بسیاری از آمریکایی ها از مزایای آن استفاده می کنند در حالی که دولتهایی که بار را به بخش خصوصی باز می کنند

در این قسمت از ساعت بحرانی ، دکتر ویلمر لئون با دکتر لینوود توحید ، دانشیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی پیوسته است.

وال استریت ژورنال روز پنجشنبه گزارش داد: “میلیون ها آمریکایی هفته گذشته به دنبال کاهش تاریخی در بازار کار که ناشی از همه گیر کروناویروس بود ، به دنبال مزایای بیکاری بودند.” وزارت کار روز پنجشنبه گفت: “حدود 4.4 میلیون آمریکایی در هفته منتهی به 18 آوریل درخواست مزایای بیکاری کردند.” در همین حال ، رویترز روز پنجشنبه گزارش داد ، “26.5 میلیون آمریکایی خیره کننده در طی 5 هفته گذشته به دنبال مزایای بیکاری بوده اند و تأیید می کنند که تمام مشاغل به دست آمده در طولانی ترین رونق اشتغال در تاریخ ایالات متحده پاک شده است زیرا رمان ویروس ویرانگر اقتصاد است.” رویترز همچنین روز پنجشنبه گزارش داد ، “كارگران آمریكایی كه از بازگشت به شغل خود امتناع می ورزند ، زیرا نگران ابتلا به تاشو هستند ، نباید روی دریافت مزایای بیكاری حساب كنند ، مقامات دولتی و كارشناسان قانون كار می گویند كه كارگران تعداد انگشت شماری از كشورهای آمریكا با این وضعیت روبرو خواهند شد. این هفته ، به عنوان مقامات دولتی امیدوارند که بتوانند اقتصادهای فلج شده توسط خاموش کردن مربوط به این بیماری همه گیر را احیا کنند. ” این کاملاً یک معضل است.

“شرکت ها و مصرف کنندگان با رکورد 1 تریلیون دلاری سپرده در سه ماهه اول ، هنگامی که بازارها به حرکت درآمد و آمریکا تاریک شد تا جلوی انتشار coronavirus جدید را بگیرند ، سرکوب کردند. بیش از نیمی از آن به چهار بانک بزرگ آمریکا – JPMorgan Chase & Co.، Corp. Bank of America، Wells Fargo & Co. and Citigrup Inc. “، وال استریت ژورنال روز پنجشنبه گزارش داد. آیا این شواهدی وجود دارد که خیلی ساده می گوید ، پول نقد پادشاه است؟

“میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنای آمریکا ، روز چهارشنبه در مصاحبه ای روشن کرد که اولویت اصلی سنا تحت کنترل جمهوری خواهان پس از بازگشت آن در اوایل ماه آینده ، تصویب کمک های ناخواسته کروناویروس برای بیکاران ، کارگران غیرمشخص و خط مقدم نخواهد بود.” Common Dreams پنجشنبه گزارش داد مک کونل گفت: “در عوض ، مک کنل به میزبان محافظه کار رادیو و هوو هیوویت گفت که سنا تأییدات سریع خود را در مورد نامزدهای قضایی راست راست رئیس جمهور دونالد ترامپ از سر خواهد داد” به محض این که ما دوباره به جلسه رسیدیم. “این نگرانی چقدر بزرگ است؟ برای آمریکایی ها؟

وی در مقاله ای که روز چهارشنبه در رابطه با مدهه بنیامین ، در ژاکوبین با عنوان “باید سیستم بهداشت کوبا را تحسین کنیم – و از آن بیاموزیم” ، می نویسد: “واقعاً الهام بخش است که این جزیره کوچک و فقیر دارای شاخص های اساسی سلامتی برابر یا بهتر باشد. ثروتمندترین کشورها در جهان. این حتی بعد از اینکه شصت سال با محاصره وحشیانه آمریکا و تحریم ها روبرو شد ، بسیار جالب توجه است.معداد مرگ و میر نوزادان کوبا 4 در هر 1000 تولد زنده کمتر از ایالات متحده است – و این مطابق سیا است! “

میهمانان:

دکتر لینوود توحید – استادیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی.

دکتر جک راسموس – استاد اقتصاد دانشکده سنت مری ، کالیفرنیا و نویسنده کتاب “بانکهای مرکزی در انتهای طنابهای خود: سیاست پولی و رکود اقتصادی”.

دیوید شولتز – استاد علوم سیاسی در دانشگاه هملین.

مادیا بنیامین – بنیانگذار گروه حقوق بشر بورس جهانی و گروه صلح Code Pink.

ما دوست داریم نظرات خود را در [email protected] دریافت کنیم


پاسخی بگذارید