رهبران جهان به دلیل اعتراض معترضین به خشونت در پایتخت آمریکا متحیر شدند

رهبران جهان به دلیل اعتراض معترضین به خشونت در پایتخت آمریکا متحیر شدند

دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترش ، احساس بسیاری از رهبران جهان را منعکس کرد ، در حالی که سخنگوی وی گفت ، او از وقایع در پایتخت آمریکا “ناراحت” است.

باب شلهوبرمیزبان سو Mاستفاده های سیاسی اسپوتنیک ؛ و تد رال، کاریکاتوریست سیاسی و ستون نویس سندیکایی ، به ما می پیوندد تا در مورد خشونت حیرت انگیز هنگام حمله معترضین به روز چهارشنبه به پایتخت ایالات متحده صحبت کنیم. صدها نفر از معترضین با عبور از کنار پلیس کاپیتول و پرسه زدن در سالن های کنگره خواستار انقلاب و مقابله با مقامات شدند. تحلیلگران س questionال می کنند که آیا این یک رویداد یکبار مصرف است یا آغاز چرخه خشونت طولانی مدت؟

گلهای گری، مجری برنامه گفتگوی رادیویی و تحلیلگر سیاست عمومی ؛ و ری بیکر، تحلیلگر سیاسی و میزبان پادکست عمومی دستور کار ، با ما همراه باشید تا در مورد نتایج مسابقات سنای جورجیا بحث کنیم. در یک چرخش خیره کننده از وقایع ، دموکرات ها هر دو صندلی سنا را جارو کردند و آماده کنترل اتاق فوقانی هستند. به نظر می رسد جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، با کنترل حزب خود در كنگره هر دو مجلس كنگره ، با حزب خود منصوب شود. این برای برنامه های سیاست داخلی و سیاست خارجی وی چه معنایی خواهد داشت؟

دن لازار، روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “کودتای مخملی” به ما پیوست تا درباره نتیجه دادرسی وثیقه جولیان آسانژ در انگلیس بحث کنیم. در معکوس کردن ثروت ، قاضی ونسا بارایترس روز چهارشنبه با استدلال اینکه خطر پرواز دارد ، برای بنیانگذار ویکی لیکس وثیقه را رد کرد. آسانژ منتظر نتیجه درخواست های وزارت دادگستری آمریکا برای انکار استرداد به طور نامحدود در زندان نگهداری می شود. علاوه بر این ، Lazare در مورد احتمال لغو انکار استرداد Baraitser بحث می کند.

دکتر لینوود توحید، دانشیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی ، به ما می پیوندد تا در مورد احتمال رویکرد جدید برای محرک های اقتصادی تحت دولت بایدن بحث کنیم. کنترل دموکراتیک هر دو مجلس کنگره سناریویی را ایجاد می کند که در آن می توان حرکت های جسورانه اقتصادی انجام داد. با این حال ، سابقه محافظه کاری نئولیبرال توسط بایدن نشان می دهد که چنین استراتژی بعید است. همچنین ، بخشهای تجاری کوچک و متوسط ​​در انتظار فروپاشی هستند و برای زنده ماندن آنها ورود سرمایه قابل توجهی لازم است. آیا دولت بایدن اقتصاد را از خواب بیدار خواهد کرد یا در حالی که خاکستر می شود بیکار می نشیند؟

دان کوالیک، وکیل مدافع کار و حقوق بشر ، استاد و نویسنده ، برای گفتگو در مورد کتاب “طرح توجیهی برای روسیه”. کوالیک استدلال می کند که CIA و دولت عمیق توطئه کرده اند تا روسیه را به دلیل شکست های سیاسی و اقتصادی ایالات متحده قربانی کنند و بدگویی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بخشی اساسی از استراتژی آنها است.

تری ماتسون، هماهنگ كننده آمریكای لاتین برای Code Pink ، برای بحث در مورد آینده سیاسی خوان گوآیدو به ما می پیوندد. اتحادیه اروپا اعلام کرد که پس از تحلیف پارلمان جدید ، گوایدو را دیگر به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت نمی شناسد. اپوزیسیون مورد حمایت ایالات متحده برای مشروعیت تلاش می کند ، زیرا ونزوئلا ها یک انتخابات موثر دموکراتیک را با شرکت بیش از 100 حزب سیاسی اجرا کردند.

کی جی نو، فعال صلح ، نویسنده و معلم ، برای بحث در مورد چین به ما می پیوندد. آنتونی بلینکن ، نامزد بایدن برای وزیر امور خارجه ، نشان می دهد که دولت جدید در حال برنامه ریزی برای مقابله با چین در مورد مسئله جنبش “دموکراسی خواهی” با بودجه ایالات متحده در هنگ کنگ است. چین استدلال می کند که ایالات متحده هیچ مشارکت تجاری در امور داخلی خود ندارد.

کالب موپین، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی ، به ما پیوست تا در مورد همکاری بین المللی در مورد بیماری همه گیر ویروس کرونا صحبت کنیم. ونزوئلا در پرداخت هزینه واکسن با مشکل روبرو است ، زیرا ایالات متحده و متحدانش از منجمد کردن بودجه مورد نیاز برای تأمین هزینه ها خودداری می کنند. علاوه بر این ، سازمان های حقوق بشری خواستار این هستند که ایالات متحده از فعالیت هایی که مانع از دستیابی ایران به شیوع ویروس کرونا می شود ، دست بردارد و آنها را کنار بگذارد.

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم