‘این مانند متاکاستیست است: توییتر بعد از ادعای ترامپ که او در ماه ژوئن ، بسیار مشهور بود ، متحیر شد –

‘این مانند متاکاستیست است: توییتر بعد از ادعای ترامپ که او در ماه ژوئن ، بسیار مشهور بود ، متحیر شد –

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ روز پنجشنبه ابرو بلند كرد و مشخص شد كه وی هنگام مصاحبه در وال استریت ژورنال گفته است كه با برنامه ریزی اولیه مراسم تجمع تولسا ، اوكلاهوما برای 19 ژوئن ، او تعطیلات ژوئن را “بسیار مشهور” كرده است.

ترامپ در مصاحبه روز چهارشنبه در دفتر بیضی گفت: “من کار خوبی کردم: من جونز را بسیار مشهور کردم.” “این در واقع یک رویداد مهم است ، یک زمان مهم. اما هیچ کس از آن چیزی نشنیده است. ترامپ همچنین در مصاحبه خود اعلام كرد كه بسیاری از افرادی كه در اطراف وی نظرسنجی كرده اند ، هرگز از ژوئن 18 نشنیده اند.

ژورنال همچنین گزارش کرده است که وی در طی مصاحبه از یک معاون از وی پرسیده است که آیا او از ژوئن 18 شنیده است ، “و او اشاره کرد که کاخ سفید بیانیه ای را سال گذشته به مناسبت بزرگداشت روز صادر کرده است.”

کاربران توییتر سریع اظهار داشتند که ترامپ هیچ کاری برای افزایش آگاهی در مورد روز انجام نداد ، که بزرگداشت پایان برده داری در ایالات متحده در 19 ژوئن 1865 را گرامی می دارد. در آن تاریخ ، سرلشکر ارتش گوردون گرنجر ارتش اتحادیه به گروهی از بردگان سیاه گفت در گالوستون ، تگزاس ، جنگ داخلی پایان یافته و مطابق اعلامیه رهایی ، آنها آزاد بودند.

تولسا همچنین یکی از بدترین قتل عام های سیاهپوستان در تاریخ آمریکا در سال 1921 بود ، هنگامی که یک اوباش سفید پوست صدها نفر از ساکنان سیاه پوست را به قتل رساند.

این فقط نژادپرستانه نیست. این مانند مت-نژادپرست است ، ” یکی از کاربران توییتر گفت از نظرات ترامپ

وی ادامه داد: “آخرین مورد در سریال بلند ادعاهای مسخره ای که ترامپ تاکنون در مورد چیزی که کاملاً شناخته شده نشنیده است وجود دارد: او می گوید هیچ کس تا به امروز فقط آن را مشهور نکرده است … پس از آن گفته می شود که کاخ سفید سه بیانیه را در این زمینه آورده است. نوزدهم ، ” کاربر دیگری اظهار نظر کرد.

ترامپ در هفته گذشته تیترهایی را انجام داده و پس از اعلام اینکه او در 19 ژوئن اقدام به برگزاری راهپیمایی انتخاباتی خواهد کرد ، به دلیل بی حساسیت نژادی مورد انتقاد قرار گرفته است.

در 12 ژوئن ، ترامپ اعلام کرد که تظاهرات تولسا به جای آن در 20 ژوئن برگزار می شود.

وی گفت: “بسیاری از دوستان و حامیان من در آمریکایی های آفریقایی تبار به این نتیجه رسیده اند که ما می خواهیم تغییر تاریخ احترام به این تعطیلات ، و با رعایت این مناسبت مهم و آنچه را که نشان می دهد ، در نظر بگیریم. بنابراین من تصمیم گرفتم تا به منظور احترام به درخواست های آنها راهپیمایی خود را به شنبه 20 ژوئن منتقل کنیم. ” رئیس جمهور توییت کرد.

ترامپ همچنین در مصاحبه خود فاش کرد که از ژوئن تا زمان رسیدن یک مأمور سرویس مخفی سیاه و سفید در مورد اهمیت تاریخی آن روز با وی صحبت نکرده است.

اظهارات ترامپ در حالی صورت می گیرد که تظاهرکنندگان در سراسر آمریکا به اعتراض به نژادپرستی و وحشیگری پلیس پس از کشته شدن جورج فلوید مرد سیاه پوست توسط افسران پلیس در مینیاپولیس ، مینسوتا ، در ماه مه ادامه دادند.