همه شما کاری نمی کنید. زیرا این به هیچ وجه برادرم را برنمی گرداند. ممکن است لحظه به لحظه خوب باشد ، درست مثل نوشیدن ، اما وقتی که هوا پایین آمد ، می خواهید بدانید که چه کاری انجام داده اید. بیایید آن را تغییر دهیم لطفاً این کار را با صلح و آرامش انجام دهید. “