“حالا او در پارلر خواهد بود”: شهروندان حیرت زده چون توییتر دائما ترامپ را تعلیق می کند

“حالا او در پارلر خواهد بود”: شهروندان حیرت زده چون توییتر دائما ترامپ را تعلیق می کند

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

در اوایل این هفته ، با توجه به نقشی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در تحریک شورش های کنگره ایفا کرد ، چندین سیستم عامل رسانه های اجتماعی از جمله توییتر و فیس بوک دسترسی رئیس جمهور را به حساب وی به دلیل نقض سیاست های شرکت ممنوع کردند.

لحظاتی پس از غول رسانه های اجتماعی توییتر اواخر جمعه اعلام کرد که حساب شخصی ترامپ برای همیشه به حالت تعلیق در خواهد آمد ، هزاران نفر از شهروندان لرزیدند و از این اتفاق خوشحال شدند.

یکی از کاربران اظهار نظر کرد که توسعه “مانند فرو ریختن دیوار برلین بود ، اما به خاطر حماقت” ، در حالی که یک شهروند دیگر ، روزنامه نگار دیوید بگنود، برجسته کرد که چگونه ترامپ “هنوز کد هسته ای دارد اما به دلیل رفتار خود دیگر حساب توییتر ندارد”.

با این حال ، دیگران تصمیم گرفتند که به جنبه تا حدودی روشن تر نگاه کنند ، و توضیح می دهند که ممنوعیت توئیتر می تواند ترامپ را ترغیب کند تا به سایت میکروبلاگینگ ، متمرکز بر گفتار آزاد Parler برود.

شایان ذکر است که Parler برخی از مسائل خاص خود را دارد ، زیرا اپل تهدید کرده است که شبکه را به دلیل “عدم تحریک در اعمال خشونت و فعالیت های غیرقانونی” ممنوع می کند ، طبق وال استریت ژورنال.

گوگل و اپل برای تغییر شکل شبکه با فشار روبرو بوده اند ، به طوری که گفته می شود اپل 24 ساعت به پارلر فرصت داده است تا محتوای خود را تعدیل کند یا از فروشگاه App سازنده آیفون اخراج شود. گوگل اعلام کرد تا زمانی که Parler سیستم عامل خود را تعدیل نکند ، این برنامه را از فروشگاه خود حذف خواهد کرد.

با این حال ، دیگران متذکر شده اند که ترامپ همچنان توانایی تکیه بر سیستم خوب انتشار اخبار کاخ سفید را دارد که روسای جمهور در طول تاریخ برای انتشار اطلاعات از آن استفاده می کردند ، ابی فیلیپ خبرنگار سیاسی CNN خاطرنشان کرد برخط.

همچنین یک پیشنهاد طنزآمیز از سوی خبرنگار Daily Wire مبنی بر احتمال اعتماد رئیس جمهور به سیستم هشدار ملی برای ارتباط با هر آمریکایی وجود داشت.

توییتر توضیح داد که این ممنوعیت از ترس اینکه ترامپ بتواند از این بستر برای تحریک نزدیک به 90 میلیون پیرو خود برای انجام اعمال خشونت آمیز اضافی در پی وقایعی که روز چهارشنبه در پایتخت آمریکا رخ داد ، اعمال شد.

ظاهراً دیگران قصد دارند لحظات “نمادین” با ترامپ را در توییتر از دست بدهند.

اولین اقدامات این شرکت پس از شورش به صورت 12 ساعت ممنوعیت ترامپ در روز چهارشنبه انجام شد. فیس بوک و اینستاگرام با اعمال ممنوعیت نامحدود در حساب های ترامپ حداقل تا روز تحلیف اقدامات مشابهی انجام دادند.

دستیار ارشد ترامپ ، دونالد ترامپ جونیور ، با انتقاد از اقدام توییتر به عنوان نمایندگی Orwell’s 1984 مبنی بر اینکه “ما در حال زندگی هستیم” ، افزود که “فن آوری بزرگ” استانداردهای دوگانه را در انتخاب سانسور انتخاب می کند.

ترامپ جونیور دیگر نگرانی های سایر کاربران شبکه های اجتماعی را ترسید مبنی بر اینکه اگر غول های فناوری آزاد باشند حساب مقامات عالی رتبه ، از جمله شخص رئیس جمهور را تعلیق کنند ، در واقع می توانند آنچه را که در اینترنت گفته می شود ، کنترل کنند.

وزیر امور خارجه سابق هیلاری کلینتون نیز به این خبر واکنش نشان داد و ظاهرا خوشحال بود که رقیب وی در انتخابات 2016 به حالت تعلیق درآمد ، زیرا پست آن سال خود را در توییتر بازنشر کرد و در آن از ترامپ خواست تا حساب توییتر خود را حذف کند.

تنش ها بین ترامپ و غول های شبکه های اجتماعی برای چندین ماه همچنان پابرجا بوده است زیرا پست های رئیس جمهور به دلیل نقض سیاست های شرکت و انتشار ادعاهای دروغین درباره انتخابات ایالات متحده بارها یا پرچم گذاری یا حذف شد. در حقیقت ، در طول ماه گذشته ، ترامپ تلاش های خود را برای برداشتن حمایت های قانونی که از طریق توئیتر و فیس بوک تحت ماده 230 قانون عادت ارتباطات ارائه شده بود ، آغاز کرد ، اما نتیجه ای نداشت.

در حال حاضر ، حساب رسمیPOTUS توییتر هنوز فعال است ، اما مشخص نیست که آیا ترامپ برای 12 روز باقی مانده در سمت خود به استفاده از حساب تغییر می کند یا خیر. این حساب به طور معمول توسط رئیس جمهور استفاده نمی شود و فقط بیانیه های رسمی منتشر شده توسط دفتر وی را به اشتراک می گذارد.