در حالی که مشاغل کوچک واقعی در حال مبارزه هستند ، Shake Shack 10 میلیون دلار وام برمی گرداند

در حالی که مشاغل کوچک واقعی در حال مبارزه هستند ، Shake Shack 10 میلیون دلار وام برمی گرداند

در این قسمت از ساعت بحرانی ، دکتر ویلمر لئون با دکتر لینوود توحید ، دانشیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی پیوسته است.

رهبر ارشد این شرکت روز یکشنبه در پی انتقاد مبنی بر اینکه زنجیره های بزرگ رستوران ها قادر به دریافت بودجه بودند قبل از پایان دادن وام برنامه – و به ظاهر تعطیل رستوران های بسیار کوچکتر ، گفتند: “Shake Shack 10 میلیون دلار وام تجاری کوچک خود را از دولت فدرال پس خواهد داد. “روز دوشنبه Forbes گزارش داد. این در مورد برنامه و روند کار به ما چه می گوید؟

هیل گزارش داد: “سهام صبح امروز دوشنبه غوطه ور شدند زیرا قیمت نفت نزدیک به دو دهه به پایین ترین سطح سقوط کرد ، و این نشان دهنده شک و تردید در مورد چگونگی تسریع اقتصاد جهانی از همه گیر کروناویروس است.” در پایان روز دوشنبه ، میانگین صنعتی داو جونز با افت 592 امتیاز ، نزدک 89 امتیاز از دست داده بود ، و S&P 500 با 51 امتیاز کاهش یافته بود. قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس میانه ای که قرار است در ماه مه تحویل داده شود ، وارد منفی شد زیرا تولیدکنندگان نفت در شرایطی که اقتصاد جهانی متوقف شده از مکان هایی برای ذخیره عرضه استفاده می کردند. این به چه معنی است یا چگونه این ترجمه به زبان آمریکایی متوسط ​​ترجمه می شود؟ قیمت نفت در سراسر همه گیر COVID-19 کاهش یافته است زیرا تقاضای سوخت در میان سفارشات در خانه ، قرنطینه ها و اقدامات مسافت اجتماعی از جمله دلایل دیگر خشک شده است. دوم ، یک جنگ تولید بین عربستان سعودی و روسیه وجود داشته است ، درست است؟ وال استریت ژورنال روز دوشنبه گزارش داد: “قرارداد ژوئن برای معاملات آتی وست تگزاس میانجی ، که معیار قیمت های نفت خام ایالات متحده محسوب می شود ، 18٪ کاهش یافت و به 20.43 دلار در هر بشکه رسید. نفت خام برنت ، که معیار جهانی است ، با 8.9٪ کاهش به 25.57 دلار در هر بشکه رسید.” چه ارتباطی بین قیمت نفت و روند سهام وجود دارد؟

دادگاه عالی آمریكا روز دوشنبه با رای 6-3 تصمیم گرفت كه احكام هیئت منصفه به اتفاق آرا برای محكوم كردن متهمان در دادگاههای كیفری ایالتی برای جرائم جدی نیاز داشته باشد. رویترز گزارش داد كه دادگاه با یووانگلیستو راموس كه در سال 2014 با آراء 10-2 هیئت منصفه به جرم قتل در لوئیزیانا محكوم شد و به اعدام محكوم به اعدام محكوم شد ، محكوم شد. او به احتمال زیاد محاکمه دیگری خواهد شد. لوئیزیانا و اورگان تنها ایالت های ایالات متحده بودند که قبلاً در چنین محاکمه هایی محکوم به اتفاق آرا نبودند ، هرچند لوئیزیانا سال گذشته قوانین خود را تغییر داد تا به احکام متفق القول نیاز داشته باشد. این به معنای پیشروی چیست؟

COVID-19 اسلحه سازی می شود ، اما علیه چه کسی و چه کسی؟ میکو پله در مقاله روز دوشنبه MintPress خبر می دهد که دولت اسرائیل “فلسطینی هایی را که در گتوهای بزرگی که توسط اسرائیل ، شهروندان فلسطینی اسرائیل و کسانی که در زندان های اسرائیل مستقر هستند ، تحت اشغال قرار گرفته است ، هدف قرار داده است. علاوه بر این ، فوق العاده ارتدکسها نیز وجود دارند. یا یهودیان حاردی که در جوامع جداگانه زندگی می کنند و از طرف دولت اسرائیل مورد تحقیر واقع شده اند. ” چرا یهودیان حارجی از طرف دولت بیزار هستند؟ کلیشه ای که ما در اینجا داریم این است که یهودیان علیه فلسطینی ها هستند. این بسیار به نظر می رسد مانند “مزرعه حیوانات” جورج اورول: “همه حیوانات برابر هستند ، اما بعضی از حیوانات برابر با دیگران”. آیا بین یهودیان فوق ارتدکس و فلسطینی ها رابطه یا مشترکی وجود دارد؟

میهمانان:

دکتر لینوود توحید – استادیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی.

دکتر جک راسموس – استاد اقتصاد و سیاست در کالج سنت مری در کالیفرنیا و نویسنده کتاب جدید “معضل نئولیبرالیسم: سیاست اقتصادی ایالات متحده از ریگان تا ترامپ”.

دیوید شولتز – استاد علوم سیاسی در دانشگاه هملین.

میکو پلد – فعال اسرائیلی و آمریکایی و نویسنده “پسر ژنرال: سفر یک اسرائیلی در فلسطین”.

ما دوست داریم نظرات شما را بدست آوریم [email protected]


پاسخی بگذارید