رهبر معظم ایران برای توئیت های ‘Filisty Agents Agents’ با انتقاد از معاملات امارات و اسرائیل خشمگین شدند

رهبر معظم ایران برای توئیت های ‘Filisty Agents Agents’ با انتقاد از معاملات امارات و اسرائیل خشمگین شدند

جهان

URL کوتاه دریافت کنید

پیش از این ، علی خامنه ای رهبر ایران با انتقاد از توافق نامه میانجیگری ایالات متحده برای ایجاد روابط کامل دیپلماتیک که اخیراً بین امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و اسرائیل حاصل شده است ، “خیانت” به “جهان اسلام” است ، ایجاد یک هشتگ در مورد چگونگی امارات متحده عربی “مسلمانان را خنجر می زند.”

آیت الله علی خامنه ای ، رهبر ایران ، در تاریخ 1 سپتامبر در توئیتر خود به راهپیمایی لفظی علیه توافق تاریخی بین امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و اسرائیل برای ایجاد روابط دیپلماتیک و مبادله سفارتخانه ها در مقابل اسرائیل پرداخت که برنامه های خود را برای تمدید برنامه های اضافی متوقف کند حاکمیت بر مناطق کرانه باختری

©
AFP 2020 / JACK GUEZ

پرچم های اسرائیل و امارات متحده عربی در جاده ای در شهر ساحلی نتانیای اسرائیل در 16 آگوست 2020 قرار دارند.

علی خامنه ای با انتقاد از این اقدام به عنوان “خیانت به جهان اسلام و فلسطینی ها” ، به سخنان پرشوری متوسل شد و ادعا کرد که امارات متحده عربی با “مأموران پلید صهیونیست” در حال کار است.

خامنه ای پیش از این در یک سخنرانی با انتقاد از این معامله ، افزود که اماراتی ها “به خاطر این خیانت علیه جهان اسلام ، ملت های عرب و فلسطین” برای همیشه رسوا خواهند شد.

رویترز به نقل از رهبر ایران گفت: “البته ، خیانت امارات مدت زیادی دوام نخواهد آورد ، اما این ننگ همیشه به خاطر سپرده خواهد شد. آنها به رژیم صهیونیستی اجازه دادند در منطقه جای خود را حفظ کند و فلسطین را فراموش کردند.”

اظهارات آیت اللهی در حالی بود که هیاتی متشکل از مقامات ارشد اسرائیلی و آمریکایی ، از جمله جارد کوشنر ، مشاور ارشد کاخ سفید ، معمار اصلی سیاست ترامپ در خاورمیانه ، برای نهایی کردن توافق وارد ابوظبی شد.

خامنه ای در چند پست در کانال توییتر خود از شوهر دختر اول ایوانکا ترامپ ، داماد دونالد ترامپ به عنوان “عضو یهودی خانواده ترامپ” نام برد.

این توییت ها که بلافاصله به دلیل تصور “ارتجاعی و یهودی ستیزانه” دچار مشکل شدند ، کاربران خشمگین را به زیر سوال بردند که چگونه واکنش غول رسانه های اجتماعی مطابق با رهنمودهای خود در مورد “سخنان نفرت” است.

دونالد ترامپ جونیور به توییتر رفت تا “انزجار” خود را از بی عملی این غول رسانه های اجتماعی ابراز کند.

تد کروز ، سناتور آمریكایی ، جك دورسی ، بنیانگذار توئیتر را به خاطر اجازه “دروغ های ضد آمریكایی و یهودستیزی” صدا كرد.

الی کوهانیم ، دستیار فرستاده ویژه ایالات متحده در مبارزه با یهودستیزی ، در توئیتر خود نوشت که زمان آن فرا رسیده است که سیستم عامل از توئیتر “ضد یهود رذیلانه” را ممنوع کند.

میخال کوتلر-وونش ، سیاستمدار اسرائیلی که به عنوان عضوی از کنست برای اتحاد آبی و سفید فعالیت می کرد ، توئیتر را فریاد زد ، و سوال کرد که آیا اظهارات رهبر ایران “سیاست گفتار نفرت شما را نقض می کند”.

جرقه ها در بیدار شدن از معامله oric Historic ’پرواز می کنند

هیئت نمایندگی آمریکا و اسرائیل در تاریخ 31 آگوست با اولین هواپیمای تجاری اسرائیلی برای فرود در امارات متحده عربی ، به رهبری جارد کوشنر ، مشاور ارشد کاخ سفید ، و از جمله رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی آمریکا و مشاور امنیت ملی اسرائیل ، وارد ابوظبی شدند. میر بن شببا.

در اواسط ماه اوت ، اسرائیل و امارات متحده عربی توافق نامه ای را برای ایجاد روابط کامل دیپلماتیک به عنوان بخشی از برنامه های قبلی بین دو کشور برای عادی سازی روابط ، با واسطه آمریکا انجام دادند.

پس از امضای معامله ، خلیفه بن زاید آل نهیان ، رئیس جمهور امارات متحده عربی ، فرمان لغو تحریم اقتصادی اسرائیل و مجازات های مربوطه را صادر کرد و بدین ترتیب اجازه داد که معاملات مالی و تجاری انجام شود.

این توافق باعث شد امارات متحده عربی سومین کشور عربی باشد که پس از مصر در سال 1979 و اردن در سال 1994 روابط دیپلماتیک آشکاری با این کشور دارد.

تشکیلات خودگردان فلسطین این معامله را به عنوان یک عمل خیانت محکوم کرد که آنها ادعا می کنند این قانون غیر رسمی طولانی مدت است که بدون پیشرفت چشمگیر در مذاکرات با فلسطینی ها هیچ ارتباط دیپلماتیک بین اسرائیل و کشورهای عربی وجود ندارد.

فلسطینی ها ادعا می كنند این اقدام امیدهای آنها برای یك كشور مستقل آینده را تضعیف خواهد كرد.

یک رهبر ارشد فلسطینی ، قانونگذار و دانشمند حنان اشراوی ، در توئیت خود این توافق را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ، وزارت خارجه ایران از توافق “شرم آور” ابراز تأسف کرد ایرنا