جنایتکاران جنگی به عنوان جولیان آسانژ لانگویش در زندان مورد عفو قرار گرفتند

جنایتکاران جنگی به عنوان جولیان آسانژ لانگویش در زندان مورد عفو قرار گرفتند

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، روز سه شنبه برای 15 نفر ، از جمله مجرمان جنایتكار جنگ ، عفو كرد زیرا جولیان آسانژ ، ویكلیكس كه جنایات جنگی را در عراق افشا كرد ، از طریق سلول انفرادی طولانی مدت در زندان بلمرش انگلیس مورد شكنجه قرار گرفت.

جیم کاوانا، نویسنده The Polemicist و CounterPunch ، برای بحث در مورد تعداد بخشش های ترامپ به ما پیوست. بخشش های ریاست جمهوری شامل “چهار پیمانکار نظامی بلک واتر بود که به جرم قتل عام بیش از دوازده غیرنظامی عراقی – از جمله دو کودک – در بغداد در سال 2007 زندانی شدند” ، رویاهای مشترک گزارش داد. با این حال ، آسانژ به طور مشهودی در این لیست غایب بود.

دکتر لینوود توحید، دانشیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی ، برای بحث در مورد نبرد سیاسی جاری بر سر رفع محرک های COVID-19 در ایالات متحده به ما می پیوندد. ترامپ سه شنبه شب با تهدید به وتو در توافق نامه دو جانبه 900 میلیارد دلاری ، شبکه های اجتماعی را منفجر کرد. وی این کار را “رسوایی” دانست که پر از گوشت خوک است و اظهار داشت که چک های محرک برای آمریکایی ها باید از 600 دلار به 2000 دلار برسد.

رابرت فانتینا، فعال طرفدار فلسطین ، رهبر صلح و حقوق بشر ، روزنامه نگار و نویسنده کتاب “مقالاتی درباره فلسطین” به “ساعت حساس” بازمی گردد تا درباره انتخابات آینده اسرائیل بحث و گفتگو کند. کنست روز سه شنبه پس از عدم تصویب بودجه سال 2020 منحل شد و موضوعات عمده ای مانند واکسن COVID-19 و معاملات صلح بر چرخه انتخابات حاکم خواهد بود.

کالب موپین، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی ، به ما پیوست تا در مورد اقدامات اخیر ونزوئلا برای دور زدن تحریم های وحشیانه آمریکا صحبت کنیم. ونزوئلا اکنون 9 محموله هوایی از تجهیزات پزشکی از چین برای کمک به بیماری همه گیر COVID-19 دریافت کرده است. دلسی رودریگز ، معاون اجرایی ونزوئلا روز سه شنبه از کمک پکن تشکر کرد و اورینوکو تریبون گزارش داد: “با همکاری چین از ماه مارس ، یک پل هوایی محاصره غیرقانونی ایالات متحده را دور زده و مواد مورد نیاز برای سلامتی مردم ونزوئلا را تأمین می کند.”

دن لازار، روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “کودتای مخملی” به ما پیوست تا در مورد پاسخ جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب به آخرین ادعاهای واشنگتن پست مبنی بر مشکوک به هک شدن روسیه صحبت کنیم. تیم بایدن می گوید که او در حال بررسی اقدامات تلافی جویانه از طریق تحریم ها و حملات سایبری است ، حتی اگر هیچ مدرکی ارائه نشده باشد مبنی بر اینکه این حملات توسط افراد مرتبط با دولت روسیه یا حتی یک بازیگر دولتی انجام شده باشد.

تد رال، کاریکاتوریست سیاسی و ستون نویس سندیکایی ، به ما می پیوندد تا درباره پیشرفت سیاستهای نئولیبرالی فرانسه صحبت کنیم. به گزارش آسوشیتدپرس ، در حالی که اقتصاد فرانسه به طرز چشمگیری در میان همه گیر شدن دچار افت شد ، کشورهای اروپای غربی اعلام کردند که در حال ساخت جایگزینی برای ناو هواپیمابر شارل دوگل است ، پروژه ای که رسانه های فرانسوی تخمین می زنند حدود 8.5 میلیارد دلار باشد. آیا مردم فرانسه در جنگ “اسلحه در مقابل کره” شکست می خورند؟

نتفا فریمن، میزبان صداها با چشم انداز در WPFW 89.3 FM ، پان آفریقاییست و سازمان دهنده بین المللی ، به “ساعت حساس” بازمی گردد تا در مورد سیاست خارجی ایالات متحده در آفریقا بحث کند. ایالات متحده قرارداد سودان را نهایی کرده است. ملت فقیر از لیست حامیان دولت تروریسم خارج شده و مصونیت حاکمیت خود را در ازای عادی سازی روابط با اسرائیل احیا می کند. این ممکن است باعث ایجاد مشکلات سیاسی داخلی شود ، زیرا اکثر شهروندان کشور با این اقدام مخالف هستند و نخست وزیر فعلی نگرانی های قابل توجهی را ابراز کرده است.

لیث معروف، صدا و سیما و روزنامه نگار مستقر در بیروت ، لبنان ، به ما پیوست تا درباره بی ثباتی در خاورمیانه در مورد ایران صحبت کنیم. رویترز گزارش داد ، در حالی که اسرائیل و متحدانش در خلیج فارس در حال تلاش برای نشستن در جدول در مورد سیاست دولت بایدن در مورد ایران هستند ، “وزیر خارجه قطر خواستار تشدید تنش در منطقه خلیج فارس و گفتگو بین کشورهای عربی و ایران است.” . آیا شاهین ها برنده خواهند شد یا سر کولرها غالب خواهند شد؟

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]