ترامپ “کمپین ضد اطلاع رسانی” توسط دموکرات ها و رسانه ها را در مورد ادعاهای اظهارنظر قدیمی ها “بازنده” تقبیح کرد

ترامپ “کمپین ضد اطلاع رسانی” توسط دموکرات ها و رسانه ها را در مورد ادعاهای اظهارنظر قدیمی ها “بازنده” تقبیح کرد

آمریکا

URL کوتاه دریافت کنید

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده روز یکشنبه در توییتر ابراز خشم کرد از “دروغ” منتشر شده توسط رسانه ها پس از چند روز جنجال با مجله آتلانتیک و فاکس نیوز ، که قبلا به عنوان یکی از طرفداران سرسخت فرمانده کل قوا شناخته می شد ، در پی گزارشی مبنی بر POTUS حافظه کهنه سربازان آمریکایی را لکه دار کرد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، حزب مخالف دموکرات و رسانه های “اخبار جعلی” را به سازماندهی یک کارزار ضد اطلاعات علیه وی در آستانه انتخابات نوامبر متهم کرد.

ترامپ با استناد به ادعاهای اخیر در مقاله ای در مجله آتلانتیك ادعا كرد كه او به خاطرات جانبازان جنگ ، به ویژه رئیس جمهور فقید جورج اچ دبلیو بوش و سناتور آریزونا جان مک كین ، هر دو جمهوری خواه توهین كرده است.

ترامپ روز یکشنبه در توییت خود نوشت: “دموکرات ها ، به همراه رسانه های فاسد اخبار فاسد ، یک کمپین گسترده ضدعلوماتی را به راه انداخته اند که امثال آن قبلاً هرگز دیده نشده است.”

“آنها مانند دروغهای اخیرشان در مورد من و ارتش هر چیزی خواهند گفت ، و امیدوارند كه بماند … اما # مگا می فهمد! “

ترامپ همچنین از هواداران خود خواست تا در اعتراض با لورن پاول جابز ، همسر بنیانگذار اپل ، استیو جابز ، که دارای اکثریت سهام سهام آتلانتیک است ، تماس بگیرند.

اقیانوس اطلس ادعا می کند

آخرین نبرد میان ترامپ و رسانه ها در روز پنجشنبه آغاز شد ، زمانی که آتلانتیک مقاله ای طولانی تحت عنوان سردبیر سردبیر جفری گلدبرگ منتشر کرد.

این گزارش حاوی ادعاهایی از چهار منبع ناشناس مبنی بر اینکه رئیس جمهور دو رهبر جمهوری خواه را که در جنگهای بزرگ جنگیده اند “مالباخته” و ضمنی سربازان کشته شده در افغانستان “مکنده” خوانده است.

این مقاله شامل ادعاهای تایید نشده ای مبنی بر اینکه ترامپ نمی خواست به سناتور فقید آریزونا جان مک کین پس از مرگ وی از سرطان مغز در سال 2018 افتخارات ایالتی اعطا کند.

این ادعا این است که ترامپ گفت: “ما قصد نداریم از مراسم تشییع جنازه بازنده حمایت كنیم” و وقتی پرچمها را به احترام مك كین به نیمه چوب پایین آوردند عصبانی شد. او گویا گفت: “ما برای چه کاری این کار را می کنیم؟ گای یک بازنده بود.”

سه منبع همچنین ادعا کردند که ترامپ رئیس جمهور فقید جورج اچ دبلیو بوش را نیز به دلیل سرنگونی و اسیر شدن به عنوان خلبان نیروی هوایی ارتش آمریکا در طول جنگ جهانی دوم “بازنده” خوانده است.

منبع دیگری ادعا می کند که وی هنگام بازدید سال 2017 از قبرهای جنگی در گورستان ملی آرلینگتون در ویرجینیا ، خارج از واشنگتن دی سی ، به وزیر کلیسای امنیت داخلی آن زمان جان کلی گفت: “من این را نمی فهمم. چه چیزی برای آنها بود؟” در حالی که این دو کنار قبر پسر کلی رابرت ، که در سال 2010 در افغانستان کشته شد ، ایستادند. کلی خودداری کرد که در مورد این ادعا اظهار نظر کند.

جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری ، این مقاله را مورد استفاده قرار داد و ترامپ را برای سمت خود به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح آمریكا ناكافی اعلام كرد.

اما رئیس جمهور این ادعاها را در طی یک توئیت انکار کرد و آتلانتیک را به جعل “یک داستان جعلی” برای تقویت تیراژ پرچم متهم کرد.

هدف بعدی ترامپ روزنامه نگار جنیفر گریفین ، خبرنگار امنیت ملی فاکس نیوز بود – زمانی یکی از ایستگاه های طرفدار ترامپ محسوب می شد.

