تقسیم کاربران به دلیل خرید سهام شیخ امارات در باشگاه فوتبال اسرائیل که هوادارانش شعار “مرگ بر اعراب” دادند

تقسیم کاربران به دلیل خرید سهام شیخ امارات در باشگاه فوتبال اسرائیل که هوادارانش شعار “مرگ بر اعراب” دادند

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

این خرید پس از عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل امکان پذیر شد. به عنوان بخشی از توافق نامه های آبراهام با واسطه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ، دو طرف روابط دیپلماتیک برقرار کردند.

خبر شیخ اماراتی ، حمد بن خلیفه آل نهیان ، برای خرید 50 درصد سهام باشگاه فوتبال اسرائیل Beitar Jerusalem ، باعث سر و صدا در شبکه های اجتماعی شده است. اولتراهای این باشگاه (هواداران هاردکور) به نام “La Familia” به دلیل برخورد تهاجمی خود با اعراب شناخته می شوند. شعارهای نژادپرستانه و نفرت انگیز ، از جمله “مرگ بر اعراب” به طور مکرر در استادیوم محل استقرار اعضای La Familia شنیده می شود.

در طول تاریخ خود ، Beitar هرگز با یک بازیکن عرب قرارداد نبسته است. در سال 2013 ، وقتی باشگاه تصمیم به خرید دو بازیکن مسلمان چچن گرفت ، این وضعیت تغییر کرد ، و در نتیجه اعتراض و آتش زدن دفاتر بیتار رخ داد.

به نظر نمی رسد این واقعیت شیخ حمد بن خلیفه آل نهیان را که متعهد شده 92 میلیون دلار در این باشگاه سرمایه گذاری کند ، تحت تأثیر قرار داده است. در بیانیه شیخ منتشر شده در تیم این تیم آمده است: “من از اینکه در چنین باشگاه باشکوهی شریک هستم بسیار شنیده ام و اینقدر در شهرهای بزرگ ، پایتخت اسرائیل و یکی از مقدس ترین شهرهای جهان شنیده ام”. سایت اینترنتی.

با این حال اظهارات وی نتوانست La Familia را آرام کند. تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشانگر هجوم اولتراس به جلسه تمرین تیم در اعتراض به خرید سهام این باشگاه بود.

بر اساس گزارش ها در اسرائیل ، اعضای La Familia همچنین در یک جلسه آموزشی بیتار اورشلیم به زمین حمله کردند تا به سرمایه گذاری امارات متحده عربی اعتراض کنند.

دیگر هواداران این باشگاه عصبانیت خود را در شبکه های اجتماعی تخلیه کردند.

صدای جیر جیر: “پول ، پول ، پول. شما دیگر Beitar Jerusalem معتبر نیستید. یک روز ناراحت کننده برای کسانی که Beitar یک تیم فوتبال با شخصیت و غرور یهودی بود”.

با این حال سایر کاربران خوشحال شدند و ابراز امیدواری کردند که سرمایه گذاری سنگین در این باشگاه به زودی به عناوین تبدیل شود.

صدای جیر جیر: “خوش آمدید برای گام در راه بهبود فوتبال Beitar و اسرائیل به طور کلی. آفرین”.

صدای جیر جیر: “قهرمانان! چیز خیلی خوبی است. اکنون وقت آن است که به توانایی های خود پی ببرید. بروید بیتار!”

بسیاری از طرفداران نیز ابراز امیدواری کردند که این خرید باعث شود اولتراها در رفتار خود تجدید نظر کنند.

برخی دیگر اظهار داشتند که این خبر نشانه ای از واقعی بودن معامله اسرائیل با امارات متحده عربی و گامی در جهت عادی سازی روابط بین اعراب و اسرائیلی ها است.

خرید سهام بیتار به لطف توافقی که اسرائیل ، امارات متحده عربی و بحرین در تابستان امسال امضا کردند ، امکان پذیر شد. در این معامله که توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور انجام شد ، ابوظبی و منامه روابط با اسرائیل را عادی و روابط خود را با تل آویو برقرار کردند.
از زمان ایجاد اسرائیل در سال 1948 ، جهان عرب یک قانون غیررسمی داشته است که عادی سازی روابط با اسرائیل تنها پس از فلسطینی ها دارای یک کشور مستقل امکان پذیر است.