درمان بسیار مورد نیاز COVID-19: فرآیند تولید واکسن روسی

درمان بسیار مورد نیاز COVID-19: فرآیند تولید واکسن روسی

هفته گذشته ، روسیه اولین واکسن COVID-19 در جهان را ثبت کرد ، که توسط موسسه گامالیه مستقر در مسکو با پشتیبانی وزارت دفاع روسیه و صندوق سرمایه گذاری مستقیم (RDIF) تهیه شده است. طبق گفته مدیرعامل RDIF ، کریل دمیتریف ، این کشور قبلاً درخواست های اولیه برای یک میلیارد دوز واکسن از بیش از 20 کشور جهان دریافت کرده است.

طبق گفته وزارت بهداشت روسیه ، اولین واکسن COVID-19 در جهان با نام Sputnik V تحت کنترل های لازم انجام شده و ثابت شده است که قادر به ایجاد ایمنی در برابر ویروس است. واکسن یک روش درمانی دو جزء بر اساس آدنوویروس انسانی است که به گفته دانشمندان ، این امکان را برای افراد فراهم می کند که حداقل دو سال در برابر ویروس ایمنی ایجاد کنند.

مدیر موسسه تحقیقات علمی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی Gamaleya گفت: واکسیناسیون گسترده علیه coronavirus در روسیه حدود یک ماه پس از تولید مقدار لازم واکسن آغاز می شود.

براساس آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، تعداد كلروژن ویروس جهانی از 767000 نفر فراتر رفته است كه تعداد كل موارد در سراسر جهان از 21.5 میلیون نفر است. در ماه ژوئن ، این سازمان ابراز نگرانی از تعلیق معمول واکسیناسیون در بسیاری از کشورها ، همچنین هشدار داد که موج دوم کروناویروس در پاییز می تواند با آنفولانزای فصلی بدتر شود.