ترامپ روز شنبه خواستار “اخراج” گریفین شد پس از اینکه وی توئیت کرد که دو مقام پیشین کاخ سفید ادعاهای اصلی مقاله آتلانتیک را برای او تأیید کرده اند ، و همچنین ادعاهای قبلی رئیس جمهور امتناع کرده بود “رانندگی برای بزرگداشت جنگ آمریکا در گورستان آیزن-مارن در خارج از پاریس ”در سفر 2018 برای بازدید از قبور سربازان افتاده آمریکایی.

گریفین همچنین ادعا کرد یکی از منابع ناشناس خود گفته است: “هنگامی که رئیس جمهور در مورد جنگ ویتنام صحبت کرد ، وی گفت:” این یک جنگ احمقانه بود. هر کسی که می رفت یک مکنده بود. “

ترامپ پس از تشخیص خار پا در استخوان های پاشنه خود ، از اعزام به جنگ در ویتنام اجتناب کرد. در سال 2019 او به ITV انگلیس گفت: “من هرگز طرفدار آن جنگ نبودم ، با شما صادق خواهم بود. من فکر کردم این یک جنگ وحشتناک است.”

گریفین با انتقاد از ترامپ ، گفت که منابع وی “غیرقابل توصیف” هستند ، و اضافه کرد که وی در “ناشناس بودن منابع وی برای رئیس جمهور” شک دارد.

وی اذعان داشت: “همه سطرهای مقاله آتلانتیك را تأیید نكرده ام.” “اما من می گویم که [for] بیشتر توصیفات و نقل قول های موجود در آن مقاله آتلانتیک افرادی را پیدا کردم که قادر به تأیید بودند و بنابراین می دانید که من در گزارش دهی خود بسیار مطمئن هستم “.

رئیس پنتاگون و بانوی اول از رئیس جمهور دفاع می کنند

وزیر دفاع مارک اسپر روز جمعه در بیانیه ای کوتاه از ترامپ در برابر اتهامات آتلانتیک دفاع کرد.

اسپر گفت: “رئیس جمهور ترامپ بالاترین احترام و تحسین را نسبت به اعضای ارتش ، جانبازان و خانواده های ملت ما دارد. به همین دلیل او برای دستمزد بیشتر و بودجه بیشتر برای نیروهای مسلح ما جنگیده است.”

بعداً همان روز ملانیا ترامپ ، همسر رئیس جمهور ، آتلانتیک را به دلیل انتشار ادعاهایی از کسانی که در پشت نقاب ناشناس بودن پنهان شده اند ، محکوم کرد.

وی در توئیتی نوشت: “این زمان بسیار خطرناکی شده است که منابع ناشناس بیش از هر چیز دیگری اعتقاد دارند ، و هیچ کس انگیزه آنها را نمی داند” ، و گزارش گزارش های آتلانتیک را “نه روزنامه نگاری” بلکه “فعالیت” و از این رو “بدی به مردم ملت بزرگ ما “.

تغییر رژیم در ایالات متحده آمریکا؟

حتی برخی از مفسران ادعا کرده اند که دموکرات ها با ایجاد اغتشاشات و فروش روایتی که ترامپ در تدارک پیروزی با تقلب در آراot است ، زمینه “انقلاب رنگی” را فراهم می کنند.

روز شنبه ، رهبر اقلیت سنا دموکراتیک ، چاک شومر از تماس های سناتور ورمونت ، برنی سندرز ، برای برنامه ای برای اجبار ترامپ در ماه نوامبر در صورت اعتراض به نتیجه انتخابات ، حمایت کرد. دموکرات ها قبلاً ادعا کرده بودند که به نظر می رسد رای گیری گسترده برای ارسال پست الکترونیکی به معنای پیروزی ترامپ در شب انتخابات در 3 نوامبر است ، فقط برای اینکه بایدن هفته ها بعد از شمارش میلیون ها رای پستی به عنوان رئیس جمهور اعلام شود. ماه گذشته هیلاری کلینتون ، که در سال 2016 به ترامپ باخت ، گفت: “جو بایدن تحت هیچ شرایطی نباید تسلیم شود.”

اسکات بنت افسر و تحلیلگر سیاسی سابق ارتش آمریکا به اسپوتنیک گفت دموکرات ها یک استراتژی چهار مرحله ای برای “سرقت انتخابات ریاست جمهوری” دارند.

بنت گفت مخالفت خواهد کرد:

  • خشونت خیابانی ، غارت و آتش سوزی را بالا ببرید
  • اصرار داشته باشید که جو بایدن هرگز انتخابات را قبول نخواهد کرد و خود را برای “جنگ سیاسی” آماده نخواهد کرد
  • از رسانه ها برای “بازگرداندن این نکات گفتاری و استفاده از قدرت نرم برای … دستکاری افکار عمومی آمریکا در باور به بن بست بودن” استفاده کنید
  • سرانجام نانسی پلوسی سخنگوی مجلس را به عنوان “رئیس جمهور جایگزین” نصب کنید.