تفسیر جدید تقویم مایا ، جهان را در تاریخ 21 ژوئن به پایان می رساند

تفسیر جدید تقویم مایا ، جهان را در تاریخ 21 ژوئن به پایان می رساند

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

به نظر می رسد امسال نمی تواند بدتر شود. از تغییرات آب و هوایی گرفته تا همه گیر کروناویروس تا افزایش تنش های جهانی ، چه چیز دیگری می تواند اشتباه باشد؟ سؤال نکنید ، زیرا نظریه پردازان توطئه همیشه پاسخی دارند ، و به نظر می رسد ، طبق گفته آنها ، ممکن است بخواهید از این هفته آینده نهایت استفاده را ببرید.

اکنون تفسیر جدیدی از تقویم مایاها در حال گردش است و طبق سناریوی دوباره تصور شده ، جهان در 21 ژوئن به پایان می رسد (اگر بخواهیم به تقویم ژولیان برویم). سنگر رسانه ای انگلستان The Sun این ادعا را به دانشمند و محقق فولبرایت ، پائولو تاگاگوین ، که توییت کرد: “به دنبال تقویم جولیان ، ما از نظر فنی در سال 2012 هستیم. … به مدت 268 سال با استفاده از تقویم گرجستان (1752-2020) بار 11 روز = 2،948 روز. 2،948 / 365 روز (در سال) = 8 سال. “

تاگوین در توییت خود به سال 2012 اشاره کرده است که طبق تفسیرهای قبلی – و ، همانطور که اکنون می بینیم ، نادرست – از تفسیر تقویم مایاها ، جهان طبق گفته های نظریه پردازان وحشی ، به پایان می رسید.

آخرالزمان جهان در 21 دسامبر 2012 نتیجه شایعه ای مبنی بر اینکه نیبیرو ، یک سیاره اعلام شده گفته شده توسط سومریان باستان کشف شده است ، در سال 2003 به زمین سقوط خواهد کرد ، اما ، همانطور که می بینیم ، هیچ اتفاقی نیفتاده است. در پی آن تهدید ، آخرالزمان تا سال 2012 به تعویق افتاد و به سالن زمستان سال 2012 ، که ظاهراً در یک چرخه در یک تقویم باستانی مایان پیوند داده شده بود ، پیوند خورد.

الیزابت گراهام ، استاد باستان شناسی mesoamerican در کالج دانشگاه لندن ، انگلستان ، خاطرنشان کرده است که تمدن مایاها هرگز آخرالزمان را از هر نوع و هر نوع جهان پیش بینی نکرده است. در عوض ، تقویم مایاها پایان یک چرخه بزرگ تقویم 144000 روزه به نام “باکتون” را مشخص می کند.

گراهام برای نیوزویک توضیح داد: “مایا آنچه را ما” سال “می نامیدیم حساب نکردند. آنها فقط روزها استفاده می کردند. بنابراین دانستن معادل ها با فرض اینکه سالهای محاسبه شده مایا قرار نیست کار کند.”

بعنوان مثال بعضی از چرخه های مایان مانند ما دقیقاً 360 روز طول می کشد ، که البته شبیه به سال تقویم ما نیست. به گفته گراهام ، این یکی از دلایلی است که افراد گاهی به اشتباه در مورد سالهای تقویم مایا صحبت می کنند.