بحث در مورد “اسکلت خون آشام” پس از اختلاف نظر محقق در مورد ادعای باستان شناسان

بحث در مورد “اسکلت خون آشام” پس از اختلاف نظر محقق در مورد ادعای باستان شناسان

URL کوتاه دریافت کنید

درگیری میان محققان بر سر کشف ادعای اسکلت انسانی ماده که به گفته یک باستان شناس به عنوان خون آشام دفن شده است ، درگرفته است.

بر اساس گزارش رسانه ها ، محققان ادعاهای باستان شناسان مبنی بر اینکه یک ماده انسانی در معرض “خاکسپاری خون آشام” است ، بحث و گفتگوهای گسترده ای را درباره ماهیت واقعی مرگ وی به وجود آورده است.

محققان این کشف را در گور دسته جمعی قربانیان طاعون قرن شانزدهم در جزیره نووو Lazzaretto در ونیز انجام دادند.

به گفته ماتئو بورینی ، انسان شناس پزشکی قانونی از دانشگاه فلورانس ، این بهبود ممکن است اولین دفن خون آشام باشد که در باستان شناسی شناخته شده است.

بقایای یک زن نشان می دهد که او آجر در دهان خود فرو رفته است ، در حالی که بورینی اظهار داشت که ظاهرا جسد او در یک کفن پیچیده شده است ، که توسط موقعیت استخوان یقه او نشان داده شده است.

سیمونا مینوزی در دانشگاه پیزا در ایتالیا با LiveScience گفت که به نظر او “تعجب آور است که داوران مجله مهمی مانند مجله علوم پزشکی قانونی اجازه چاپ مقاله Nuzzolese و Borrini را با علمی ناکافی داده اند. شواهدی برای اثبات فرضیه آنها “.

مینوززی پیشنهاد می کند که عکس ها بدنه احاطه شده توسط آجر و کاشی را نشان می دهد ، به این معنی که آجر لزوماً در جن گیری استفاده نشده است.

این محقق همچنین توضیح داد که فک اجساد اغلب باز می شود و موارد به طور معمول در داخل می افتند و به اسکلتی که استخوان ران در دهان آن کشف شده در قبرستان ونیزیو وازاتارتو است اشاره می کند.

مینوزی نظریه خون آشام را “مزخرف” توصیف کرد و گفت که هیچ مدرکی از کفن در محل وجود ندارد.

مینوززی خاطرنشان کرد: “متأسفانه ، این یک روش معمول در چند سال گذشته در ایتالیا است”. “این احتمالاً به دلیل قطع شدید بودجه برای تحقیقات در ایتالیا است ، بنابراین محققان به دنبال جلب توجه و پول از طریق کشف های هیجان انگیز هستند که اغلب ارتباط چندانی با علم ندارند”.

بورینی ، در ماه مه 2012 در مجله علوم پزشکی قانونی ، در پاسخ به انتقادات با پیشنهاد اینكه جزئیات فیزیكی محل دفن ، توضیح خون آشام وی را پشتیبانی می كند.

وی گفت: “در مورد انتقادات همكاران ایتالیایی من ، باید اعتراف كنم كه این وضعیت بسیار ناخوشایند است.” “به نظر می رسد دلیل اصلی علاقه به تحقیق من موفقیت آن در رسانه های جمعی است. خوب ، من می خواهم در این مورد روشن باشم – من هرگز به دنبال رسانه نبودم”.

خرافات خون آشام در دوره های مبتلا به طاعون در اروپا رایج بود و بسیاری از افسانه ها در مورد تصورات غلط در مورد مراحل طبیعی تجزیه خلاصه می شدند.

یک جسد تازه فوت شده گاهی اوقات می تواند ظاهر زندگی را جلب کند زیرا پوست یک جسد جمع می شود. همچنین ، ممکن است مو و ناخن پس از مرگ رشد کنند.

بعضی اوقات به نظر می رسد اجساد به دلیل مایعات خورنده ای که در طی فرایند پوسیدگی آزاد شده اند ، کفن خود را جویده اند.

در حالی که بسیاری از محققان در مورد پیشنهاد خون آشام ها اختلاف نظر داشته اند ، اما بحث در مورد یافته های تاریخی همچنان گسترده است.