دموکرات ها برای تحقیق و بررسی ، احتمالاً حذف برخی از قانونگذاران جمهوری خواه از کنگره اقدام می کنند

دموکرات ها برای تحقیق و بررسی ، احتمالاً حذف برخی از قانونگذاران جمهوری خواه از کنگره اقدام می کنند

دهها دموکرات برای تحقیق و شاید بعد از آن حذف تعدادی از اعضای GOP از کنگره حرکت کرده اند.

کالب موپین، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی ، برای بحث در مورد اقدام دموکرات های مجلس برای تحقیق و شاید حذف تعدادی از قانونگذاران حزب جمهوری خواه از کنگره به ما پیوست. نماینده کوری بوش (D-MO) قطعنامه ای را حمایت کرده است که در آن جمهوری خواهان مجلس نمایندگان خواستار لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری پیش از اعتراض هفته گذشته طرفدار ترامپ بودند که به خشونت در پایتخت آمریکا ختم شد. رئیس کنگره تازه وارد در بیانیه ای استدلال کرد که کسانی که از لغو انتخابات حمایت کرده اند باید از کنگره برداشته شوند و “به دلیل نقش آنها در این شورش” پاسخگو باشند. مخالفان استدلال می کنند که اعضا به طور قانونی توسط رأی دهندگان آنها رأی داده شده و در صورت عدم وجود هرگونه محکومیت کیفری ، باید مجاز به خدمت باشند.

عجمو باراکا، نامزد سابق معاون ریاست جمهوری آمریکا برای حزب سبز ، به ما پیوست تا در مورد مواضع سیاست های سیاست خارجی دولت ترامپ درحال خروج بحث کنیم. وزیر خارجه ایالات متحده مایک پمپئو در حال اقداماتی علیه ایران و کوبا است که به نظر می رسد هدف مانع توانایی مانور دولت بایدن پس از خروج دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا از صحنه جهانی است. برخی بر این باورند که اقدامات علیه ایران با اسرائیل و کشورهای ضد ایرانی خلیج فارس که نگران بازگشت آمریکا به توافق هسته ای ایران هستند ، هماهنگ است. با این حال ، به نظر می رسد اقدامات علیه کوبا بیشتر ایدئولوژیک و بخشی از جنگ گسترده تر علیه بلوک ضد امپریالیستی است که در آمریکای لاتین تشکیل شده است.

مدیا بنیامین، یکی از بنیانگذاران سازمان ضد جنگ Code Pink ، برای بحث در مورد ویکتوریا نولاند ، که توسط جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده برای سمت معاون امور سیاسی در امور سیاسی معرفی شده است ، به ساعت بحرانی بازمی گردد. گروهی متشکل از 25 سازمان از جمله Code Pink نامه ای را در مخالفت با معرفی شاهین ننگین جنگ ضد روسیه نوشت. آنها استدلال می کنند که نولاند “نقش مهمی در تسهیل کودتایی در اوکراین که باعث ایجاد یک جنگ داخلی به هزینه 10 هزار نفر و آوارگی بیش از یک میلیون نفر شده است” داشت و وارد کردن وی در روند تصمیم گیری در سیاست خارجی ایالات متحده بسیار خطرناک است. آنها نامه خود را می بندند و می گویند: “برخی از مقامات ارتش آمریكا می گویند این شیطان پرستی درمورد روسیه به معنای سود سلاح و قدرت دیوان سالاری است ، و بیشتر از واقعیت مبتنی بر پرونده استیل كه توسط ویكتوریا نولاند به FBI داده شده است ،”.

نویسنده و فعال میکو پیلد با ما همراه می شود تا در مورد برنامه واکسن COVID-19 اسرائیل ، که موفقیت چشمگیری برای اسرائیلی های رایگان داشته است ، اما تلقیحاتی را برای فلسطینیان در کرانه باختری یا نوار غزه ارائه نکرده است. فعالان حقوق فلسطین استدلال می کنند که این نمونه آشکاری از سیاست های آپارتاید است ، اما مقامات اسرائیلی مخالفت می کنند که “این فلسطینیان تحت توافق نامه های اسلو تحت صلاحیت آنها قرار نمی گیرند و تهیه و توزیع وظیفه تشکیلات خودگردان فلسطین است. واکسن در سرزمین های اشغالی ، “واشنگتن پست روز سه شنبه گزارش داد.

تد رال، کاریکاتوریست سیاسی و ستون نویس سندیکایی ، برای بحث در مورد واکنش جهانی به حذف ترامپ از توییتر به ما پیوست. اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) با انتشار بیانیه ای نسبت به “قدرت کنترل نشده” شرکت های فناوری هشدار داده و به گفته سخنگوی انگلیس ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ممنوعیت ترامپ در توییتر را “مشکل ساز” دانسته است. آزادی پل مشهور ، ران پال نیز مقاله ای نوشت که در آن استدلال می کند که آخرین تصفیه شبکه های اجتماعی نمونه ای از بازگشت جنگ علیه ترور به خانه است.

نیکلاس آیالاسردبیر مجموعه رسانه ای آنتی کنکویستا ، برای بحث در مورد واکنش آمریکای لاتین به حوادث هفته گذشته در پایتخت آمریکا به ما پیوست. مقاله اخیر در اورینوکو تریبون با عنوان “ایالات متحده همان چیزی را که در سایر کشورها ایجاد کرده است با سیاست های تجاوز خود متحمل می شود”. این مقاله نشان می دهد که ونزوئلا اخیراً پس از یک انتخابات مسالمت آمیز و موفقیت آمیز که بیش از 100 حزب در آن شرکت کردند ، مجلس ملی جدیدی را تشکیل داد ، زیرا سیستم سیاسی ایالات متحده در ویرانه های آشکاری قرار دارد.

جیمز کری، سردبیر و مالک مشترک Geopolitics Alert ، برای بحث در مورد افغانستان به ما پیوست. دولت ترامپ ، علی رغم قانون مجوز دفاع ملی 2021 (NDAA) شامل اصلاحیه ای که به منظور جلوگیری از عقب نشینی برنامه ریزی شده نیروهای نظامی است ، همچنان به کاهش تعداد نیروهای خود در کشور آسیای میانه ادامه می دهد. توافق صلح آمریكا و طالبان كه در فوریه سال 2020 امضا شد ، زمینه را برای خروج همه سربازان آمریكایی از افغانستان تا بهار 2021 فراهم كرد ، اما مشخص نیست كه آیا بایدن این طرح را دنبال می كند یا خیر.

دکتر لینوود توحید، دانشیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی ، به ما می پیوندد تا در مورد مقاله جالبی در Asia Times بحث کنیم که استدلال می کند چین اکنون “در مسیر به چالش کشیدن ایالات متحده به عنوان مرکز مالی جهان است” در حالی که هنوز به عنوان رهبر خدمت می کند ، در ساخت همچنین می گوید از دست دادن 140،000 شغل ایالات متحده در دسامبر 2020 “واضح ترین نشانه” است که اقتصاد آمریکا در آستانه سقوط دیگری مربوط به COVID قرار دارد.

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم