خلاصه ای از روابط ایالات متحده و تایوان به عنوان تنش سوخت فروش سلاح با چین

خلاصه ای از روابط ایالات متحده و تایوان به عنوان تنش سوخت فروش سلاح با چین

در این قسمت از ساعت بحرانی ، دکتر ویلمر لئون با Caleb Maupin ، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی پیوسته است که توجه خود را به سیاست های خارجی ایالات متحده متمرکز می کند.

جمعه: این یعنی ساعت پنل!

آژانس همکاریهای امنیتی دفاعی ایالات متحده در بیانیه ای در روز چهارشنبه گفت: “وزارت امور خارجه آمریكا فروش احتمالی 18 MK-48 Mod6 را با استفاده از فن آوری پیشرفته سنگین وزن و تجهیزات مرتبط با هزینه تقریبی 180 میلیون دلار به تایوان تصویب كرده است.” . بعد از افزایش تنش ها با چین چه اتفاقی خواهد افتاد؟

ونزوئلا و ایران ، دو كشوری كه آمریكا تصمیم به ایجاد مخالفان خود گرفته است و آنها كه تحت تأثیر تحریم ها قرار گرفته اند و توسط coronavirus مورد سرزنش قرار گرفته اند ، در حال ایجاد یك مشاركت استراتژیك نزدیک تر هستند و رئیس جمهور خوش آمدید نیكول مادورو را برای زندگی مهمی فراهم كرده و چشم انداز تهران را فراهم می كنند. مرکز تأثیر جدید دقیقاً در دریای کارائیب از فلوریدا ، “واشنگتن پست روز جمعه گزارش داد. “عمومی ترین نمایش روابط عمیق تر: پنج مخزن نفتی که هم اکنون در سراسر اقیانوس اطلس به ونزوئلا بخار می شوند و آنچه را که تحلیلگران تخمین می زنند 60 میلیون گالن بنزین ایران است حمل می کنند … اولین کشتی ها قرار است وارد آبهای ونزوئلا شوند. به زودی این آخر هفته ، برای رفع کمبود سوخت آنقدر وخیم است که بیمار نتواند به بیمارستانها برود و تولید را در مزارع پوسیده کند. ” با نزدیک شدن کشتی ها به ونزوئلا ، ایالات متحده چگونه در این باره واکنش نشان خواهد داد؟

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ همچنان به دلیل آنچه كه او “کشتار جهانی” از COVID-19 توصیف می كند ، به حمله به چین ادامه داد. این پیام احتمالاً مربوط به مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده است. “Salvos کاخ سفید به دنبال این بوده است که تمرکز خود را بر واکنش زودهنگام چین به ویروس و آنچه ترامپ آن را” سازمان محور چین “در سازمان بهداشت جهانی نامید ، نگه دارد. چین به نوبه خود ، خود را به عنوان یک شهروند خوب جهانی ترسیم کرده است. برای همکاری با سازمان ملل و سایر کشورها برای شکست همه گیر ، “واشنگتن پست روز پنجشنبه گزارش داد.

وی در قطعه اخیر دیوید لیندورف برای RT با عنوان “COVID-19 قتل عام سالمندان آمریکایی در خانه های سالمندان است که سالها توسط یک صنعت گرسنه از آن غفلت شده است” ، وی اظهار داشت: سالمندان در موسسات مراقبت از آمریکا به طور نامتناسب از COVID-19 در حال مرگ هستند. این بیماری همه جانبه نشان داده است که چقدر از رفاه و امنیت آنها توسط یک صنعت قربانی شده است که سود و نفوذ را در اولویت قرار می دهد. ” چگونه این اتفاق می افتد؟

“میلیاردرهای آمریکا شاهد بوده اند که میزان ثروت آنها در دوره قفل COVID-19 12.5٪ افزایش یابد. انستیتوی مطالعات سیاست (IPS) ، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن ، دی سی ، یک مطالعه را منتشر کرد که نشان می دهد ، در هشت هفته بین مارس. 18 و 14 ماه مه ، ثروتمندان ثروتمند کشور 368.8 میلیارد دلار دیگر به ثروت های بسیار عظیم خود افزودند. “آلن مک لود در مقاله ای در 15 مه در MintPress News نوشت. همه اینها در حالی صورت می گیرد که اقتصاد غیرقابل انکار برای افراد شاغل وارد شده است. مقاله مک لود ادامه می دهد: “رکورد 36 میلیون آمریکایی پرونده بیمه بیکاری را تشکیل داده اند که میلیون ها نفر دیگر برنامه های مراقبت های بهداشتی مستقر در کارفرمایان خود را از دست داده اند و حدود یک سوم این کشور که پرداخت اجاره آن را نمی پردازد ، مدارس ، کارخانه ها ، دفاتر و سایر مشاغل باقی مانده است. دولت ترامپ قول داده است كه 1200 دلار برای همه شهروندان فراهم كند ، اما ماهها قبل از اینكه همه افراد چک خود را دریافت كنند ، ماهها پیش خواهد بود ، در نتیجه ، در استفاده از بانك های مواد غذایی انفجاری رخ داده است ، زیرا شهروندان ناامید ساعاتی در این شهر مستقر می شوند. به دریافت یک جعبه مواد غذایی امیدوارم. “

“فایننشال تایمز” این هفته گزارش داد: “ایالات متحده جمله ای را در قطعنامه سازمان بهداشت جهانی که حق کشورهای فقیر را برای نادیده گرفتن حق ثبت اختراع به منظور دستیابی به واکسن یا درمان COVID-19 حمایت می کند ، رد کرده است.” واشنگتن گفت: “واشنگتن روز سه شنبه خود را از عناصر حرکت اعضای WHO جدا کرد ، و گفت که این پیام” پیام اشتباه به مبتکران برای راه حل هایی که تمام دنیا به آنها ضروری است “ارسال شده است. بسیاری از دولت ها ، به ویژه در آفریقا ، می ترسند که توسط کشورهای ثروتمند تحت فشار قرار گیرند ، مگر اینکه آنها بتوانند شرکتهایی که روشهای ضد COVID-19 را کشف می کنند وادار کنند تا مالکیت معنوی خود را با تولیدکنندگان که قادر به تولید ارزان آنها در مقیاس هستند ، به اشتراک بگذارند. ” اینجا چه خبره؟

ما این داستان ها و موارد دیگر را داریم!

میهمانان:

Caleb Maupin – روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی که توجه خود را به سیاست خارجی ایالات متحده متمرکز می کند.

دیو لیندورف – گزارشگر تحقیق و بنیانگذار مجموعه خبرها این نمی تواند اتفاق بیفتد!

دکتر لینوود توحید – استادیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی.

جان جاتر – نویسنده و دو بار فینالیست جایزه پولیتزر با بیش از 20 سال تجربه روزنامه نگاری. وی رئیس سابق دفتر واشنگتن پست و خبرنگار خارجی برنده جوایز است.

ما دوست داریم نظرات شما را بدست آوریم [email protected]