در حالی که مردم قربانیان یازده سپتامبر را عزادار می کنند ، روند #AllBuildingsMatter توئیتر را تقسیم می کند

در حالی که مردم قربانیان یازده سپتامبر را عزادار می کنند ، روند #AllBuildingsMatter توئیتر را تقسیم می کند

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

بزرگداشت امسال از حوادث دلخراش سال 2001 در ایالات متحده با تظاهرات مداوم ضد نژادپرستی و ضد پلیس-وحشیانه ، که در برخی مواقع منجر به تلفات و تخریب ساختمانها و سایر اموال شده بود ، همپوشانی داشت.

به مناسبت بزرگداشت جانهای از دست رفته در حملات به برجهای دوقلوی شهر تجارت جهانی و پنتاگون ، در 11 سپتامبر 2001 ، یک هشتگ بحث برانگیز ایجاد موج می کند و در سراسر بخش آمریکایی توئیتر گسترش می یابد – #AllBuildingsMatter.

این برچسب تمسخر شعار All Lives Matter است ، که در تابستان امسال در سایه شورش ها در به وجود آمد و اولین بار توسط کمدین مایکل چه در سال 2016 مطرح شد. Che از آن به عنوان پاسخ به تماس های “هرگز فراموش نکن” استفاده کرد حملات تروریستی 11 سپتامبر ، در میان عدم توجه به نژادپرستی مداوم و سیستمی در ایالات متحده ، در نتیجه بردگی طولانی مدت و تفکیک.

“به همین دلیل در ماه سپتامبر ، من یک تی شرت دارم که می گوید ،” همه ساختمانها مهم هستند. “ما خواهیم دید که چگونه کار می کند” ، Che در سال 2016 گفت ، این اقدام را به عنوان پاسخی به عدم توجه عمومی به نژادپرستی در کشور.

در حالی که مشخص نیست Che به قول خود عمل کرده است ، چهار سال بعد شعار او کمی پایین تر از “هرگز فراموش نکن” که به قربانیان حملات 11 سپتامبر اختصاص داده شده است (به جای هشتها به جای ساختمان ها). این واقعیت باعث تقسیم توئیتری ها شد ، بسیاری از آنها هشتگ را یک شوخی ناکارآمد اعلام کردند که توسط معترضان BLM تبلیغ می شود ، و به همین دلیل هتک حرمت به یاد کسانی که در این فاجعه کشته شدند.

برخی از شهروندان اینترنتی تعجب کردند که چرا # معاملات همه ساختمانها توسط معترضان BLM ترویج می شود ، زیرا اعتراضات آنها علیه وحشیگری پلیس و نژادپرستی بومی در ایالات متحده در بعضی مواقع به آشوبهایی تبدیل شد که صدها ساختمان را خراب یا سوزانده بودند.

هواداران BLM به سرعت از این روند دفاع کردند و ادعا کردند که آفریقایی-آمریکایی ها همان احساساتی را دارند که از این هشتگ خشمگین شده اند ، پس از اینکه شعار اصلی “Black Lives Matter” با مخالفت معترضین در “همه زندگی مهم است” انتخاب شد.

برخی متذکر شده اند که برای مرگ ، جراحت و جمعیت زندانی ، فاجعه 11 سپتامبر در مقایسه با فاجعه نژادپرستی مداوم در ایالات متحده کم رنگ است.

چندین شهروند اینترنتی گفتند که با وجود تبلیغات توسط طرفداران BLM ، هشتگ #AllBuildingsMatter ماده سیاه زندگی را تضعیف می کند ، نه آن را قدرت می بخشد.

اعتراضات زندگی سیاه پوستان از اواخر ماه مه پس از آنکه یک ساکن آفریقایی تبار آمریکایی در مینیاپولیس در حالی که در بازداشت بود به دست پلیس سفیدپوست جان خود را از دست داد ، ایالات متحده را تکان می دهد. شرکت کنندگان خواستار حل نژادپرستی سیستمی در کشور هستند و بسیاری به دنبال “بازپرداخت پلیس” هستند. برخی از اعتراضات مسالمت آمیز ، به ویژه در پاسخ به یک واکنش شدید نظامی ، که منجر به تلفات ، تخریب ، غارت و آتش سوزی املاک دولتی و خصوصی شد ، به خشونت تبدیل شده اند.