جمهوریخواه ارشد مجلس می گوید خاموش شدن پارلر توسط رقبا قوانین انحصاری را نقض می کند

جمهوریخواه ارشد مجلس می گوید خاموش شدن پارلر توسط رقبا قوانین انحصاری را نقض می کند

آمریکا

URL کوتاه دریافت کنید

تلاش های بیگ تک برای خندیدن دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده و طرفدارانش نتایج متفاوتی داشته است. در حالی که سایت محافظه کار رسانه های اجتماعی Parler تعطیل شده است ، سهام توییتر روز دوشنبه پس از حذف حساب بسیار محبوب ترامپ ، ارزش 5 میلیارد دلاری خود را از دست داد.

دوین نونس ، نماینده کنگره در کالیفرنیا ، با ممنوع کردن سایت رسانه های اجتماعی Parler ، شرکت های بزرگ فناوری را به نقض قانون ضد اعتماد ، حقوق مدنی و قانون رکاب متهم کرده است.

نونس ، رئیس ارشد جمهوریخواه در کمیته اطلاعات مجلس ، گفت آمازون ، اپل و گوگل هنگامی که پلتفرم رسانه های اجتماعی “آزادی بیان” را محبوب بین محافظه کاران ممنوع کردند ، “نقض آشکار” قوانین کردند.

نونس گفت: “باید در مورد تمام افرادی كه این حمله را نه تنها به یك شركت ، بلكه در مورد تمام افرادی مانند ما هماهنگ كرده اند تحقیق و تفحص انجام شود.” اخبار فاکس روز یکشنبه “من 3 میلیون پیرو در Parler دارم. امشب دیگر نمی توانم با آن افراد ارتباط برقرار کنم و آنها آمریکایی هستند.”

غول فناوری آمازون پارل را درست بعد از نیمه شب به وقت اقیانوس آرام ایالات متحده (08:00 به وقت گرینویچ) وقتی سایت را از سرورهای اجاره شده خود بیرون کرد ، تعطیل کرد. گوگل و اپل پیشتر دسترسی به برنامه تلفن همراه Parler را مسدود کرده بودند ، اگرچه کاربران باهوش فنی هنوز هم پس از تغییر تنظیمات امنیتی در دستگاه های خود ، قادر به بارگیری و نصب آن بودند.

نونس گفت: “نتیجه این امر این است که دیگر هیچ شرکت یا سایتی در رسانه های اجتماعی آزاد و آزاد برای هر آمریکایی وجود ندارد که بتواند بیشتر از این فعالیت کند.” “پوف ، از بین رفته است.”

آمازون ادعا کرد پارلر “قادر به شناسایی و حذف موثر محتوای تشویق کننده یا تحریک کننده خشونت علیه دیگران نبود” و این “خطر واقعی برای امنیت عمومی” است. برخلاف فیس بوک و توییتر ، پارلر به شدت از طریق پست های کاربران مطابق با مجموعه ای از “دستورالعمل های جامعه” تعدیل نمی کند.

عواقب ناخواسته

روز جمعه پارلر پس از پاک کردن حساب رئیس جمهور دونالد ترامپ – که حدود 88 میلیون دنبال کننده داشت – در پی اشغال چهارشنبه گذشته ساختمان Capitol ایالات متحده در واشنگتن دی سی توسط معترضین که سعی در اخلال در تأیید داشتند ، به نقطه شماره فروشگاه برنامه اپل حمله کرد جو بایدن ، نامزد دموکرات به عنوان رئیس جمهور منتخب کنگره.

سهام توئیتر روز دوشنبه در بازارهای سهام 12 درصد سقوط کرد و ارزش 5 میلیارد دلار پس از ترک طرفداران ترامپ به طور گسترده از سایت از دست داد. یک کانال “طرفدار” ترامپ در برنامه پیام رسان بنیانگذار روسیه ، تلگرام ، تقریباً 44000 مشترک تا بعد از ظهر دوشنبه ، فقط دو روز پس از ایجاد آن ، به دست آورده بود.

جمهوریخواهان و چهره های محافظه کار رسانه ای هفته گذشته پس از ناپدید شدن مرموز ده ها هزار نفر از دنبال کنندگان توییتر خود ، هشدار دادند. دموکرات های مجلس نمایندگان ادعا کردند که این پیروان “نئونازی” ، “شورشیان” و “تروریست هایی” هستند که توییتر آنها را پاکسازی کرده است. اما جورج گالووی ، مجری برنامه چپگرا و نماینده سابق انگلیس ، همین پدیده را تجربه کرد.

نونس گفت: “جمهوری خواهان راهی برای برقراری ارتباط ندارند” و حتی فرقی نمی کند جمهوری خواه باشید یا محافظه کار. “

روز یکشنبه نیویورک پست سرمقاله اعلام کرد: “بیگ تک یک کارتل است و باید تنظیم شود.”

ممنوعیت پتو

مدیر عامل شرکت Parler ، جان ماتز روز یکشنبه اعلام کرد نه تنها سه لویاتان فناوری برای تعطیل کردن شرکت وی متحد شده اند ، بلکه هر شرکت ارائه دهنده خدمات به سایت آن را رها کرده است.

Matze گفت: “آنها تلاش کردند نه تنها برنامه را بکشند ، بلکه در واقع کل شرکت را نابود کنند.” و این فقط این سه شرکت نیستند. هر فروشنده ای از خدمات پیام متنی گرفته تا ارائه دهندگان ایمیل به وکلای ما ، همه ما را در همان روز رها می کنند. “

کاربران باقیمانده توییتر به قدرت شرکت های Big Tech در اینترنت و رقبای بالقوه خود اشاره کردند:

ترامپ که از توییتر پیام خود را مستقیماً برای رأی دهندگان و حامیانش پخش می کرد ، با سایت های بزرگ رسانه های اجتماعی اختلاف زیادی داشت. وی بارها تهدید به لغو حمایت “بخش 230” آنها از پرونده های قضایی مربوط به محتوای تولید شده توسط کاربر کرده است زیرا “سیستم عامل ها” به طور فزاینده ای پست ها را ویرایش و سانسور می کنند – از جمله پست های او.