توییتر ابروهای خود را بالا می برد در حالی که مبارزات انتخاباتی ترامپ پیوند داد “تقلب در انتخابات” به مرحوم هوگو چاوز “توطئه”

توییتر ابروهای خود را بالا می برد در حالی که مبارزات انتخاباتی ترامپ پیوند داد “تقلب در انتخابات” به مرحوم هوگو چاوز “توطئه”

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

هوگو چاوز ، که در سال 2013 درگذشت ، از سال 1999 تا زمان مرگ رئیس جمهور ونزوئلا بود. چاوز خود را مارکسیست توصیف کرد و رقیب صریح سیاست خارجی ایالات متحده و منتقد آنچه او “سرمایه داری لائیست” توصیف کرد ، بود.

روز پنجشنبه ، ستاد انتخاباتی ترامپ یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد اقدامات قانونی در مورد ادعای “تقلب در انتخابات” ساخته شده توسط رئیس جمهور برگزار کرد و اظهار داشت که از دست دادن ترامپ یک نقشه کمونیستی برای سرقت رای است.

این بیانیه بلافاصله باعث ایجاد موج در توییتر شد و کاربران یادآوری کردند که هوگو چاوز ، رئیس جمهور سابق ونزوئلا گفت که پشت این فناوری است که گفته می شود در “تقلب در انتخابات” استفاده شده است ، در سال 2013 درگذشت.

مبارزات انتخاباتی ترامپ ادعا کرد که یک “شاهد” دارد ، که ادعا می کند سیستم های شمارش آرا ، مانند Dominion ، در ونزوئلا به جهت چاوز ایجاد شده اند ، و نحوه کار آنها را توضیح داد. به گفته سیدنی پاول ، وکیل ترامپ ، سوگند نامه ای از شخص ناشناس ضمیمه پرونده قضایی می شود که در جورجیا تشکیل می شود.

وی ادعا كرد: “سیستم های رای گیری Dominion ، نرم افزار فناوری Smartmatic و نرم افزاری كه در سیستم های رایانه ای رایانه ای دیگر نیز وجود دارد ، نه فقط Dominion ، در ونزوئلا به هدایت هوگو چاوز ایجاد شده اند.”

شهروندان اینترنتی پس از اظهارات پاول با خشم و کنایه منفجر شدند و گویا این اقدام هوشمندانه چاوز برای تقلب در انتخاباتی بود که هفت سال پس از مرگ وی اتفاق افتاد.

پاسخ های عصبانی ، موضوعات توییتر را پر کرده و هوگو چاوز را به سمت روند سوق می دهد.

سایر اعضای تیم حقوقی ترامپ به خوبی توسط شهروندان اینترنتی مخالف بودند.

برخی مشاهده کردند که پاول ادعاهایی مبنی بر دخالت خارجی در انتخابات ایالات متحده مطرح کرد حتی اگر ترامپ اصرار داشت که انتخابات 2020 “توسط قدرت های خارجی عملاً غیر قابل نفوذ است”.

هوگو چاوز ، که مارکسیست شناخته شد ، از سال 1999 رئیس جمهور ونزوئلا بود تا زمان مرگ در سال 2003.