حساب های ترامپ در توییتر ، فیس بوک ، اینستاگرام مسدود کردن او را از نزدیک به 150 میلیون مخاطب متوقف کرد

حساب های ترامپ در توییتر ، فیس بوک ، اینستاگرام مسدود کردن او را از نزدیک به 150 میلیون مخاطب متوقف کرد

آمریکا

URL کوتاه دریافت کنید

پس از اعتراض معترضین طرفدار ترامپ به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده در مجلس سنا و مجلس نمایندگان در واشنگتن دی سی ، باعث شد تعامل رسانه های اجتماعی با توئیت هایی که توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده و دیگران نوشته شده است ، محدود شود و باعث شود هر دو اتاق کنگره شرکت کنند. در حالت تعطیلی.

تیم ایمنی توییتر عصر چهارشنبه اعلام کرد که رئیس جمهور ایالات متحده رئیس جمهور ایالات متحده پس از حذف مجموع سه توئیت “که به دلیل نقض مکرر و شدید سیاست یکپارچگی مدنی ما در اوایل امروز ارسال شده بود” ، حساب شخصی توئیتر رئیس جمهور آمریکا را قفل خواهد کرد.

تیم رسانه های اجتماعی در توییت خود نوشت: “این بدان معنی است که پس از حذف این توییت ها ، حسابrealDonaldTrump به مدت 12 ساعت قفل خواهد شد.” “اگر توییت ها حذف نشوند ، حساب قفل خواهد شد.”

اوایل چهارشنبه ، پلت فرم رسانه های اجتماعی است تیم ایمنی اعلام کرد این کار “فعالانه برای محافظت از سلامت مکالمه عمومی انجام شده در این سرویس است و در مورد هر محتوایی که قوانین Twitter را نقض کند ، اقدامی انجام خواهد داد.”

تیم توئیتر در تاریخ 6 ژانویه نوشت: “تهدیدها و دعوت به خشونت علیه قوانین توییتر است و ما بر این اساس سیاست های خود را اعمال می کنیم.”

“علاوه بر این ، ما به دلیل خطر خشونت ، تعامل با توییت هایی را که تحت عنوان سیاست صداقت مدنی ما قرار دارند ، به طور قابل توجهی محدود کرده ایم.” توییتر ایمنی برجسته شده است.

با تکرار توییتر ، فیس بوک اعلام کرد صفحه رسمی ترامپ را به مدت 24 ساعت قفل می کند.

یک ساعت بعد ، رئیس اینستاگرام ، آدام ماسری در پاسخ به شرکت مادر خود فیس بوک توییت کرد ، “ما همچنین حساب رئیس جمهور ترامپ رئیس جمهور ترامپ را به مدت 24 ساعت قفل می کنیم.”

شهروندان اینترنتی به سرعت متوجه اجرای سیاست های توییتر شدند ، زیرا حداقل سه پست توئیت شده از حساب ترامپ بلافاصله حذف شد. یکی از توییت های حذف شده توسط این پلتفرم رسانه های اجتماعی هدف مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ایالات متحده بود که – به عنوان رئیس مجلس سنای آمریکا – ریاست تصویب آرا College کالج انتخاباتی را بر عهده دارد.

“مایک پنس شهامت انجام کاری را که باید برای محافظت از کشور ما انجام می شد ، نداشت [sic] و قانون اساسی ما ، این فرصت را به دولتها می دهد تا مجموعه ای از واقعیت های اصلاح شده را تصدیق کنند ، نه موارد کلاهبرداری یا نادرستی را که قبلاً از آنها خواسته شده است گواهی دهند. ایالات متحده حقیقت را طلب می کند! “ترامپ در توییتی گفت که به زودی توسط توئیتر به عنوان” ادعای تقلب در انتخابات “مورد اختلاف قرار گرفت.

مشاور مشاوره این شبکه اجتماعی اجتماعی همچنین ادعا کرد که توئیت ترامپ می تواند به طور بالقوه به “خطر خشونت” در پایتخت کشور کمک کند. در حالی که توییتر کاربران را از پسندیدن ، بازنویسی و پاسخ دادن به برخی از توییت های پرچم دار ترامپ مسدود کرده است ، در نهایت این وب سایت توئیت ضد پنسی ترامپ را حذف کرد – و همچنین دو پست دیگر که بعد از ظهر چهارشنبه منتشر شد.

غول شبکه های اجتماعی فیس بوک ، مالک اینستاگرام و یوتیوب ، همچنین خشونت های احتمالی در واشنگتن دی سی را انگیزه حذف محتوای منتشر شده توسط رئیس جمهور ایالات متحده عنوان کردند.

در حالی که توییتر اجازه داد آدرس جریان مستقیم ترامپ در وب سایت خود باقی بماند ، فیس بوک و یوتیوب سخنرانی رئیس جمهور آمریکا را از سیستم عامل خود حذف کردند.

سخنگوی فیس بوک ، اندی استون به سی ان ان گفت: “اعتراضات خشونت آمیز امروز در کپیتول شرم آور است.” “ما تحریک و درخواست خشونت را در سیستم عامل خود منع می کنیم. ما به طور فعال در حال بررسی و حذف هرگونه محتوایی هستیم که این قوانین را نقض کند.”

ترامپ در واشنگتن دی سی برای راهپیمایی “نجات آمریکا” خطاب به هواداران گفت: “درخشان ترین روزهای ما قبل از ماست.” “یکی از دستاوردهای بزرگ ما امنیت انتخابات خواهد بود. زیرا تا زمان حضور من هیچ کس تصور نمی کرد انتخابات ما چقدر فاسد باشد.”

رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده اظهار داشت: “ما در خیابان پنسیلوانیا قدم خواهیم زد. من خیابان پنسیلوانیا را دوست دارم. و ما به كپیتول خواهیم رفت.” وی در ادامه به هواداران خود گفت که تلاش برای تغییر رای دموکرات ها در جلسه صدور گواهینامه کالج انتخاباتی کنگره یک دلیل از دست رفته است.

“دموکراتها ناامید هستند. آنها هرگز به چیزی رأی نمی دهند. حتی یک رأی. اما ما سعی خواهیم کرد جمهوریخواهان خود را به آنها بدهیم – آنهایی که ضعیف هستند زیرا افراد قدرتمند به هیچ کمکی از ما نیاز ندارند. ما” ترامپ سعی می کند به آنها نوع غرور و جسارت مورد نیاز آنها برای بازپس گیری کشور ما را بدهد. “ترامپ به هواداران خود گفت ، آنها سپس به شعار” ایالات متحده آمریکا “قبل از راهپیمایی در خیابان پنسیلوانیا راه یافتند.

رئیس جمهور ایالات متحده پس از انرژی دادن به معترضین ، ساعاتی بعد در توییتر شرکت کرد و از تظاهرکنندگان طرفدار ترامپ خواست “صلح خود را حفظ کنند. بدون خشونت!”
“به یاد داشته باشید ، ما حزب قانون و نظم هستیم – به قانون و مردان و مردان بزرگ ما با رنگ آبی احترام بگذارید. متشکرم!” او توییت کرد.

سخنگوی یوتیوب به The Verge گفت که تیم ها “در تلاشند تا به سرعت پخش جریانی مستقیم و سایر مطالبی را نقض کنند که خط مشی های ما را نقض می کنند ، از جمله آنهایی که علیه تحریک به خشونت یا تصاویر خشونت گرافیکی نقض می کنند.”

به گفته سخنگو ، ناظران سایت یوتیوب به طور فعال جریان هایی را که برای تحریک یا تشویق خشونت مشاهده می شوند ، حذف می کنند. گفته می شود فیلم هایی که نشان می داد افرادی در پایتخت کشور اسلحه گرم حمل می کنند نیز حذف شده است. گرچه دارندگان اسلحه قانونی می توانند اسلحه گرم خود را در یک کشور مخفی حمل کنند ، اما واشنگتن دی سی اجازه حمل باز برای غیرنظامیان را مجاز نمی داند.

در حالی که به نظر می رسد سایت های رسانه های اجتماعی مسئولیت بیشتری برای محتوای منتشر شده از طریق سیستم عامل خود دارند ، کمدین مشهور کمدی ساونا بارون کوهن از مدیران این صنعت خواست که برای مقابله با “حمله خشونت آمیز به دموکراسی آمریکا” که توسط ترامپ انجام شده است اقدامات بیشتری انجام دهند.

“آیا در نهایت این کافی است که شما عمل کنید؟” کوهن از مدیر عامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ ، مدیر عامل توییتر ، جک دورسی ، مدیرعامل یوتیوب ، سوزان ووچیچی و گوگل ، مدیر عامل آلفابت ، سوندار پیچای ، س askedال کرد. قبل از اعتراضات گسترده COVID-19 و اعتراضات ضد نژادپرستی در سراسر کشور ، وب سایت های شبکه های اجتماعی رویکردی منصفانه تر نسبت به پست های رئیس جمهور آمریکا در شبکه های اجتماعی داشتند.