با اعلام معامله کنگره ایالات متحده در مورد بسته کمکی COVID-19 ، رسانه های اجتماعی روشن می شوند

با اعلام معامله کنگره ایالات متحده در مورد بسته کمکی COVID-19 ، رسانه های اجتماعی روشن می شوند

رهبران مجلس سنای ایالات متحده روز یکشنبه اعلام کردند که توافق نامه بسته محرک همه گیری دو جانبه به ارزش 900 میلیارد دلار انجام شده است که به عقیده بسیاری از اقتصاددانان خیلی کم و خیلی دیر است.

دکتر لینوود توحید، دانشیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی ، برای بحث در مورد بسته امداد COVID-19 ایالات متحده که اخیراً اعلام شده است ، به ما می پیوندد. تعداد نهایی به طرز شگفت انگیزی کم است و باعث واکنش خشمگینانه فعالان در شبکه های اجتماعی شده است. بعلاوه ، بسیاری از اقتصاددانان معتقدند که مبلغ ناچیزی که به شهروندان مبارز اختصاص می یابد ، تقریباً کافی نیست که بتواند کمبود پول اجاره و غذا را برطرف کند و رشد اقتصادی عقب مانده آمریکا را افزایش دهد.

دکتر ایابو اوباسانجو، استاد ، اپیدمیولوژیست ، دامپزشک و دختر رئیس جمهور سابق نیجریه اولوسگون اوباسانجو ، به “ساعت بحرانی” بازمی گردد تا درباره جهش ویروس کرونا که اخیراً در انگلستان پیدا شده است بحث کند. اوباسانجو به ما می گوید که آیا این جهش یک نتیجه طبیعی و مورد انتظار است یا خیر و این اولین مورد از بسیاری است. همچنین ، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا به دلیل ترس ، مرزهای خود را به روی انگلیس می بندند ، که ممکن است زنجیره های تأمین را مختل کند.

ری مک گاورن، تحلیلگر پیشین CIA و بنیانگذار Veteran Intelligence Professionals for Sanity (VIPS) ، برای پیگیری نامه سرگشاده اخیر سازمان به جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در مورد ادعاهای تسلط بر های آمریکایی مبنی بر اینکه روسیه مسئول هک اخیر است ، به ما پیوست. از وب سایت های دولت ایالات متحده. VIPS استدلال می کند که هجوم ای پس از هک یک عملیات عمیق دولتی است که برای هدایت سیاست خارجی ایالات متحده طراحی شده است. این گروه به بایدن توصیه می کند که از قرار دادن پای خود در “تله موش” که برای وی گذاشته شده پرهیز کند تا کار “معقولانه برخورد با روسیه” را برای دولت وی دشوارتر کند.

جیم کاوانا، نویسنده The Polemicist و CounterPunch ، با نزدیک شدن به روزهای آخر مذاکرات Brexit به ما پیوست. رویترز گزارش داد که مذاکرات عمدتا بر سر دو موضوع به نظر می رسد غیرقابل حل بوده است – “حقوق ماهیگیری اتحادیه در آبهای انگلیس و ایجاد یک اصطلاح شرایط بازی با رعایت قوانین رقابت عادلانه برای هر دو طرف”.

جیمز کریسردبیر و مالک مشترک هشدار ژئوپلیتیک ، برای بحث درباره یک وضعیت جدی بهداشتی در بازداشتگاه گوانتانامو بازگشت. الجزیره گزارش داد: “محمد رحیم در 12 سال گذشته بدون هیچ گونه اتهامی در زندان بدنام گوانتانامو محبوس بود.” “اما اکنون وكیل وی و یك نهاد حقوق بترسند كه افغان با خطری بالقوه جدی برای سلامتی روبرو باشد.”

کی جی نو، فعال صلح ، نویسنده و معلم ، برای بحث در مورد شاخه زیتون چین در دولت آینده بایدن به ما می پیوندد. خبرگزاری فرانسه گزارش داد: “دیپلمات عالی چین روز جمعه در مورد اولویت های اصلی جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، با هشدار اینکه بسیاری از منتقدان آمریکایی پکن در حال ایجاد جو” مک کارتیسم “هستند و منافع مشترک را نادیده می گیرند ، همکاری کرد. وزیر امور خارجه وانگ یی روز جمعه گفت ، “مهم است که سیاست ایالات متحده در قبال چین هر چه زودتر به عینیت و حساسیت برگردد.”

دنی شاو، نویسنده ، فعال و استاد مطالعات آمریکای لاتین ، برای بحث در مورد سیاست ایالات متحده در قبال آمریکای جنوبی و کارائیب به ما می پیوندد. بلومبرگ هفته گذشته گزارش داد ، مشاوران بایدن در حال آماده شدن برای مذاکره با دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا برای پایان دادن به بحران اقتصادی و انسانی ناشی از تحریم های شدید ایالات متحده هستند. آیا این حرکت اصیل است یا صرفاً یک مانور کاملاً پنهان با هدف کنترل نتیجه انتخابات آینده و نصب یک دولت دست نشانده آمریکا است؟

رندی نورد، بنیانگذار هشدار ژئوپلیتیک ، به ما پیوست تا در مورد اظهارات اخیر دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ در مورد چین صحبت کنیم ، به گفته وی ، این گسترش به عنوان یک تهدید متعارف و هسته ای در حال گسترش است. نورد درباره آنچه که خطر ادعا می داند و اینکه آیا بایدن همان موضع را اتخاذ می کند ، بحث می کند و در نتیجه اقدام به گسترش ناتو و شامل چین به عنوان یک دشمن بالقوه می کند.

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم