تلگراف در پاسخ به شورش نابودی “حمله به مطبوعات آزاد” وب سایت Paywall را بلند می کند

تلگراف در پاسخ به شورش نابودی “حمله به مطبوعات آزاد” وب سایت Paywall را بلند می کند

بریتانیا

URL کوتاه دریافت کنید

در روز جمعه ، گروه محیط زیست Extinction Rebellion سه کار چاپی مورد استفاده توسط Times ، The Sun ، The Telegraph و Daily Mail را که آنها را به عدم گزارش “دقیق” در مورد تغییرات آب و هوا متهم کردند ، مسدود کرد. وزیر کشور پریتی پاتل آن را به عنوان حمله به مطبوعات آزاد و دموکراسی محکوم کرد.

روزنامه انگلیسی تلگراف پس از محاصره شورشیان انقراض (XR) که پیشنهاد خود را برای “خفه کردن مطبوعات آزاد ما” لقب داده است ، paywall خود را برای آخر هفته برداشته است.

ویراستار تلگراف کریس ایوانز در توئیتر خود نوشت: “تا صبح دوشنبه رایگان است. لذت ببرید – و در موافقت یا مخالفت احساس راحتی کنید. این دموکراسی است … “

اقدامات روز جمعه توسط گروه محیط بان در سه اثر چاپی در انگلستان و اسکاتلند ، تحویل کالا را مسدود کرد تایمز ، خورشید ، خورشید اسکاتلندی ، دیلی تلگراف و ایمیل روزانه، همه عناوین گرایش محافظه کارانه که تیراژ ترکیبی روزانه آنها حدود 3 میلیون نسخه است.

این گروه ادعا كرد كه “معترضان خود را به زنجیر كشیدن وسایل نقلیه تحویل” با استفاده از اخلال در آشكار كردن عدم موفقیت این شركتها در ارائه گزارش دقیق در مورد شرایط آب و هوایی و زیست محیطی “.

ایوانز در پیامی در وب سایت تلگراف که از XR به عنوان “تندروها” یاد می کرد ، گفت: “من از حمله به آزادی بیان بسیار نگران هستم.”

وی افزود: “سیاست شما هرچه باشد ، باید نگران این موضوع باشید.” “همچنین س questionsالاتی از پلیس وجود دارد که شاید حق اعتراض این چند نفر را بالاتر از حق بقیه مردم برای خواندن مطبوعات آزاد قرار داده است.”

ایمیل روزانه دان هجز ، مفسر سیاسی “تشکیلات لیبرال” را به دلیل تشویق XR برای اقدام غیرقانونی مقصر دانست.

وزیر کشور پریتی پاتل نیز اعتراض XR را محکوم کرد و در توئیتی نوشت: “این حمله به مطبوعات آزاد ، جامعه و دموکراسی ما کاملاً غیرقابل قبول است.”

ایوانز رهبر حزب مخالف حزب کارگر سر كیر استارمر را در مورد صبر و احتیاط برای اظهار نظر در مورد حادثه تحریک كرد.

اما نماینده سابق حزب کارگر برای واکسهال “تصمیم عالی” را تحسین کرد.

ایان آستین ، نماینده سابق حزب کارگر در بخشی از روزنامه تلگراف ، پاسخ نیروی پلیس هرتفوردشایر به اعتراض در بروکسبورن را “رقت انگیز” خواند.

“آیا ما حق نداریم آنچه می خواهیم بخوانیم و به سر کار می رویم؟” او درخواست کرد. “شما نمی توانید معترضین یا سیاستمداران در مورد آنچه مردم می توانند یا نمی توانند بخوانند تصمیم بگیرند. و نمی توانید مانع از انتشار و توزیع روزنامه شوید زیرا با خط تحریریه آنها مخالف هستید.”

در سپتامبر 2019 ، هیترو مکث ، یک گروه منشعب به رهبری راجر هالام ، بنیانگذار XR ، هنگام تلاش برای پرواز هواپیماهای بدون سرنشین با کنترل از راه دور بر فراز بزرگترین فرودگاه لندن ، جان ده ها هزار مسافر را در معرض خطر قرار داد. دست کم 19 نفر از جمله حلام دستگیر شدند.