در حالی که دونالد ترامپ از رسانه غول پیکر اجتماعی بوت می کند ، از Twitterverse به زندان Twitter وجود دارد

در حالی که دونالد ترامپ از رسانه غول پیکر اجتماعی بوت می کند ، از Twitterverse به زندان Twitter وجود دارد

پس از آنکه دونالد ترامپ در 6 ژانویه توسط دموکراتها به “تحریک” طرفداران خود برای نقض خشونت آمیز برج کابین آمریكا متهم شد ، روز جمعه توئیتر قدم اصلی را برای ممنوعیت دائمی حساب رئیس جمهورrealdonaldtrump برداشت ، و POTUS سایت میکرو وبلاگ نویسی را به دلیل توطئه انتقاد کرد. با مخالفان سیاسی خود.

دونالد ترامپ از زمان آغاز ریاست جمهوری خود در 20 ژانویه 2017 ، هنگام تحلیف به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده ، از یک رابطه سنگین و نفرت انگیز با توییتر برخوردار بوده است.

طبق اعلام شرکت تحلیلی اجتماعی Social Blade ، از زمان پیوستن به سرویس میکروبلاگینگ و شبکه های اجتماعی در سال 2009 ، تخمین زده شده است که ترامپ بیش از 59،553 توییت یا بازتوییت ارائه داده و بیش از 88 میلیون دنبال کننده را جمع کرده است.

دونالد ترامپ از این سکو استفاده کرده است تا رسانه ها را دور بزند و مستقیماً با رأی دهندگان صحبت کند. او به سبک “مسواک زدن گسترده” توییت کرد و از آن زمان برای استخدام و اخراج کارمندان خود از توییتر استفاده کرده ، پیروزی های ظاهری را در سطح ملی و بین المللی به نمایش می گذارد ، دشمنان متصور خود را مورد حمله قرار داده و اتهامات علیه خود را تقبیح می کند.

Twitter ، به نوبه خود ، سهم خود را از پاداش حاصل از همزیستی به دست آورد ، زیرا این مکان به محلی برای پیگیری آخرین درخواست های رئیس جمهور ایالات متحده تبدیل شد.

همه اینها اکنون ناگهانی متوقف شده است.

حساب توییتر دونالد ترامپ

توییتر در تاریخ 8 ژانویه اعلام کرد که پس از مدت کوتاهی در جلوگیری از استفاده دونالد ترامپ از برنامه رسانه های اجتماعی خود در اوایل هفته ، رئیس جمهور آمریکا را برای همیشه از ورود به سیستم ممنوع کرد “پس از بررسی دقیق توییت های اخیر از حسابrealDonaldTrump”.

این شرکت از ترس اینکه رئیس جمهور می تواند از این پلتفرم برای “تحریک” پیروان برای اقدامات خشونت آمیز بیشتر در پی ضرب وشتم کاپیتول استفاده کند ، اظهار داشت:

©
رویترز / شانون استپلتون

معترضان طرفدار ترامپ در طی درگیری با پلیس ، در حین تجمع برای اعتراض به صدور گواهینامه نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده توسط کنگره آمریکا ، در واشنگتن ، ایالات متحده ، 6 ژانویه 2021 ، به پایتخت آمریكا حمله كردند.

تعلیق توییتر

در 6 ژانویه هزاران طرفدار ترامپ ساختمان Capitol ایالات متحده را نقض کردند ، جایی که کنگره برای تأیید رای دانشکده انتخاباتی و اعلام رسمی جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب در انتخابات 3 نوامبر 2020 ، تشکیل جلسه داده بود.

درگیری شدید با اجرای قانون منجر به کشته شدن 5 نفر و دستگیری ده ها نفر شد ، زیرا دموکرات ها با سرعت انگشت اتهام را متوجه دونالد ترامپ کردند.

آنها ادعا کردند که “قیام” با ادعاهای مکرر ترامپ ، در یک تجمع در واشنگتن قبل از حوادث کاپیتول ، مبنی بر “انتخابات” به دلیل “تقلب در رای دهندگان” از او “به سرقت رفته” روشن شده است.

در حالی که POTUS به صراحت هیچ یک از طرفداران خود را به انجام فعالیت های خشونت آمیز دعوت نکرد ، آنها را به “صلح آمیز” رفتار کرد و همچنین با توئیتری خواستار “صلح ماندن” شد ، سخنان وی به عنوان “التهاب” عمدی تفسیر می شود کسانی که از مواضع وی در مورد نتیجه انتخابات 2020 حمایت می کردند.

توییتر در تاریخ 6 ژانویه سه توییت را از حساب رئیس جمهور دونالد ترامپ حذف کرد و پس از اینکه وی افرادی که به پایتخت آمریکا حمله کردند را “میهن پرست” کرد حساب خود را به مدت 12 ساعت به حالت تعلیق درآورد.

این توییت ها ساعاتی پس از آن منتشر شد که ترامپ با انتشار ویدئویی از پیش ضبط شده ، خشونت در پایتخت ایالات متحده را به عنوان غیرآمریکایی اعلام کرد.

“تظاهركنندگاني كه به كپيتول نفوذ كردند ، جايگاه دموكراسي آمريكا را آلوده كردند …” براي كساني كه دست به اقدامات خشونت آميز و تخريب مي زدند ، شما كشور ما را نمي شناسيد. و به کسانی که قانون شکنی کردند ، شما هزینه خواهید پرداخت. “

در میان گزارش های مربوط به شورش ها ، و تخلیه نمایندگان مجلس از جمله مایک پنس معاون رئیس جمهور ، ترامپ با انتشار ویدیویی خطاب به آشوبگران ، در آنجا خواستار متفرق شدن جمعیت شد. وی همچنین به طرفداران خود گفت که آنها “بسیار خاص” هستند ، افزود: “ما شما را دوست داریم.”

این ویدئو و توییت به دلیل “خطر خشونت” در شبکه های اجتماعی حذف و محدود شد ، در حالی که ترامپ “برای مدت نامحدود” از اینستاگرام و فیس بوک ممنوع شد.

این شرکت هشدار داده بود که نقض بیشتر قوانین آن “منجر به تعلیق دائمی” حساب توییتر رئیس جمهور خواهد شد.

ممنوعیت دائمی توییتر

در تاریخ 8 ژانویه ، توییتر اعلام کرد که حساب شخصی دونالد ترامپ در توییتر پس از تحقیق توسط بخش ایمنی شرکت برای همیشه به حالت تعلیق در خواهد آمد.

توییتر عصر جمعه اعلام کرد: “پس از بررسی دقیق توییت های اخیر از حسابrealDonaldTrump و زمینه پیرامون آنها ، به دلیل خطر تحریک بیشتر خشونت ، حساب را به طور دائم معلق کردیم.”

“در زمینه وقایع وحشتناک این هفته ، ما روز چهارشنبه روشن کردیم که تخلفات اضافی از قوانین توییتر به طور بالقوه منجر به همین روند عملی خواهد شد.”

این تصمیم توییتر به دنبال دو توییت بعد از ظهر جمعه توسط ترامپ منتشر شد. این توییت ها که سرنوشت آخرین خود را داشتند ، با نقض سیاست این شرکت در برابر “تجلیل از خشونت” مورد انتقاد قرار گرفتند.

“این دو توییت باید در چارچوب رویدادهای گسترده تر در کشور و روش های بسیج اظهارات رئیس جمهور توسط مخاطبان مختلف ، از جمله برای تحریک خشونت ، و همچنین در متن الگوی رفتاری از این حساب خوانده شود. در هفته های اخیر ، “این شرکت گفت.

در اولین توییت ترامپ آمده است که “75،000،000 میهن پرست بزرگ آمریکایی که به من رأی دادند” دارای “صدای غول پیکر برای آینده” خواهند بود. در توییت دوم رئیس جمهور نشان داد که قصد دارد از مراسم تحلیف جو بایدن بگذرد.

توییتر این توییت را دلیل دیگری بر این نکته دانست که رئیس جمهور انتخابات 2020 را “غیر قانونی” ارزیابی کرده است.
این شرکت هشدار داد که قصد دارد سیاست خود را در برابر ممنوعیت فرار از قانون اعمال کند.

با این وجود ، این سیاست در ساعت 8:30 بعد از ظهر عصر جمعه جمعه امتحان شد یا ترامپ یا شخصی که از طرف وی اقدام می کند چهار توییت از حسابPOTUS منتشر کرده است.

وی گفت: “همانطور که مدتهاست می گویم ، توییتر در منع آزادی بیان فراتر رفته و فراتر رفته است و امشب ، کارمندان توییتر برای حذف حساب من از سیستم عامل خود با دموکرات ها و چپ های رادیکال هماهنگ شده اند تا مرا ساکت کنند.” توییت

رئیس جمهور ادامه داد در یک سری توییت های حذف شده درPOTUS که “ما سکوت نخواهیم کرد!” توییتر درباره سخنرانی رایگان نیست. “

همین پیام دقیق سه توییتی در حساب کارزار انتخاباتی ترامپ ،TeamTrump منتشر شد که از آن زمان نیز به حالت تعلیق درآمده است.

ترامپ با اشاره به اینکه “به زودی اعلامیه بزرگی در مورد بخش 230 ارائه می دهد ، پیگیری کرد و ابراز امیدواری کرد که وی در حال ایجاد” سیستم عامل خود در آینده نزدیک “است.

تعلیق پیروان ترامپ

روز جمعه توییتر همچنین حساب های مشاور امنیت ملی سابق مایکل فلین ، سیدنی پاول ، وکیل مدافع طرفدار ترامپ و نظریه پرداز توطئه ، و ران واتکینز مدیر سابق تصویر 8kun را برای همیشه معلق کرد. این حرکت به عنوان بخشی از اقدامات برای سرکوب محتوای ادعا شده مرتبط با تئوری توطئه QAnon انجام شد ، تپه گزارش شده در روز جمعه.

سخنگوی توییتر به نقل از “سخنگوی توییتر” گفت: “حسابها مطابق با سیاست ما در مورد فعالیت مضر هماهنگ به حالت تعلیق درآمده است.” اخبار NBC.

واتكینز و پاول ادعاهای مربوط به Dominion Voting Systems و نقش آن در انتخابات آمریكا را مورد تأیید قرار داده اند و پاول روز جمعه توسط این شركت مورد شکایت قرار گرفت كه همه ادعاهای علیه خود را رد كرد.

تیم توییتر همچنین با استناد به گفته Verge هشدار داده است که دونالد ترامپ با ارسال از حساب های دیگر دولت نمی تواند از ممنوعیت جلوگیری کند زیرا توئیت های وی بلافاصله حذف می شوند و اگر او سعی در ایجاد حساب های جدید داشته باشد ، آنها نیز “در ابتدا” به حالت تعلیق درآمده است.