این هفته در تصاویر: 14 – 20 نوامبر

این هفته در تصاویر: 14 – 20 نوامبر

جهان همچنان در حال مبارزه با ویروس کرونا است ، و اوضاع به شدت در کشورهای مختلف تغییر می کند. در حالی که وزیر بهداشت فرانسه در این هفته اعلام كرد كه این كشور به تدریج كنترل همه گیری را در دست می گیرد ، صربستان اقدامات سختگیرانه ای را برای مهار ویروس از جمله افزایش جریمه نقض قوانین اعمال كرده است.

این هفته همچنین به دلیل اعتراضات زیادی در سراسر جهان از جمله تجمع در بانکوک ، جایی که معترضین خواستار استعفا از نخست وزیر این کشور و طرح مجدد قانون اساسی هستند ، قابل توجه بود. در حالی که معترضین مخالف در جورجیا به خیابانها آمدند و مخالفت خود را با نتایج انتخابات اکتبر اعلام کردند ، طرفداران رئیس جمهور برکنار مارتین ویسکارا علیه دولت رئیس جمهور موقت مانوئل مرینو تظاهرات کردند.

در حالی که در اوایل این ماه پس از امضای توافقنامه آتش بس از سوی ارمنستان و آذربایجان ، مناقشه قره باغ کوهستانی با میانجیگری روسیه حل و فصل شد ، هنوز اخبار از منطقه ادامه دارد.

روسیه مرکز بشردوستانه خود را در استپاناکرت افتتاح کرده است که مرکز آن بازگشت مهاجران ، ترمیم زیرساخت های غیرنظامی و هماهنگی کمک های بشردوستانه خواهد بود. در همان زمان ، گروه مینسک گفت که در حال کار بر روی “آتش بس فرهنگی” در منطقه قره باغ برای حفظ میراث و ثروت خود است.

برای دیدن نکات برجسته هفته گذشته ، به گالری اسپوتنیک مراجعه کنید.