بازگشت به دنیای کتاب: عاشقانه سرخپوستان با خواندن در قفل کردن

بازگشت به دنیای کتاب: عاشقانه سرخپوستان با خواندن در قفل کردن

هند

URL کوتاه دریافت کنید

دهلی نو (اسپوتنیک): در 23 آوریل ، جهان روز جهانی کتاب را جشن می گیرد. این رویداد سالانه که توسط سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) برگزار می شود گامی برای ترویج خواندن به عنوان بخشی از سبک زندگی فرد است. این روز همچنین به عنوان روز جهانی کتاب و کپی رایت جشن می گیرد.

در حالی که مردم در سراسر جهان روز جهانی کتاب را روز پنجشنبه می گذارند ، نویسندگان پیشرو در هند احساس می کنند این کشور مانند گذشته هرگز عادت خواندن را اتخاذ کرده است و این در حالی است که قفل مداوم در سراسر کشور به عنوان گامی برای گسترش COVID-19 مشاهده می شود.

نويسنده و استاد كاتاك Shovana Narayan كه كتاب هايي از قبيل “روشن كردن رقص هاي كلاسيك هند را از طريق يوگا” و “سنت هاي تئاتر و رقص هند” نوشته است مي گويد كه اين قفل لبخندها را به چهره بسياري از دوستداران كتاب رساند.

وی گفت: “بسیاری از عاشقان کتاب وجود دارند که از این قفل استقبال می کنند ، زیرا این فرصت را به آنها می داد تا خواندن کتاب های خوانده نشده خود را به پایان برسانند. اما برای سایرانی که عاشق کتاب سنتی نبوده اند (علاوه بر آنچه باید برای امتحانات از جمله امتحانات ورودی هم بخوانند) ، می فهمید که تعداد معدودی هنگام قفل کردن به خواندن کتاب رفته اند و شروع کرده اند به درک چه خوب یک دوست خوب. نریمان به Sputnik گفت.

او همچنین احساس می کند که با افزایش درصد سواد در هند ، عادت به خواندن کتاب است.

وی گفت: “از آنجا که بیشتر مردم هنوز از خواندن کتاب های انگلیسی ناراحت نیستند ، فرد آنها را به خواندن کتاب هایی که به زبان خود نوشته شده اند (راحت) می بیند. با کمال تعجب ، از آنجا که تعداد توده های باسواد رو به رشد است و روند خواندن در شهرهای کوچکتر ، شهرهای بزرگتر به ویژه در کمربند هندی ، کاهش تدریجی در تعداد کتابفروشی هایی که کتاب های هندی را می فروشند ، نشان داده است. »

کاران ورما – نویسنده ، سخنران عمومی ، کارآفرین و بهترین نویسنده ملی رونق 2 رمان “Jack & Master” و به تازگی “DHRUV” منتشر شده است ، می گوید خوانندگانی که با کتاب های خوبی برخوردار بودند ، در دوره قفل شدن توپ دارند.

اینستاگرام سرشار از داستان ها و پست های کتابهایی است که خوانده می شوند. به عنوان یک نویسنده ، می توانم تأیید کنم که رمان اخیراً منتشر شده DHRUV در این دوره توسط خوانندگان خوانده شده است. بسیاری از خوانندگان غیر منظم نیز با عادت خواندن قدیمی خود دوباره به هم پیوند خورده اند و دیدن این که بسیاری از آنها به دنیای کتاب ها برمی گردند ، دلهره آور است. »، ورم به Sputnik گفت.

وی گفت: “دنیای کتاب چیزی جادویی است. دنیای کتابها بر خلاف فیلم یا تلویزیون ، اثری از تخیل خوانندگان است. امروزه خوانندگان بسیار ناهمگن هستند. امروز ، کتابی در مورد مهارت های آشپزی ، یک هیجان علمی ، یک دفتر خاطرات مسافرتی و خاطرات یک سیاستمدار ، همه می تواند در صورت فروش خوب ، صندوق های پول را زنگ بزند. «کلمه از دهان» خوب قدیمی در حال تغییر و تحول در بازار است. وی با افزودن مطالب فراوان و بی حوصلگی رو به رشد ، ما همچنین شاهد هستیم که افراد حتی قبل از تکمیل کتاب قبلی از یک کتاب به کتاب دیگر می روند. “

تریتی پندی ، نویسنده ، با بیان نمونه ای از چگونگی خواندن کتاب ، اکنون برای او به یک اعتیاد تبدیل شده است ، که آثاری همچون “فیل های هند – یک میراث فرهنگی” و “جایی که سکوت می خواند – موسیقی و رقص راجستان” را یادداشت کرده است ، می گوید: “من هستم. تقریباً در پایان یک کتاب بزرگ چربی – یک شاهکار هندی بعد از یک دهه یا بیشتر! با قرار دادن آن کنارم روی رختخواب ، من هر روز چند صفحه می خوانم ، و طعم ماندگار را در ذهنم می چشید. “

صحبت از بالیوود ، فیلم های زیادی وجود دارد که از کتاب ها آمده است ، به عنوان مثال ، فیلم هندی “Omkara” با الهام از رمان شکسپیر “Othello” ساخته شده است ، “Maqbool” اقتباسی روی صفحه نمایش “Macbeth” یا “Aisha” از “Emma” بود. “

بنابراین ، آیا هندی ها هنوز مجذوب دیدن فیلم های اقتباسی از فیلم به جای خواندن آنها هستند؟

وی گفت: “گروه قابل توجهی از هموطنان ما هستند که به جای خواندن کتاب ، تماشای فیلم را ترجیح می دهند. بیشتر اوقات صرف تماشای نتفلیکس صرف نظر از اینکه اقتباسی از یک کتاب داشته باشد صرف شده است. این تنها اقلیت است که می داند فیلم خاص اقتباسی از یک کتاب است. همچنین ، اگر به کسی گفته شود كه كتاب را بخواند ، پاسخ غیرقابل تغییر این است كه چرا كتاب را می خوانی ، وقتی كسی می تواند آن را روی یك صفحه بزرگ ببیند – فیلم “، گفت: ناریان.

بنابراین ، در این روز جهانی کتاب چرا عادت جدیدی را شروع نمی کنیم یا شاید ایده داشتن فضایی برای کتاب در دنیای کوچک خود را تازه کنید.


پاسخی بگذارید