برخی از حساب های ستارگان K-Pop مسدود شده از نمای در TikTok چین به عنوان ناشر برنامه خوب کره جنوبی

برخی از حساب های ستارگان K-Pop مسدود شده از نمای در TikTok چین به عنوان ناشر برنامه خوب کره جنوبی

روز چهارشنبه ، تنظیم کننده رسانه های کره جنوبی به دلیل عدم رعایت شرکت با تنظیمات حریم خصوصی داده ها برای کاربران زیر سن قانونی ، به جریمه TikTok حرکت کردند. اندکی قبل از آن ، طرفداران K-pop در چین از عدم توانایی دسترسی به حساب خوانندگان مورد علاقه خود از طریق نسخه محلی برنامه شروع به شکایت کردند.

با توجه به تعدادی از شکایات منتشر شده در رسانه های اجتماعی که توسط بررسی های رویترز تأیید شده است ، حساب های چندین مجری K-pop از طریق نسخه چینی برنامه TikTok ، Douyin ، مسدود شده است.

لیستی از افراد مشهور کره جنوبی که تحت تأثیر این مسئله قرار گرفته اند شامل TWICE ، Rain ، Mamamoo ، IZ * ONE ، Hyuna و برخی دیگر است که کاربران چینی قادر به دسترسی به حساب های خود در TikTok یا حتی مشاهده عکس های پروفایل موسیقی دان ها نیستند.

دوئین چین که متعلق به ByteDance است و توسط TikTok Pte Ltd اداره می شود ، از نسخه بین المللی TikTok خود روی یک سرور جداگانه فعالیت می کند. طبق اظهارات سخنگوی TikTok به رویترز ، حساب افراد مشهور K-pop در برنامه بین المللی بی تأثیر نبوده و به طور عادی کار می کند. نمایندگان دوئین هنگام تماس با رسانه بلافاصله درباره این وضعیت اظهارنظر نکردند.

ابتدا گزارش هایی درباره فعالیت عجیب در رابطه با حساب های افراد مشهور کره جنوبی ارائه می شود ظهور این هفته. روز چهارشنبه ، تنظیم کننده رسانه های کره جنوبی به دلیل ادعا جمع آوری داده های شخصی کودکان زیر 14 سال بدون رضایت نگهبانان قانونی و در رابطه با سایر مسائل امنیتی جریمه هایی را به ناشر TikTok تحمیل کردند. بلافاصله مشخص نیست که آیا مشکل برخی از حسابهای تأثیرگذار قبل یا بعد از این توسعه رخ داده است یا خیر.

با این وجود ، بسیاری از کاربران انگلیسی زبان در رسانه های اجتماعی این را با شوک مواجه کردند.

TikTok اخیراً نیز مورد توجه مقامات آمریکایی قرار گرفت و مایك پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا هفته گذشته اظهار داشت كه ایالات متحده احتمال ممنوعیت برنامه و سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی Chinse را تحت الشعاع قرار داده است. نظرات وی سپس توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ تکرار شد ، که حرکت احتمالی را با توجه به نیاز به پاسخگویی به گناه ادعا شده چین در رابطه با همه گیری COVID-19 توضیح داد.