بایدن در حمله به ترامپ رئیس جمهور منتخب نیکاراگوئه را “ستمگر” صدا می کند

بایدن در حمله به ترامپ رئیس جمهور منتخب نیکاراگوئه را “ستمگر” صدا می کند

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

کاربران توئیتر جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات را به دلیل حمله به دانیل اورتگا ، رئیس جمهور نیکاراگوئه ، به عنوان منافق مورد انتقاد قرار دادند ، زیرا وی به عنوان معاون رئیس جمهور در دولت باراک اوباما که از کودتای 2009 در هندوراس پشتیبانی می کرد ، خدمت می کرد.

جو بایدن ، نامزد حزب دموکراتیک ایالات متحده برای لقب “مستبد” رئیس جمهور منتخب نیکاراگوئه برای گرفتن امتیاز سیاسی علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ فراخوانده شده است.

توئیت بایدن در روز شنبه ، با ادعای “ظلم ترامپ حد و مرزی ندارد” در پاسخ به گزارش واشنگتن پست بود که هفت نماینده کنگره دموکرات به رئیس جمهور نامه نوشتند و از وی خواستند به اخراج نیکاراگوئه ها که آنها می گویند پناهجوی هستند پایان دهد.

در این نامه آمده است: “اخراج شما از طرف نیکاراگوئه تحت آزار و اذیت سیاسی مغایر ارزشهای ایالات متحده است و اهداف گفته شده سیاست ایالات متحده را در قبال نیکاراگوئه مستقیماً تضعیف می کند”.

این مقام دولت را به “همکاری با رژیم اورتگا” متهم کرد پس از آنکه مقامات مهاجرت سه نفر را که واشنگتن پست قبلاً آنها را به عنوان چهره هایی در تلاش مخالفان برای سرنگونی دولت ساندیستی اورتگا شناسایی کرده بود ، اخراج کرد.

روزنامه نگار رانیا خالک اشاره یکپارچه بایدن به “گرفتاری ظالمانه” دانیل اورتگا ، رئیس جمهور نیکاراگوئه را در توئیتی روز یکشنبه برجسته کرد.

خالک نوشت: “دانیل اورتگا” مستبد است؟ چه شوخی است. این کلمه دیگر معنایی ندارد “، و افزود که این کلمه به معنای” رهبر است که آنچه را که ایالات متحده می خواهد انجام نمی دهد “معنی شده است.

دیگر کاربران توییتر برای انتقاد از بایدن به خاطر ریاکاری جمع شدند

ماه گذشته یک سند فاش شده از آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده نحوه کار این آژانس با CIA را برای پیشبرد تغییر رژیم در نیکاراگوئه بیان کرد.

دولت ترامپ با رهبران اعتراض نیکاراگوئه ملاقات کرده و این کشور ، نیروی پلیس آن ، رئیس جمهور اورتگا و حتی پسرش را به شدت تحریم کرده است.

در دسامبر 2018 ، ترامپ قانون مشروطیت سرمایه گذاری نیکاراگوئه را به تصویب رساند ، بر اساس آن ایالات متحده از وتو در بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برای جلوگیری از هرگونه وام به کشور آمریکای مرکزی استفاده خواهد کرد.