دادگاه فدرال ایالات متحده برنامه جمع آوری متاداده NSA را غیرقانونی اعلام کرد

دادگاه فدرال ایالات متحده برنامه جمع آوری متاداده NSA را غیرقانونی اعلام کرد

در این نسخه از ساعت بحرانی ، دکتر ویلمر لئون و گارلند نیکسون میزبان مشترک با ری مک گاورن در مورد حکم دادگاه فدرال ایالات متحده مبنی بر نقض قانون آژانس امنیت ملی (NSA) که متادیتای تلفنی شهروندان آمریکایی را جمع آوری می کند ، صحبت می کنند.

هیئت سه قاضی در دادگاه تجدید نظر در مدار نهم ایالات متحده روز چهارشنبه رای غیرقانونی بودن برنامه نظارت NSA را كه متادیتای تلفنی تلفن آمریكایی ها را طبق ماده 215 قانون میهن پرستان جمع می كرد ، صادر كرد. چه چیزی باید از این کار درست کنیم؟

در ماه ژوئن ، واشنگتن پست گزارش داد ، “نیروهای دولت لیبی تحت حمایت سازمان ملل متحد کنترل آخرین سنگر باقی مانده غرب فرمانده شبه نظامیان خلیفه هیفتر را به دست گرفتند … و این یک عقب گرد بزرگ برای جاه طلبی های وی برای از بین بردن کنترل کشور بود.” روز پنجشنبه ، پست گزارش داد که “درگیری های درون دولت اکنون تهدید می کند که آن را گشوده و کشور را در فصل بعدی هرج و مرج فرو می برد”.

“مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان روز چهارشنبه دولت ترامپ را به جرم تحمیل دو مقام عالی در دادگاه کیفری بین المللی محكوم كردند – فقط آخرین اقدام تلافی جویانه برای تحقیقات مداوم دادگاه بین المللی کیفری مستقر در لاهه در مورد جنایات جنگی که گفته می شود توسط نیروهای آمریکایی و دیگران انجام شده است در افغانستان در جریان جنگ موسوم به “تروریسم” ، “رویاهای مشترک” روز چهارشنبه گزارش داد. داستان داخلی چیست؟

“[Venezuelan] به گزارش خبرگزاری فرانسه ، خورخه آریازا ، وزیر امور خارجه در توئیتر خود گفت نامه ای به رئیس سازمان ملل و آنتونیو گوترش و دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا جوزف بورل ارسال شده است که “تضمین های گسترده انتخاباتی توافق شده برای انتخابات پارلمانی آینده” را تشریح می کند و از آنها برای ارسال ناظران دعوت می کند. این در مورد نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا ، خوان گوئیدو کم کار آمریکایی و تلاشهای مداوم ایالات متحده برای سرنگونی رئیس جمهور منتخب دموکراتیک یک کشور خارجی و حاکم چه می گوید؟

میهمان بعدی ما دنی سوورسن یک قطعه عالی در Antiwar.com با عنوان “جبهه متحد ناتو در نقطه شکست” دارد ، جایی که او “تنش های مکرر – و بسیار ناجور – بین چندین متحد اصلی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) واشنگتن را توصیف می کند. در واقع ، از آمریکای جنوبی تا آسیای شرقی ، اعضای ناتو در مورد بسیاری از موضوعات مهم سیاست خارجی فعلی اختلاف نظر دارند. ” اینجا چه خبره؟

رویترز روز پنجشنبه گزارش داد: “الكساندر لوكاشنكو ، رهبر بلاروس ، پنجشنبه وفاداران تندرو را به مقامات ارشد دستگاه امنیتی خود ارتقا داد تا تلاش كند قدرت خود را در جمهوری شوروی سابق پس از هفته ها اعتراض و اعتصاب گسترده تقویت كند.” این عجیب است یا اشتباه؟

رویترز روز پنجشنبه گزارش داد: “فشار بر آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، برای تجدید نظر در مورد خط لوله Nord Stream 2 ، که گاز را از روسیه به آلمان می رساند ، وارد شد ، پس از آنکه وی گفت که الکسی ناوالنی ، منتقد کرملین با یک عامل اعصاب به سبک شوروی مسموم شده است.” چه چیزی باید از این کار درست کنیم؟

“بیش از یک بار رأی دادن یا” القا “دیگران برای این کار جرم است ، اما این مانع نشد رئیس جمهور دونالد ترامپ به طور آشکار ساکنان ایالت را تشویق به تلاش برای دادن دو رای در انتخابات نوامبر در مصاحبه با یک خبرنگار محلی در روز چهارشنبه ، “رویاهای مشترک پنجشنبه گزارش شده است. فشار بود؟

میهمانان:

ری مک گاورن – تحلیلگر سابق CIA و بنیانگذار متخصصان اطلاعاتی کهنه سرباز برای صلح

لیث معروف – صدا و سیما و روزنامه نگار مستقر در بیروت ، لبنان

الیزابت مایرز – وکیل ، سردبیر سابق کتاب در داخل عربستان و دموکراسی برای دموکرات های خارج از کشور رهبری می کند

لئو فلورس – هماهنگ کننده آمریکای لاتین برای کد صورتی

دنی سوورسن – سرگرد بازنشسته ارتش آمریكا و نویسنده “اختلافات میهنی: آمریكا در عصر جنگ بی پایان”

دانیل لازار – روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “کودتای مخملی”

کالب موپین – روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

طالب کریم – دستیار سابق اعضای کنگره و مدیرعامل آبه حقوقی ، بستری برای کمک به خانواده ها و مشاغل برای زنده ماندن از بیماری همه گیر COVID-19

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]