رادیو دولتی کره شمالی پیام های رمزگذاری شده را در کانال YouTube پخش می کند ، گزارش ها پیشنهاد می شود

رادیو دولتی کره شمالی پیام های رمزگذاری شده را در کانال YouTube پخش می کند ، گزارش ها پیشنهاد می شود

سئول (اسپوتنیک) – رسانه رادیویی کره جنوبی گزارش داد که ایستگاه رادیویی دولتی کره شمالی Pyongyang Broadcast Service روز شنبه در کانال یوتیوب خود بارگذاری کرده و سپس پیامی را با مجموعه ای از کدهای پاک یا خصوصی کرده است نمایندگان ویژه کره شمالی که در خارج از کشور فعالیت می کنند.

به گفته روزنامه Chosun Ilbo ، حدود یک دقیقه و نیم فیلم طولانی با عنوان “0100011001-001” صبح شنبه در یوتیوب بارگذاری شد و حاوی “وظیفه ای برای تکرار اطلاعات پایه فناوری اطلاعات دانشگاه آموزش از راه دور برای عوامل اعزامی 719 است.” این روزنامه زن افزود: گوینده زن در این ویدئو عباراتی مانند “صفحه 564 – شماره 23” ، “صفحه 479 – شماره 19” ، صفحه 694 – شماره 20 “و سایر شماره ها را می خواند.

بارگذاری مجدد ادعایی ویدیوی کره شمالی

رسانه های کره جنوبی معتقدند که این اولین بار بود که کره شمالی از یک کانال YouTube برای انتقال پیام به عوامل اطلاعاتی خود استفاده می کرد ، اگرچه خود ایستگاه رادیویی از زمان جنگ سرد به طور دوره ای چنین پخش هایی را انجام داده است. پیش از این ، پیام های مشابه در 7 مارس و 13 مارس پخش می شد.

در همین زمان پیام دیگری با محتوای مشابه اما با شماره های مختلف در توضیحات کانال یوتیوب سرویس پخش پیام پیونگ یانگ ارسال شد. به گفته رسانه ها ، این اولین بار نیست که برای پخش آنچه روزنامه پیام های رمزگذاری شده نامیده می شود ، استفاده می شود.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ ، گرچه این ویدئو حذف شده است ، اما حداقل توسط 2500 نفر مشاهده شده است.