دولت بایدن با انبوهی از دستورهای اجرایی باز می شود

دولت بایدن با انبوهی از دستورهای اجرایی باز می شود

جو بایدن ریاست جمهوری خود را با انبوهی از دستورات اجرایی در موضوعات مختلف از مهاجرت ایالات متحده تا تغییرات آب و هوایی آغاز کرد.

دکتر امیت رایلی، دانشمند علوم سیاسی و استادیار مطالعات آفریقا در دانشگاه DePauw برای بحث در مورد 100 روز اول دولت بایدن به ما پیوست. بایدن کار خود را با امضای چندین دستورالعمل اجرایی که بیشتر هدف آن تغییر سیاست های دولت قبلی بود آغاز کرد. از آنجا که همه گیری COVID-19 و عواقب اقتصادی مربوط به آن مهمترین موضوعات مورد بحث وی است ، بایدن ماسکها را برای کلیه املاک فدرال تعیین کرد ، مهلت مجازات اخراج را طولانی کرد و پرداخت وامهای دانشجویان فدرال را به تعویق انداخت. بایدن در سخنرانی افتتاحیه خود گفت: “ما با سرعت و فوریت جلو خواهیم رفت ، زیرا در این زمستان خطر و احتمال کار زیادی داریم که باید انجام دهیم.”

دان کوالیک، وکیل مدافع کار و حقوق بشر ، استاد و نویسنده ، برای بحث در مورد دیپلماسی اتاق فکر به ما می پیوندد. واشنگتن پست اخیراً مقاله هشداردهنده ای را تصور كرد كه كره شمالی در آستانه تهدید آمریكا با موشك بالستیك قاره پیما است. این مقاله فاش نكرد كه كارشناس متكی به آن ، مایكل المان ، در یك اتاق فكری كار می كند كه بودجه زیادی توسط سازندگان اسلحه تأمین می شود و شامل یك دبیر كل سابق ناتو است و قبلاً مدیرعامل لاكهید مارتین را نیز در بر می گرفت.

جان وایتهد، رئیس انستیتوی رادرفورد و نویسنده کتاب “میدان جنگ آمریكا: جنگ با مردم آمریكا” ، برای بحث در مورد كنترل عمیق سیاست های ایالات متحده توسط دولت بازگشت. وایتهد استدلال می کند که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده ، دولت خود را به شرکت ها ، تولیدکنندگان اسلحه و لابی ها تحویل داده است و بایدن تفاوتی نخواهد داشت. وایتهد موافقت می کند که در ایالات متحده اقدام به کودتا شده است ، اما او می گوید ، “در واقع ، کودتای واقعی هنگامی اتفاق افتاد که دولت ما” مردم ، توسط مردم ، برای مردم “توسط یک سودجو ، نظامی گرا ، فنی سرنگون شود. دولت شرکتی که با دولت “ثروتمندان ، نخبگان ، برای شرکت ها” همگن است. “

دکتر یولاندرا هنکوک، یک متخصص اطفال و داروی چاقی دارای مجوز هیئت مدیره ، برای بحث در مورد برنامه COVID-19 دولت جدید به ما پیوست. طرح بایدن شامل اقدامات مختلفی از جمله بازگشت سریع کودکان به مدارس و افزایش بودجه برای آزمایش و اجرای برنامه واکسن است. همچنین ، تعداد کشته های COVID-19 ایالات متحده 400،000 را پشت سر گذاشته است ، اما هیچ طاقتی از شیوع در افق نخواهد داشت. هنكوك همچنين درمورد اينكه آيا مردم بايد منتظر واكسن بهتر بمانند يا با استفاده از يكي از انواع موجود در حال حاضر شانس خود را بكار مي برند.

رابرت فانتینا، فعال طرفدار فلسطین ، رهبر صلح و حقوق بشر ، روزنامه نگار و نویسنده “مقالاتی درباره فلسطین” ، بازگشت و بحث در مورد توانایی بازگشت ایالات متحده به توافق هسته ای است. حسن روحانی ، رئیس جمهور ، بایدن را به بازگشت به توافق سال 2015 و لغو تحریم های اعمال شده دوباره توسط دولت ترامپ فراخوانده است. با این حال ، به نظر می رسد که افراد زیرمجموعه بایدن مقداری آب سرد به این پیشنهاد انداختند. آنتونی بلینکن ، نامزد وزیر امور خارجه بایدن ، اظهار داشت که او به دنبال گسترش توافق خواهد بود ، اقدامی که به صراحت اعلام کرده است که از بررسی آن خودداری خواهد کرد.

جیمز کری، سردبیر و مالک مشترک Geopolitics Alert ، برای بحث در مورد نشانه های اولیه سیاست های بایدن در دولت یمن به ما می پیوندد. بلینکن در جلسه استماع سنا در روز سه شنبه اظهار داشت که دولت بایدن در حال بررسی تعیین حوثی های یمن به عنوان یک سازمان تروریستی است و احتمالاً به پشتیبانی از جنگ سعودی علیه ملت فقیر پایان می دهد. این نامگذاری تروریست در سطح بین المللی تغییر یافت زیرا انتظار می رفت که بدترین بحران انسانی در زمین را تشدید کند.

جورج کو، روزنامه نگار ، فعال اجتماعی ، مشاور بازرگانی بین المللی و مهندس شیمی برای بحث در مورد سیاست های ایالات متحده در مورد چین به ما پیوست. در اقدامی غافلگیرانه ، چین تعداد زیادی از مقامات دولت ترامپ درحال خروج را تحریم کرد. در همین حال ، مدیر اطلاعات ملی تازه تأیید شده Avril Haines از سیاست تهاجمی و قاطعانه تری علیه چین حمایت می کند. پس از انتقاد از سیاست خارجی ترامپ در قبال آسیا ، به نظر می رسد تیم بایدن آن را اتخاذ کرده و تنش ها را در منطقه افزایش می دهد. در حالی که نامزدهای بایدن برای رویارویی فشار می آورند ، پکن خواستار یک رابطه بهتر از طریق احترام و همکاری متقابل است.

تد رال، کاریکاتوریست سیاسی و ستون نویس سندیکایی ، دوباره به بحث در مورد گسترش سانسور آنلاین می پردازد. در آنچه تعظیم سیاست خارجی ایالات متحده به نظر می رسد ، توییتر حساب های پارلمان ورودی ونزوئلا را به حالت تعلیق در می آورد. علیرغم نتایج انتخابات قانون اساسی این کشور و این که اتحادیه اروپا دیگر با این ارزیابی موافقت نمی کند ، شبکه رسانه های اجتماعی خوان گوآیدو را به عنوان رئیس جمهور موقت کشور آمریکای جنوبی می شناسد. در اقدامی دیگر با حمایت وزارت امور خارجه آمریکا ، توییتر حساب های سفارت آمریکا در مورد اظهارات اخیر آنها را در خلاف ادعاهای ایالات متحده درباره جمعیت مسلمانان اویغور در سین کیانگ قفل کرده است.

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]