بیل گیتس: احتمالاً باید به ترامپ در رسانه های اجتماعی اجازه داده شود

بیل گیتس: احتمالاً باید به ترامپ در رسانه های اجتماعی اجازه داده شود

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

غول های شبکه های اجتماعی از جمله توییتر ، فیس بوک ، گوگل و اپل ماه گذشته رئیس جمهور را در سیستم عامل های مختلف خود ممنوع کردند ، ظاهرا در واکنش به ادعای “تحریک” معترضان خشونت آمیز در پایتخت در واشنگتن دی سی در 6 ژانویه. ترامپ هرگونه تخلف را انکار کرد و ممنوعیت خود را “حمله بی سابقه به آزادی بیان” خواند.

بیل گیتس ، مدیرعامل سابق مایکروسافت ، پیشنهاد کرده است که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، احتمالاً باید به رسانه های اجتماعی بازگردد ، با وجود آنچه وی اظهار داشت تئوری های “خورنده” وی در مورد تقلب در انتخابات سال 2020 است.

گیتس روز پنجشنبه در گفتگو با CNBC گفت: “من فکر می کنم در برخی از زمانها احتمالاً اجازه بازگشت و احتمالاً اجازه بازگشت مجدد خواهد داشت.”

“عجیب است وقتی می گویید انتخابات بدون هیچ واقعیتی در آنجا دزدیده شده است و چقدر خورنده است ، اما من شرط می بندم که آنها راهی برای بازگرداندن او پیدا می کنند. ممکن است موارد زیادی در بسیاری موارد نادرست باشد میلیاردر فناوری افزود: به نوعی می دانید که علاقه مردم به آنچه وی می گوید ممکن است کمی کاهش یابد. تماشای آن جالب خواهد بود.

گیتس در دوران ریاست جمهوری خود بارها و بارها به ترامپ حمله کرد ، زیرا انتقادات وی بیشتر متوجه ویروس ها و واکسیناسیون ها بود. حتی قبل از ویروس کرونا ، گیتس گفت که وی در جلسه ای در سال 2018 به ترامپ گفت که کمیسیونی در مورد اثرات احتمالی بیماری واکسن تشکیل ندهد و این ایده را “بن بست” و “چیز بد” خواند. در طول یک سال گذشته ، میلیاردر به دلیل واکنش “آهسته” و “آشفته” دولت خود به بیماری همه گیر به رئیس جمهور حمله کرد و او را به دلیل قطع بودجه ایالات متحده به سازمان بهداشت جهانی ، با توقف بودجه بنیاد بیل و ملیندا گیتس به عنوان بزرگترین اهداکننده WHO (و نگرانیهای اخلاقی مرتبط با این واقعیت).

بنیانگذار مایکروسافت در سال 2008 از فعالیت های روزمره در این شرکت بازنشسته شد و در سال 2020 از عضویت هیئت مدیره خود کناره گیری کرد. وی در ادامه به ارتقاila طیف وسیعی از اقدامات خیرخواهانه که بیشتر به سلامت مربوط می شوند ، ادامه داد. بنیاد وی سرمایه گذاری زیادی در تولید اکثر واکسن های بزرگ تولید شده در کشورهای غربی از جمله جراحی های Moderna ، AstraZeneca ، Johnson & Johnson و دیگران انجام داده است. ثروت بنیاد و ثروت شخصی گیتس به دلیل سرمایه گذاری های بخت و اقبال در میان همه گیر شدن به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

ترامپ همچنان مورد علاقه سنگین جمهوری خواهان است

بر اساس نظرسنجی اخیر ، پیشنهاد گیتس مبنی بر اینکه علاقه عمومی به ترامپ با گذشت زمان کاهش می یابد ، جای بحث دارد و رئیس جمهور سابق همچنان مورد علاقه 54 درصد جمهوری خواهان است. رهبران حزب GOP کنگره تلاش کرده اند تا طرفداران ترامپ را برای جلوگیری از تجمع جمهوری خواهان در میان دوره های 2022 در میان شایعاتی مبنی بر اینکه مغول املاک و مستغلات در حال ایجاد یک شخص ثالث است ، جلب کنند.

سنا روز شنبه در دومین دادگاه استیضاح خود ترامپ را تبرئه کرد ، سناتورها با رای مثبت 57-43 به محکومیت محکوم شدند – برای اکثریت دو سوم که برای ممنوع کردن حضور مجدد وی برای تصدی پست های دولتی کافی نیست. ترامپ پس از هفته ها سکوت از زمان ترک دفتر در 20 ژانویه ، در مصاحبه های روز چهارشنبه با فاکس نیوز و نیوزمکس به فضای رسانه ای بازگشت. 74 ساله به شبکه اخیر گفت که اگرچه “گفتن اینکه” آیا وی مجدداً در سال 2024 کاندید خواهد شد “خیلی زود است ،” او نظرسنجی های زیادی را در آنجا دیده است “. وی همچنین ادعای طولانی مدت خود مبنی بر “ربودن” انتخابات از وی را تکرار کرد.

ترامپ در مورد ممنوعیت خود در توئیتر گفت که این پلتفرم “مانند گذشته” نیست. وی گفت: “من می دانم که بسیار کسل کننده شده است و میلیون ها نفر آن را ترک می کنند … ما در حال مذاکره با افراد دیگر هستیم و همچنین گزینه ساخت سایت خود نیز وجود دارد.”

در طول مدت حضور خود به عنوان یک شهروند خصوصی ، در مبارزات انتخاباتی سال 2016 و در بیشتر دوره ریاست جمهوری خود ، با رسانه ها و پیروانش به عنوان توطئه ای که برای فکر کردن در مورد آنچه فکر می کرد یا انجام می داد ، با توییتر ترامپ رفتار می شد. میلیاردر با این پلتفرم به عنوان ابزاری برای دور زدن فیلتر رسانه ای و صحبت مستقیم با مردم و گهگاه با رهبران جهان روبرو شد. در سال 2020 ، پس از اینکه او ادعاهایی را درباره تقلب سیستماتیک در انتخابات آغاز کرد ، این پلتفرم برچسب های هشدار دهنده درباره صحت توییت های خود را پیوست و در نهایت پس از آشوب های 6 ژانویه در کاپیتول ، وی را کاملا ممنوع کرد. سایر غول های فناوری نیز این روند را دنبال کردند.