تظاهرات گسترده در مینیاپولیس قتل جورج فلوید را محکوم کرد

تظاهرات گسترده در مینیاپولیس قتل جورج فلوید را محکوم کرد

در قسمت امروز Loud & Clear ، برایان بکر و جان کیریاکو به تحلیلگران خبر اسپوتنیک ، نیکول روسل و والتر اسمولارک پیوستند.

سریال هفتگی چهارشنبه ، در اخبار ، جایی است که میزبان به مهمترین تحولات در هفته نگاه می کند و آنها را به چشم می اندازد ، امروز با تمرکز بر قتل جورج فلوید توسط پلیس در مینیاپولیس.

بخش عادی چهارشنبه ، Beyond Nuclear ، مربوط به موضوعات هسته ای از جمله تسلیحات ، انرژی ، زباله و آینده فناوری هسته ای در ایالات متحده است. کوین کامپس، سازمان دیده بان زباله رادیواکتیو در سازمان Beyond Nuclear و تحلیلگر و تهیه کننده اخبار Sputnik نیکول روسل، به نمایش بپیوندید

هزاران معترض شب گذشته برای اعتراض به قتل دیروز پلیس جورج فلوید به خیابان های مینیاپولیس مینسوتا رفتند. توسط مأموران پلیس فلوید به زمین قلاب شد ، که یکی از آنها بر گردن فلوید زانو زد تا اینکه نفس را قطع کرد. یک شاهد از این حادثه فیلمبرداری کرد و به سرعت ویروسی شد. پس از خشم سراسر ، مأمورین اخراج شدند ، اما بسیاری از مینوتانیایی ها خواستار محاکمه برای قتل هستند. جان به هم پیوسته است میشل گروسرئیس جمهور جوامع متحد علیه وحشیگری پلیس ، و نوح مک کورتمدیر اجرایی شبکه عدالت در معلولیت مینسوتا ، که بر عدالت کیفری و وحشیگری پلیس در برابر افراد معلول تمرکز دارد.

نخستین دو از پنج نفتکش ایرانی وارد ونزوئلا شده اند که در صورت تهدیدات نظامی از سوی دولت ترامپ ، بنزین تصفیه شده بسیار مورد نیاز خود را تهیه کرده اند ، که اعزام نیروی دریایی اصلی در کارائیب برای “محاصره” ونزوئلا را انجام داده است. این اقدام حاکی از تعمیق روابط اقتصادی بین ایران و ونزوئلا است که هر دو تحت فشار اقتصادی شدید ایالات متحده قرار دارند. برایان و جان با هم صحبت می کنند محمد مرندی، یک متخصص مطالعات آمریکایی و ادبیات پسا استعماری که در دانشگاه تهران تدریس می کند.

قیام گوانجو در کره ، امروز در 40 سال پیش با قتل عام به پایان رسید. این قیام از 18 مه 1980 آغاز شد ، هنگامی که دولت مقررات نظامی کره جنوبی به دانشجویان دانشگاه حمله کرد که با قتل حداقل 2000 نفر ، ضرب و شتم و تجاوز به هزاران نفر دیگر ، به سمت دموکراسی راهپیمایی کردند. قیام و قتل عام به عنوان یک لحظه تعیین کننده در تاریخ سیاسی مدرن کره جنوبی دیده می شود. KJ Noh، یک فعال صلح و محقق درباره ژئوپلیتیک آسیا و همکار مکرر Counterpunch و Dissident Voice به این برنامه می پیوندد.

اتحادیه اروپا قصد دارد یک بسته محرک بی سابقه 826 میلیارد دلاری برای خارج کردن اقتصاد کشورهای عضو این سازمان از نارسایی کرونویروس خود در نظر بگیرد. این بسته از بزرگترین طرح مارشال پس از جنگ جهانی دوم بزرگترین در تاریخ اروپا است. اما آیا صرفه جویی در اقتصاد اروپا کافی است؟ نیل کلارک، یک روزنامه نگار و مجری که کارش در فیلم The Guardian ، The Week و Morning Star ظاهر شده است ، به این برنامه می پیوندد.

ما دوست داریم نظرات خود را در [email protected] دریافت کنیم