به نظر می رسد رسیدگی به استرداد آسانژ بر انگیزه های سیاسی او تمرکز دارد ، نه قانونی بودن اقدامات او

به نظر می رسد رسیدگی به استرداد آسانژ بر انگیزه های سیاسی او تمرکز دارد ، نه قانونی بودن اقدامات او

در این نسخه از ساعت بحرانی ، دکتر ویلمر لئون و گارلند نیکسون میزبان مشترک با استیو پویکنن در مورد روز سوم از سرگیری جلسه استرداد جولیان آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس در لندن ، صحبت می کنند.

بر اساس گزارش روز چهارشنبه کنسرسیوم نیوز ، “شاهد دفاع پروفسور پل راجرز ، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه بردفورد ، ثابت کرد که انگیزه آسانژ از یک دیدگاه سیاسی است که وی را به عنوان مخالف سیاسی متهم خود معرفی می کند. ، جیمز لوئیس QC ، راجرز را چکش زد تا سعی کند او را قبول کند که او هیچ دلیلی برای شهادت داشتن پیگرد قانونی جولیان آسانژ با انگیزه سیاسی ندارد. لوئیس سعی کرد اعتبار شاهد را به عنوان یک متخصص از بین ببرد دادستان آمریكا گفت كه اتهامات علیه آسانژ ناشی از عدالت كیفری است و نه سیاسی. ” اینجا چه خبر است؟

رویترز روز چهارشنبه گزارش داد: “مرگ ویروس کرونا در ایالات متحده از 190،000 روز چهارشنبه به همراه افزایش موارد جدید در غرب میانه ایالات متحده با ایالت هایی مانند آیووا و داکوتای جنوبی که به عنوان کانون های جدید در چند هفته گذشته ظاهر شده اند ، فراتر رفت.” انشعابات چیست؟

“نویسنده ای. ژان کارول ، که دونالد ج. ترامپ را به تجاوز به او در دهه 1990 متهم کرده و از او به دلیل افترا شکایت کرده است ، روز پنجشنبه از او خواست که یک نمونه DNA برای تعیین اینکه آیا مواد ژنتیکی او روی لباسی است که او می گوید در زمان حادثه رخ داده بود ، “نیویورک تایمز در ژانویه گزارش داد. در ماه آگوست ، واشنگتن پست گزارش داد ، “ورنا ال. ساندرز ، دادرس عالی دادگاه نیویورك ، نوشت كه دادخواست اقامه شده توسط روزنامه نگار ای. ژان كارول می تواند جلوتر برود و لازم نیست منتظر تصمیم دادگاه تجدیدنظر با دادخواست مشابهی باشد كه توسط سامر زرووس ، رقیب سابق “شاگرد” ، که همچنین ادعا می کند ترامپ به او حمله جنسی کرده است. ” سرانجام ، پست روز سه شنبه گزارش داد ، “وزارت دادگستری روز سه شنبه در دادخواست افترا def” كه توسط كارول مطرح شد ، مداخله كرد ، “موضوع را به دادگاه فدرال منتقل كرد و نشان داد كه می خواهد دولت آمریكا را به جای خود ترامپ – متهم در مورد.” چگونه این اتفاق می افتد؟

“رویاهای مشترک” روز سه شنبه گزارش داد: “جمهوریخواهان سنا پس از بازگشت از تعطیلات تابستانی در روز سه شنبه ، قانونی را در 78 صفحه ارائه دادند که رهبران حزب آن را” لاغر “برنامه امداد ویروس کرونا خواندند. لاغر است یا لاغر؟

رویترز روز سه شنبه گزارش داد: “آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان و وزیر اقتصاد او روز سه شنبه احتمال توقف خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 از روسیه به آلمان را به عنوان بخشی از تحریم های اعمال شده علیه مسکو به دلیل مسمومیت الکسی ناوالنی منتقد کرملین ، کاهش دادند.” آیا خطوط بسیار خوبی در اینجا دنبال می شود؟

روز دوشنبه ، مدیر اجرایی دریایی گزارش داد: “تحلیلگران با TankerTrackers.com ، دور جدیدی از حمل بنزین ایران به ونزوئلا را شناسایی كردند.” “طبق گفته این شرکت ، به نظر می رسد تانکرهای محصول فارست ، فاکسون و فورچون حدود 825،000 بشکه بنزین در بندر شهید رجایی گرفته و سپس فرستنده های AIS خود را خاموش کرده اند. مطابق هیچ یک از اواخر ماه اوت موقعیت AIS پخش نشده است. مشاوره Dryad Global. ” آیا ایران و ونزوئلا در تحریم های بینی خود را انگشت می زنند؟

CNBC روز دوشنبه گزارش داد: “سهام شرکت Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) ، بزرگترین تولیدکننده قرارداد چین ، روز دوشنبه بیش از 23٪ سقوط کرد ، پس از آنکه دولت ایالات متحده گفت در حال بررسی محدودیت های صادراتی برای این شرکت است.”

مینتپرس نیوز روز سه شنبه گزارش داد: “بیش از 100 سازمان که در مورد مسائل مربوط به آمریکای لاتین و کارائیب کار می کنند نامه ای را به دولت بعدی دعوت کردند تا یک سیاست همسایه خوب در قبال منطقه بر اساس عدم مداخله ، همکاری و احترام متقابل اتخاذ کند.” آیا این نامه تأثیری خواهد داشت؟

میهمانان:

استیو پوکونن – سازمان دهنده ملی Action4Assange

دکتر جهان “جیگی” البیومی – استاد پزشکی و مدیر بنیانگذار دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه جورج واشنگتن ، م Instituteسسه رودمان
جیم کاوانا – نویسنده در The Polemicist و CounterPunch و نویسنده مقاله “Over the Rainbow: Paths of Resistance After George Floyd”

دکتر کالین کمپبل – واشنگتن دی سی ، خبرنگار ارشد اخبار

دانیل لازار – روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “کودتای مخملی”

اسکات ریتر – بازرس سابق اسلحه سازمان ملل در عراق

کالب موپین – روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

مدیا بنیامین – بنیانگذار Code Pink

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]