دستگاه خنثی کننده ملخ دزد برای ترساندن خوردن محصولات زراعی باعث ترس شهروندان – ویدیو

دستگاه خنثی کننده ملخ دزد برای ترساندن خوردن محصولات زراعی باعث ترس شهروندان – ویدیو

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

https://cdn1.img.sputniknews.com/img/107949/42/1079494297_0:225:3072:1953_1200x675_80_0_0_1794f8df3bbc6c8602f2be6b61ca8f18.jpg

Sputnik بین المللی

https://cdn2.img.sputniknews.com/i/logo.png

https://sputniknews.com/viral/202006021079494005-hilarious-locust-repelling-device-to-scare-crop-eating-swarm-cracks-up-netizens—video/

دهلی نو (اسپوتنیک): شمشیربازی ملخ ها پس از ویرانی در بخش هایی از ایران و پاکستان ، به مزارع هند از غرب این کشور حمله کرده است ، این دومی حتی در اوایل سال جاری بر اثر یکی از بدترین حملات ملخ خود ، یک اورژانس ملی اعلام کرد. شمشیربخشهای زراعی قبلاً به 5 ایالت هند حمله کرده و هشدارها برای 12 مورد دیگر نیز وجود داشته است.

به نظر می رسد که در تلاش های ناامیدانه برای رهایی از ملخ ها ، کشاورزان در هند خلاق هستند و با ساختن یک روش دو جانبه شامل یک درام ضرب و شتم اقدام به ترساندن آنها و یک فن کوچک برای دفع آنها از باد می کنند.

رائول شریواستاوا ، یک مقام پلیس هند ، ویدئویی از هک ابتکاری را در توییتر به اشتراک گذاشته است. کلیپ ویدیوی ویروسی 15 ثانیه ای نشان داد یک بطری پلاستیکی بر روی یک قطب ساخته شده است که در یک انتها دارای یک فن و یک درام از طرف دیگر بود. این ساز به لطف باد به خودی خود کار می کند.

در حالی که هنوز اثربخشی تجهیزات نوآورانه در مهار کردن از “مهاجمان شیطانی” قابل سنجش نیست ، خلاقیت کشاورزان در حال خنداندن استخوانهای خنده دار کاربران رسانه های اجتماعی است.

چندین فیلم از این دست در رسانه های اجتماعی پدید آمده است که کشاورزان در تلاش برای ترساندن حشرات با استفاده از آلات موسیقی ، آژیرها و حتی سیگار کشیدن هستند زیرا اعتقاد بر این است که این حشره از سر و صدا می ترسد.

ملخ ها از پاکستان وارد هندوستان شدند ، ابتدا مزارع خرابکاری در راجستان و از آنجا به مادیا پرادش ، اوتار پرادش ، گجرات و ماهاراشترا ادامه دادند. حمله ملخ ها نیز روز پنجشنبه به جنوب هند رسید و وارد آندرا پرادش شد. در تامیل نادو ، مرواریدان بر روی موز ، لاستیک و سایر محصولات زراعی در بعضی از ولسوالی ها تشییع می کردند. این کشور با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای سم پاشی سموم دفع آفات در حالی که سایر اقدامات پیشگیرانه را انجام می دهد.