بگذارید او آرام شود: می ها در حال پیشنهاد ماکرون در راه بازگشت دوباره به لبنان سیل توییتر پس از آتش سوزی در بیروت

بگذارید او آرام شود: می ها در حال پیشنهاد ماکرون در راه بازگشت دوباره به لبنان سیل توییتر پس از آتش سوزی در بیروت

https://cdn1.img.sputniknews.com/img/07e4/09/0a/1080421272_0:0:3078:1732_1200x675_80_0_0_96f8ddcea8b68b6ccffc23d0b7499915.jpg

اسپوتنیک بین المللی

https://cdn2.img.sputniknews.com/i/logo.png

https://sputniknews.com/viral/20200910101080421158- بگذارید-او-آرام بگیرید-یاد می کند-پیشنهاد-ماکرون-در-این-راه-به-لبنان-دوباره-برای-طغیان-توییتر-بعد از آتش سوزی-بیروت /

به دنبال انفجار گسترده در بندر بیروت در 4 اوت ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، با ابراز حمایت از تغییر صلح آمیز در این کشور ، دو بار به لبنان رفت.

همزمان با آتش سوزی در بندر بیروت در 10 سپتامبر ، توییتر مملو از الگوی رفتاری و شوخی شد ، که نشان می دهد امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه در حال آماده شدن برای پرش با هواپیمای بعدی و بازدید از لبنان برای سومین بار در یک ماه است.

صدای جیر جیر: رئیس جمهور مکرون پس از دیدن آتش سوزی بندر بر روی اولین هواپیما به لبنان می دوید.

صدای جیر جیر: ماکرون با شنیدن خبر آتش سوزی در بیروت.

صدای جیر جیر: ماکرون برای هواپیمای شخصی خود عازم لو بورژ است.

“ای خدا ، به من صبر بده … من در راه هستم” ، بعضی از الگوهای میمون با حضور ماکرون به عربی گفتند. دیگران به سادگی چنین می خوانند: “شما اصلا نمی توانید تنها بمانید؟”

“ماکرون به خاطر لبنانی ها همسرش را نمی بیند. بعضی ها به شوخی گفتند که او احتمالاً فراموش کرده که او چه شکلی است.

به دنبال طغیان گسترده سیل در این کشور ، دیگر افراد اینترنتی نیز منتظر رئیس جمهور فرانسه در سودان بودند.

مسابقه میم به زودی پس از آتش سوزی در یک انبار بندر بیروت که در آن لاستیک و روغن ذخیره می شد ، آغاز شد. هنوز علت آتش سوزی در دست بررسی است.

همین بندر در 4 اوت شاهد یک انفجار ویرانگر بود که منجر به کشته شدن حداقل 190 نفر و زخمی شدن هزاران نفر دیگر شد. اندکی پس از انفجار ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه برای ادای احترام به قربانیان به لبنان پرواز کرد. مكرون در طول سفر خود به مردم اطمینان داد كه “فرانسه هرگز لبنان را رها نخواهد كرد”. برخی از رسانه ها این اظهار نظرها را نامناسب دانستند و گذشته استعمار لبنان را برجسته کردند ، و حاکی از این است که احتمالاً ماکرون “فراموش کرده است که لبنان دیگر تحت الحمایه فرانسه نیست”.

سفر بعدی رئیس جمهور فرانسه به کشور در آغاز ماه سپتامبر یک روز قبل با انتصاب مصطفی ادیب به عنوان نخست وزیر جدید لبنان توسط رئیس جمهور میشل آون مشخص شد. ماکرون در سفر خود خواستار تشکیل دولت جدید شد و اصرار داشت که اگر این کشور تا ماه دسامبر نتواند اصلاحات سیاسی را انجام دهد ، از کمک های بین المللی محروم خواهد شد.