برنامه پیام رسانی خروج از واتس اپ به تلگرام و سیگنال ادامه دارد

برنامه پیام رسانی خروج از واتس اپ به تلگرام و سیگنال ادامه دارد

کسب و کار

URL کوتاه دریافت کنید

برنامه پیام رسان تلفن همراه WhatsApp پس از معرفی اصطلاحات بحث برانگیز جدید که کاربران را ملزم می کند داده های شخصی خود را با شرکت مادر فیس بوک به اشتراک بگذارند ، از ابتدای سال شاهد کاهش بارگیری های جدید است.

کاربران برنامه پیام رسان WhatsApp پس از تغییر شرایط حریم خصوصی این شرکت متعلق به فیس بوک ، به طور دسته جمعی به رقبا ، از جمله Telegram توسعه یافته توسط روسیه مهاجرت می کنند.

شرکت تجزیه و تحلیل داده Sensor Tower روز دوشنبه اعلام کرد فروشگاه های برنامه های گوگل و اپل نزدیک به 2.2 میلیون بار دانلود تلگرام و بیش از 100000 سیگنال را در دو روز گذشته ثبت کرده اند. و گفته بود نصب جدید WhatsApp در هفته اول سال 2021 متوقف شده است.

هفته گذشته ، WhatsApp شرایط جدیدی را ارائه داد که کاربران را ملزم به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی با شرکت مادر اصلی فیس بوک می کند ، از جمله شماره تلفن ، موقعیت مکانی و اطلاعات تماس از 8 فوریه.

آرتور گلدستاك ، مدیرعامل World Wide Worx ، اظهار داشت كه وی معتقد است هدف این است كه تبلیغات برای کاربران براساس داده های WhatsApp هدف قرار گیرد ، همانطور كه ​​فیس بوك ، گوگل و سایر شركت های فن آوری این كار را انجام می دهند.

گلدستاك گفت: “من معتقدم كه هدف این است كه WhatsApp نیز به عنوان یك رسانه تبلیغاتی تبدیل شود.” ما نباید در آینده تعجب كنیم كه مجبور به پذیرفتن شرایط و ضوابط جدیدی هستیم كه می گوید [WhatsApp] تبلیغات مربوط به علاقه کاربران را به کاربران نشان خواهد داد. “

اما چنین اقدامی مغایر با دیدگاه بنیانگذاران WhatsApp برایان اکتون و جان کوم است. اکتون در سال 2017 شرکت را ترک کرد تا سیگنال را راه اندازی کند ، در حالی که کوم در سال 2018 هیئت مدیره را ترک کرد.

تلگرام مستقر در دبی ، توسط برادران روسی نیکولای و پاول دوروف و شهروند آمریکایی آکسل نف ، تاسیس شده است و دارای عملکرد برتر نسبت به رقیب بالاتر است. در حالی که واتس اپ محدودیت 256 عضو را به گروه های چت تحمیل می کند ، تلگرام همزمان 200000 کاربر را در یک گروه جای می دهد. تلگرام همچنین “کانال هایی” دارد که امکان برقراری ارتباط یک طرفه با تعداد نامحدودی از مشترکان را فراهم می کند. در حالی که واتس اپ به مدیران گروه اجازه ارسال پست های متوسط ​​عضو را نمی دهد ، تلگرام به کاربران اجازه می دهد مطالب هرزنامه و توهین آمیز را حذف کنند و به همه کاربران اجازه می دهد پست های خود را پس از ارسال ویرایش کنند.

امپراتوری شبکه های اجتماعی مارک زاکربرگ در سال 2014 WhatsApp را با هزینه ای هنگفت 19 میلیارد دلاری خریداری کرد – یکی از مجموعه خریدهای شرکت های رقیب که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده و 40 ایالت آمریکا را به سمت شکایت پرونده های ضد انحصاری علیه غول فناوری در سال گذشته سوق داد.

اتحادیه اروپا در سال 2017 فیس بوک 110 میلیون یورو (122.5 میلیون دلار) جریمه کرد زیرا در زمان خرید ادعا کرد واتس اپ و فیس بوک بیش از حد ناسازگار هستند و اجازه نمی دهند داده های کاربر بین این دو برنامه به اشتراک گذاشته شود. این شرکت در سال 2016 شرایط خود را تغییر داد تا به کاربران اجازه دهد حساب های WhatsApp و Facebook خود را پیوند دهند.