توییتر سخنان رئیس سازمان ملل متحد را مسخره می کند مبنی بر اینکه “مرد سالاری” باعث گسترش بیماری همه گیر COVID-19 شده است

توییتر سخنان رئیس سازمان ملل متحد را مسخره می کند مبنی بر اینکه “مرد سالاری” باعث گسترش بیماری همه گیر COVID-19 شده است

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش ادعا کرد که تبعیض جنسی در طراحی وسایل محافظتی زنان کارگر بهداشت را در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار می دهد و مشکلات اقتصادی ناشی از همه گیری را فرصتی برای عدالت اجتماعی دانست.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش پس از ادعای خود مبنی بر اینکه “هزاره های مرد سالاری” همه گیر COVID-19 را تشدید کرده است ، در مرکز انباشت توییتر قرار دارد.

حساب توئیتر سازمان ملل متحد یک ویدیو و متن سخنرانی گوترش را در یک نشست آنلاین “تالار شهر با زنان جوان از سازمان های جامعه مدنی” در روز یکشنبه توئیت کرد.

نخست وزیر پیشین پرتغال رکود اقتصادی ناشی از قفل شدن ویروس کرونا در ده ها کشور را “فرصتی” برای ایجاد “عدالت” اجتماعی خواند.

گوترش اظهار داشت: “همه گیری فقط آنچه ما می دانیم را نشان می دهد: هزاره های مرد سالاری منجر به جهانی تحت سلطه مردان و فرهنگ مردسالار شده است كه به همه آسیب می رساند – زنان ، مردان ، دختران و پسران.”

گوترش گفت که تجهیزات حفاظتی شخصی (PPE) اغلب به جای زنان به عنوان استاندارد برای مردان ساخته می شود و این باعث می شود زنان کارگر بهداشتی بیشتر در معرض ابتلا به ویروس قرار بگیرند. وی همچنین به آماری اشاره کرد که کمتر از 30 درصد پست های مدیریتی در بخش بهداشت توسط زنان انجام می شود ، در حالی که بیش از 70 درصد نیروی کار را زنان تشکیل می دهند.

“من بارها گفته ام که در پشت بسیاری از مشکلاتی که من در مورد آنها صحبت کردم ، یک سوال اساسی از قدرت وجود دارد. در واقع پرداختن به این مسئله قدرت است که باید تمام تلاش خود را متمرکز کنیم. ”

“ما باید از فرصت یک بازسازی اقتصادی استفاده کنیم تا حقوق زندگی ، عزت و امنیت را برای همه تأمین کنیم.”

بسیاری از فمینیست ها استدلال می کنند که ، تحت نظریه مرد سالاری ، مردان مسئول ظلم به زنان هستند و از آن بهره مند می شوند – مهم نیست که در چه پله ای از پله های اجتماعی ایستاده اند.

مایک سرنوویچ ، مفسر محافظه کار آمریکایی ، منتقد صریح فمینیسم و ​​نظریه هایی مانند پدرسالاری ، با کنایه به توئیتر نوشت: “مقدس نیست واقعی است”.

کاربران دیگر با اظهار نظرهای ناگهانی شروع به کار کردند ، یکی با مقایسه سازمان ملل با سلف خود ، جامعه ملل ، پس از عدم موفقیت در جلوگیری از جنگ جهانی دوم ، از هم پاشید.