ترامپ از کمرنگ کردن COVID-19 دفاع می کند – Sputnik International

ترامپ از کمرنگ کردن COVID-19 دفاع می کند – Sputnik International

در قسمت امروز خطوط خطا ، میزبان شین استراناهان ، تهیه کننده مهمان ، رحیم ، و مجری گارلند نیکسون ، مجری برنامه ، در مورد موضوعات مختلف خبری ، از جمله مدیریت دونالد ترامپ برای COVID-19 ، وضعیت بلاروس ، جریان نورد 2 صحبت کردند. خط لوله و سیاست خارجی ایالات متحده در ونزوئلا و ایران.

میهمانان

بردلی بلانکنشیپ – روزنامه نگار آمریکایی مستقر در پراگ ، تحلیلگر سیاسی ، خبرنگار مستقل ، ستون نویس RT و CGTN.com | لوکاشنکو و آینده بلاروس

مارک اسلبودا – تحلیلگر روابط بین الملل و امنیت | جریان دریایی و نورد 2

اسکات ریتر – بازرس سابق سلاح های سازمان ملل و افشاگر سلاح های کشتار جمعی | سیاست خارجی ایالات متحده در ونزوئلا و ایران

در ساعت اول ، رحیم و گارلند تهیه کننده از نحوه برخورد همه گیر COVID-19 توسط ترامپ انتقاد کردند و درباره عدم آمادگی ایالات متحده برای آن بحث کردند. آنها همچنین در مورد ماهیت مشکوک مسمومیت ناوالنی و استرداد جولیان آسانژ صحبت کردند. سپس بردلی بلانکنشیپ به آنها پیوست ، وی در مورد کنفرانس مطبوعاتی لوکاشنکو که در بلاروس شرکت کرد صحبت کرد. نکته ای که توجه او را به خود جلب کرد این بود که لوکاشنکو گفت که او به جایی نمی رود اما شاید خیلی طولانی مانده باشد. مارک گفت که او فکر می کند درست است و بسیار غم انگیز است که او تضاد با آنچه غرب می خواهد در بلاروس اتفاق بیفتد تبدیل شده است. به گفته مارک ، این تکرار اوکراین نیست ، اما مسلما عناصر شرور در آن نفوذ خواهند کرد. مارک گفت که وظیفه لوکاشنکو متقاعد کردن هزاره ها برای سوسیالیستی بودن اتحاد جماهیر شوروی سابق به انقلاب های رنگی بود و اکنون این جوانان در سقوط مالی روی سن می یابند زیرا نرخ رشد تولید ناخالص داخلی بلاروس بسیار ناامید کننده است. وی گفت که زندگی آنها رو به بهبود نیست و آنها کشور را ترک می کنند. اگرچه مارک فکر نمی کند که تا حدودی به دلیل COVID-19 درگیری جدی وجود داشته باشد.

در ساعت دوم ، گارلند و شین با مارک اسلبودا صحبت کردند ، وی در مورد مسمومیت ناوالنی صحبت کرد ، که وی آن را وضعیت “او گفت او گفت”. وی گفت که اخبار ضد و نقیضی از برلین منتشر می شود ، رسانه های آلمانی از داستانی در رابطه با بلینگکت خبر دادند که ناوالنی از کما خارج شده و احساس بهتری دارد ، علی رغم اینکه او با یک نسخه فوق العاده قوی از Novichok مورد اصابت قرار گرفت ، اما Navalny سخنگویان خود گفته اند که “بسیاری از اشتباهات” وجود دارد. مارک گفت روس ها درخواست اثبات پزشکی می کنند که نوویچوک است زیرا آزمایشاتی که برای نوویچوک مثبت بود توسط یک آزمایشگاه ارتش آلمان انجام شد که اسنادی را منتشر نمی کند و می گوید این تهدیدی برای امنیت ملی است. میزبان و مارک همچنین در مورد خط لوله Nord Stream 2 بحث کردند ، مارک گفت این همه کار تمام است ، اگرچه ترامپ شرکت های ساخت آن را تحریم می کند. دولت آلمان تحت فشار شدید کشورهایی مانند ایالات متحده و اوکراین قرار دارد که از این معامله بازنده می شوند زیرا آنها از هزینه های قابل توجه حمل و نقل که به آلمان منتقل می شود سود می برند. مارک گفت که آژانس اطلاعاتی اوکراین بدنام است ، با اشاره به زمانی که یک روزنامه نگار مرگ خود را جعل کرد و آن را مقصر روسیه دانست ، سپس آن را به عنوان یک شوخی منتقل کرد. آنها ممکن است در داستان ناوالنی نقش داشته باشند ، هرچند هنوز هیچ مدرکی در دست نیست. مارک گفت که ترامپ خود اشاره کرد که آلمان اهداف دفاعی خود را تعیین نکرده و آنها از روسیه انرژی می خرند. مارک گفت که خطوط لوله باعث می شود کشورها با یکدیگر همکاری داشته باشند و ایالات متحده احساس می کند برای جلوگیری از این امر نیاز است. وی همچنین خاطرنشان کرد که ناوالنی ضدپوتین و کاندیدای حاشیه ای ، راست افراطی در روسیه است و هیچ نشانه ای از مسمومیت و زنده ماندن معجزه آسای وی بر روسیه تأثیر نخواهد گذاشت.

در ساعت سوم ، شین و گارلند با اسکات ریتر همراه شدند ، او در مورد سه تانکر پرچم لیبریا صحبت کرد که با فشار به هوستون رفتند وقتی شرکت های مادر به آنها گفتند که نمی توانند به ونزوئلا بروند زیرا ایالات متحده معتقد بود محتوای کشتی ها روغن ایران. اسکات گفت که محتویات تانکرها ضبط شده است تا با درآمد حاصل از “قربانیان ترور” ایرانی به حراج گذاشته شود. به گفته اسکات این یک محموله بشردوستانه است که عنصری سیاسی به آن متصل است و می گوید ایالات متحده پادشاه جهان نیست. ایالات متحده صنعت نفت ونزوئلا را به ویرانی تحریم کرد و ایران از طریق برش های خود فروش نفت می کند. اسکات گفت که ایران در این جنگ پیروز می شود و برنامه هسته ای پر جنب و جوش دارد و معتقد است که ایالات متحده در سیاست خارجی ایران شکست خورده است. اسکات این مسئله را به گردن ترامپ نمی اندازد زیرا معتقد است که ترامپ نمی تواند سیاست خارجی آمریکا را کنترل کند بلکه درعوض سیاست ایران را دهه های متمادی به ارث برد. به گفته اسکات ، این سیاست مایک پمپئو است ، نه سیاست دونالد ترامپ ، و اسکات فکر نمی کند پمپئو در دولت دوم ترامپ باشد.

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم