بی بی سی به دلیل استفاده از عکس پخش کننده جت های نیویورک در قطعه درباره جورج فلوید ، متهم به نژادپرستی است

بی بی سی به دلیل استفاده از عکس پخش کننده جت های نیویورک در قطعه درباره جورج فلوید ، متهم به نژادپرستی است
ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

این پیشرفت درحالی صورت می گیرد که اعتراضات علیه وحشیگری پلیس و تبعیض نژادی در ایالات متحده و سراسر جهان ادامه دارد. هزاران عزادار به جورج فلوید که در پیرلند ، تگزاس در کنار مادرش دفن شده بود ، ادای احترام کردند.

بی بی سی در خلال پخش زنده خود از تشییع جنازه جورج فلوید ، مرد آفریقایی آمریکایی ، اشتباهی شرم آور مرتکب شد ، که مرگ وی در بازداشت پلیس بزرگترین اعتراضات علیه نژادپرستی در ایالات متحده را از زمان قتل مارتین لوتر کینگ در سال 1968 برانگیخت. جورج فلوید ، بازیکن سابق فوتبال حرفه ای اهل نیویورک جت – جایی که در مورد حرفه ورزشی Floyd صحبت کرد ، عکس مرد دیگری را نشان داد.

چند ثانیه بعد ، بی بی سی عکس های صحیح از جورج فلوید را نشان داد و به درستی از موفقیت وی در فوتبال ، هدایت تیم مدرسه خود را به مسابقات ایالتی اشاره کرد. این خبر اظهارات عصبانی در رسانه های اجتماعی برانگیخت.

شهروندان عصبانی ، بی بی سی را به نژادپرستی و غیرحرفه ای متهم کردند.

برخی دیگر بر اهمیت اعتراضات مداوم علیه تبعیض نژادی تأکید کردند و گفتند که این هرگز برای شخص سفیدی اتفاق نمی افتد.

بسیاری از کاربران خاطرنشان كردند كه این اولین بار نبود كه شركت درگیر آمیخته شرم آور شد.

سایر کاربران گفتند که این اشتباه باعث شده است که اشتراک BBC خود را لغو کنند و از دیگران خواستند که از این پرونده پیروی کنند.

این ناگوار ساعت ها بعد از آن اتفاق افتاد که بی بی سی اشتباه ناخوشایند دیگری را مرتکب شد. در این مصاحبه با الیس ژن ، بازیکن اتحادیه راگبی انگلیسی ، این شرکت عکسی از بازیکن دیگر یاقوت انگلیسی لوئیس لودلام را قرار داده است.

Genge در بیانیه ای در توئیتر خود نوشت: “من واقعاً با این اتفاق برای هر مسابقه مختلط / ورزش سیاه پوستان کنار گذاشته ام. باید 15مین بار در کمتر از یک سال باشد بین من و لوئیس لودلام.”

در ماه ژانویه ، بی بی سی یکی دیگر از ترکیبات شرم آور دیگر را متحمل شد. شستشوی شرکت به دلیل اشتباه سوپراستار NBA ، کوبه برایانت برای یک غول بسکتبال دیگر ، LeBron James ، به شدت انتقاد کرد. بی بی سی در داستان خود درباره مرگ غم انگیز برایانانت که در تصادف هلیکوپتر در 26 ژانویه درگذشت ، بی بی سی فیلم از لبران جیمز را منتشر کرد. غافه به خصوص شگفت آور بود زیرا این فیلم نشان می داد پیراهن LeBron را با نام خانوادگی وی در فیلم نشان داد.