در حالی که آژانس فضایی ایالات متحده شواهدی از وجود آب در ماه می یابد ، برای اکتشافات بعدی انسان در آینده تقویت کنید

در حالی که آژانس فضایی ایالات متحده شواهدی از وجود آب در ماه می یابد ، برای اکتشافات بعدی انسان در آینده تقویت کنید

اخبار

URL کوتاه دریافت کنید

طرح های اکتشافی انسان در ماه در ناسا تحت برنامه آرتمیس خواستار اعزام اولین زن و مرد بعدی به سطح ماه تا سال 2024 و ایجاد اکتشاف پایدار تا پایان دهه است. سپس آژانس قصد دارد برای جهش عظیم بعدی بشریت – اعزام فضانوردان به مریخ – آماده شود.

آژانس فضایی ایالات متحده ناسا اعلام کرد که در حرکتی که می تواند هزینه های سفر به فضا را به میزان قابل توجهی کاهش دهد ، آب در سطح خورشید ماه پیدا شده است.

تیمی به سرپرستی کیسی هانیبال از مرکز پرواز فضایی Goddard ناسا در مریلند آب مولکولی را در سطح ماه شناسایی کرد که در عینک طبیعی گیر افتاده است.

هونيبال ، كه در اكتشافات طبيعي نجوم ، هنگام انجام پايان نامه هاي كارشناسي ارشد در دانشگاه هاوايي در هونولولو ، اين كشف را انجام داد ، گفت: “بدون وجود جو غليظ ، آب در سطح ماه تحت تابش آفتاب بايد فضا را از دست بدهد.” به نوعی ما آن را می بینیم. چیزی در حال تولید آب است و چیزی باید آن را به دام بیندازد. “

این اولین بار است که در مناطقی غیر از مناطق سایه دار آب کشف می شود. پیش از این دانشمندان اعتقاد داشتند که آب در زیر تابش مستقیم خورشید قادر به زنده ماندن نیست.

این اطلاعیه براساس اطلاعات رصدخانه هوا ، SOFIA ، یک هواپیمای اصلاح شده 747 حامل یک تلسکوپ بزرگ بود.

SOFIA مولکول های آب (H2O) را در دهانه کلاویوس ، یکی از بزرگترین دهانه های قابل مشاهده از زمین ، واقع در نیمکره جنوبی ماه کشف کرده است. مشاهدات قبلی از سطح ماه نوعی هیدروژن را شناسایی کرد اما قادر به تمایز بین آب و ماده شیمیایی نزدیک آن ، هیدروکسیل نبود.

داده ها از این مکان نشان می دهد که آب در غلظت های 100 تا 412 قسمت در میلیون – تقریباً معادل یک بطری آب 12 اونسی – در یک متر مکعب خاک پخش شده در سطح ماه قفل شده است.

این یافته امید به اکتشاف ماه و سایر سیارات را افزایش می دهد:

جیکوب بلیچر، دانشمند ارشد اکتشاف اداره اکتشافات انسانی و اداره عملیات در ستاد ناسا می گوید این یافته برای ماموریت های فضایی آینده مهم است.

بلیچر می گوید: “دانستن محل آب به ما کمک می کند تا فضانوردان را به ماه بفرستیم. وقتی نیازی به حمل منابع ندارید ، سفر بسیار راحت تر است.”

همچنین می تواند به فشار برای حل و فصل نهایی ماه کمک کند ، به رهبری ناسا و مشاغل تجاری از جمله مدیرعامل آمازون جف بزوس ‘Blue Origin. Blue Origin در حال حاضر به دنبال ساخت یک ماه فرود است که بتواند در منطقه قطبی جنوب ماه واقع شود.

بزوس در سال 2017 گفت: “من فکر می کنم که باید یک مکان دائمی انسانی در یکی از قطب های ماه بسازیم.” چنین مکان هایی می توانند به انتقال فرآیندهای صنعتی از زمین کمک کنند – به گفته بزوس ، منطقه سبک و مسکونی. “